Nieprzeczytane posty

Singapur-co warto zobaczyć w Mieście Lwa?

1
Singapur to podobno najczystsza metropolia świata za wyrzucanie niedopałków na ulicę można tu wejść w kolizję z prawem.
Legenda głosi, że historia tej wyspy-miasta zaczeła się od spotkania malajskiego księcia Sri Tri Buana z mityczną bestią- Merlionem. Książę odczytał pojawienie się przedziwnego stwora jako dobry znak, a wioskę rybacką Temasek, gdzie ją ujrzał, przemianował na Lwie (Singa) Miasto (Pura). Na podstawie tej legendy powstał park oraz posąg Merliona. Rzeźba przedstawia siedzącą na fali rybę z głową lwa.
Wiele osób zatrzymuje się w Singapurze na 2-3 dni po drodze w dalszą podróż. Warto tu odwiedzić handlową dzielnicę Little India. Mieści się tu najstarsza hinduistyczna świątynia Sri Mariamman z pięciopiętrową wieżą i bramą ozdobiną wielobarwnymi figurkami bogów. Poza tym Little India jest również kolorową dzielnicą handlową gdzie kobiety ubrane w sari sprzedają swoje towary. Absolutnym "must see" w Singapurze jest Hotel Raffles. Imponująca architektura kolonialna, atmosfera i wystrój hotelu przenosi w szalone i beztroskie lata 20. XX w.
Do obowiązkowych atrakcji turystycznych należy też Muzeum Narodowe, które mieści się w pięknym kolonialnym budynku, można się tam dowiedzieć jak mała wioska rybacka w kilkadziesiąt lat przekształciła się nieskazitelne, najczystsze piękno współczesnej Azji.

Re: Singapur-co warto zobaczyć w Mieście Lwa?

4
Może to zabrzmieć trochę głupio, ale w Singapurze zupełnie poważnie polecam lotnisko. Oczywiście samo miasto ma też wiele do zaoferowania, ale lotnisko Chiangi to wg wielu rankingów najpiękniejszy port lotniczy na świecie. W Singapurze byłem 2 razy, ale raz była to tylko kilkugodzinna przesiadka. Byłem załamany, bo była to pora, kiedy raczej odpadał wypad na miasto, natomiast muszę powiedzieć, że się nie nudziłem, co w przypadku takich przesiadek jest rzadkie. Polecam ogród motyli - byłem kiedyś w czymś takim w zoo, ale do tego lotniskowego to się nie umywało - egzotyka pełną gębą. Poza tym kolekcja storczyków, kaskady i całe hektary terminali wyłożone mięciutką wykładziną robią wrażenie. Byłem na wielu lotniskach, ale czegoś takiego nie widziałem. Nawet zwykła przesiadka tam to czysta przyjemność. No a jak jest jeszcze możliwość wyjścia na miasto, choćby na kilka godzin, to rewelacja.

Re: Singapur-co warto zobaczyć w Mieście Lwa?

6
Polecam zobaczyć Raffles, prawdopodobnie najbardziej znany hotel na świecie, jest jednym z najbardziej kultowych miejsc w Singapurze. Z palmami i drzewami frangipani, wspaniałą białą fasadą i zabytkowymi pokojami z 14-metrowymi sufitami,
miejsce "oznacza wszystkie bajki egzotycznego Wschodu", tak napisał Somerset Maugham. Nienagannie odrestaurowany hotel został założony w 1887 roku i dopiero co poprawił swoją jakość. Nadal jest magnesem przyciągającym podróżników i ciekawskich, stajac się zarówno atrakcją turystyczną, jak i miejscem pobytu. Kolejną pozostałością bogatszych czasów jest kolejka Eastern & Oriental Express, przywołująca na myśl wiek kolonialny Azji z jej małymi, ale eleganckimi przegródkami, serwisem herbacianym, oficjalnymi posiłkami i wieczornymi koktajlami w barze przy pianinie.

Re: Singapur-co warto zobaczyć w Mieście Lwa?

7
bartek pisze: 03 sty 2021 16:49 Polecam zobaczyć Raffles, prawdopodobnie najbardziej znany hotel na świecie, jest jednym z najbardziej kultowych miejsc w Singapurze. Z palmami i drzewami frangipani, wspaniałą białą fasadą i zabytkowymi pokojami z 14-metrowymi sufitami,
miejsce "oznacza wszystkie bajki egzotycznego Wschodu", tak napisał Somerset Maugham. Nienagannie odrestaurowany hotel został założony w 1887 roku i dopiero co poprawił swoją jakość. Nadal jest magnesem przyciągającym podróżników i ciekawskich, stajac się zarówno atrakcją turystyczną, jak i miejscem pobytu. Kolejną pozostałością bogatszych czasów jest kolejka Eastern & Oriental Express, przywołująca na myśl wiek kolonialny Azji z jej małymi, ale eleganckimi przegródkami, serwisem herbacianym, oficjalnymi posiłkami i wieczornymi koktajlami w barze przy pianinie.
I da się pooglądać w środku nie będąc gościem? Nie widzi mi się wykładać 6000zł za nockę :D
Szamane - Biuro podróży kulinarnych https://www.szamane.pl/ :)

Re: Singapur-co warto zobaczyć w Mieście Lwa?

8
Szamane.pl pisze: 27 sty 2024 17:52 I da się pooglądać w środku nie będąc gościem? Nie widzi mi się wykładać 6000zł za nockę :D
Mozna skorzystac z baru hotelowego, wypic slynny Singapur Sling i spadac.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Singapur”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

cron