Nieprzeczytane posty

Kto był na Ukrainie?

1
Ciekawi mnie, czy pewne stereotypy na temat tamtejszych miast - również na bardziej rozwiniętym zachodzie kraju - mają jakieś pokrycie w rzeczywistości, a może są krzywdzące.
Chodzi o bałagan panujący na ulicach i chodnikach. U nas jest problem ze śmieciami i psimi odchodami, ale podobno Ukraińcom dochodzi do tego jeszcze błoto, stojąca woda i inne, pokrewne "nieprzyjemności". Tylko na ile to prawda, a na ile wspomnienia z zamierzchłej przeszłości?

Re: Kto był na Ukrainie?

3
Jesli chodzi o miasta na zachod od Kijowa, to najdalej bylem w Poltawie, sprawialo wrazenie ladnego, czystego i przyjemnego miasta. Pojechalem tam specjalnie na slynne galuszki. Ale nawet gdyby bylo bloto, dziury w chodnikach, podobnie jak w PL do konca lat 90-tych to by mi nie przeszkadzalo. Po miastach afganskich, jemenskich czy afrykanskich to raczej nic nie jest w stanie przestraszyc.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

cron