Nieprzeczytane posty

Jak zabrać się w podróż kamperem?

1
Witam,

Chciałbym zabrać się z rodziną w podróż po Polsce kamperem, planuje na to przeznaczyc 3 tygodnie wakacji, puki co wyznaczam trasę podróży, duzo na forum tematów o ciekawych miejscach w Polsce, więc na pewno skorzystam 8-) Zdecydowaliśmy się, że wynajmiemy kampera, bo wynajmowanie hoteli kosztowałoby nas majątek.

Nigdy wczesniej nie podróżowałem kamperem i nie mam mam pojecia jak sie do tego zabrać, co spakować, na co się przygotować, na co uważać i przede wszystkim skąd wynająć tego kampera ?

Do wakacji juz mało czasu, więc potrzebuję praktyczne informacje i wydaje mi się, że jeśli chodzi o wypożyczenie to chyba wcześniej musze się umówić, bo później może już nie być dla mnie wolnego pojazdu. Wybieramy sie na ta "wycieczkę" w 4 osoby (2 dorosłych, nastolatek i przedszkolak).

Z góry dzięki za wszystkie

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

2
No to czeka Was wspaniała przygoda!
Proponuję nei pakować się w walizki (trudno ustawić), ale w małe torby/reklamówki/siatki. Pakować ciuchy tematycznie tzn bielizna osoby X w 1 siatce, tshirty osoby X w 1 siatce, cięższe kurtki można spakować do jednego wspólnego worka.
Takie pakowanie w miękkie torby ułatwia ich rozmieszczenie w kamperze oraz szukanie potrzebnych rzeczy. Każdy wie, gdzie leżą jego rzeczy.

Piszesz, ze kamper tani. Uważam, ze to nie do końca prawda. Sumując koszt wynajmu oraz paliwo nie wypada to tak tanio. Oczywiście taniej niż hotel, ale zapewne drożej niż np. agro wakacje.
Na pewno jesteście jednak niezależni, nie gnacie w dane miejsce na konkretny dzień, dużo zwiedzacie.
http://www.kampery.wadowscy.pl/wynajem-kamperow.php
http://wypozyczalniacamperow.com/
http://www.campery24.net/

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

3
Miałem campera, wynajmowałem campera i trochę pojeździłem takim pojazdem. Zacznijmy od wynajęcia. Skoro nie jeździłeś kamperem, to proponuję abyś szukał pojazdu bez alkowy, ponieważ jest niższy i bezpieczniejszy w prowadzeniu. Alkowa jest wysoka a jej uszkodzenie kosztowne i psuje urlop. Ostatnio jeździłem pojazdem o wysokości ok. 3.10m i bywały problemy z przejazdem pod mostami na południu Europy i gałęziami na campingach. Proponuje campera półintegrala z niskim dachem. Układ spań jest przeważnie 2+2 ale bywają także 2+1+1 ( łóżko piętrowe z tyłu) i taki byłby najlepszy. W związku z tym, że jedziesz w Polskę i nie będziesz przemierzał tysięcy kilometrów nie szukaj bardzo nowego pojazdu ze względu na koszty wynajęcia. Wszelkie przejściówki do prądu, kliny pod koła i pełne butle gazem zapewnia wynajmujący.
Przejdźmy do pakowania. Masz dom na kółkach w pełni funkcjonalny. Do aneksu kuchennego i lodówki wiadomo co chować :D . Z tyłu pojazdu zazwyczaj jest duży luk bagażowy i tam pakujesz sprzęt wspólny typu stolik, krzesła, np. zapas napojów, czyli sprzęt i zapasy nie używane w czasie jazdy. W umownej części mieszkalnej masz szafę i szafki, tak, że miejsca na ubrania starczy dla wszystkich. Po prostu wszystko układasz na półkach bez żadnych toreb, torebek, siatek z Biedronki itp., zamykasz i w drogę. Często pod którymś siedzeniem z tyłu jest jeszcze luk i tam można schować buty.
Zwracaj uwagę aby mieć zapas czystej wody w zbiorniku, opróżniony zbiornik wody brudnej ( fachowo szarej) i prąd w akumulatorze zasilającym część mieszkalną.
Oferta wynajmu kamperów jest całkiem spora. Szukaj na allegro, w necie i dzwoń z zapytaniem. Nie zawsze cena jest sztywna i można się dogadać. Generalnie większe firmy mają drożej, ludzie prywatni i małe firmy taniej. Chociaż nie jest to regułą.
Kamperowanie jest super (y)
Jest jeszcze parę mniej ważnych niuansów ale i tak się rozpisałem. Jakby coś, pisz na forum, będę wiedział, odpowiem.
Zapraszam na moją stronę http://urlopek.info/. Tam jeszcze więcej opisów moich wyjazdów. Strona chwilowo w przebudowie.
Kilka filmów z wyjazdów https://www.youtube.com/user/urlopek/videos

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

4
Strasznie się cieszę, że uzyskałem tak długie i cenne odpowiedzi :) Wlasnie puki co to szukam firmy, bo trzeba własnie "zaklepać" kampera. Szczerze mówiąc wogóle nie myslałem o wysokości pojazdu ale dzięki Piotras, że zwróciłeś na to uwagę :) Napisałem, że kamper tani, bo jakbym miał obdzwaniac wszystkie miejsca i rezerwować w każdym nocleg to masakra... Po za tym cenna uwaga Marghot, że nic mnie nie trzyma z "domem na kółkach", a na wakacjach chyba każdy chce sie poczuć wolny :) Z tymi siatkami fajny pomysł, żona nawet zaproponowała, żeby każdy miał swój kolor siatek :) W takim razie zapytam od razu jakie gry rodzinne moga się przydać, bo zabierzemy piłkę, karty i badmintona ale to i tak chyba jeszcze mało... Kolejne wskazówki mile widziane :) a za dotychczasowe serdecznie dziękuje :)

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

5
Ja po doswiadczeniach własnych podróży kamperami mogę Ci polecić Master Camp - podsyłam link do pojazdów: http://www.mastercamp.pl/nasze-campery/

Drobne usterki się zdarzały ale jak to z rzeczami urzywanymi, ale nigdy nic nie zamortyzowało naszej podróży, cena przystępna, komfort bardzo dobry i mnóstwo półek na rzeczy w środku :)

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

6
Przy stoliku fajnie sprawdzają się gry z Hipokampusa, oparte na popularnych serialach rysunkowych - zagra i przedszkolak i 90 latek :)
Było sobie życie, Był sobie człowiek czy Byli sobie podróżnicy - bardzo a propos. Poza tym, ze to świetna rozrywka, to i nauczyć sporo się można lub przypomnieć szkole wiadomości

Re: Jak zabrać się w podróż kamperem?

8
Raczej o kampera tylko ceny trochę inne wychodzą niż podane we wcześniejszych wątkach. Ktoś porównywał wynajęcie kampera opierając się na stronie porównywarki i ceny wychodziły różne, ale mniej niż 2500 złotych nie wydasz na tygodniowy wynajem. A sama atmosfera i wspomnienia z takich wakacji są mega :) Jedziesz, gdzie chcesz, śpisz gdzie chcesz. Jest wolność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości