Nieprzeczytane posty

Re: Zabytki Krakowa

32
Całe stare miasto jest niesamowite - Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, ale najistotniejsza była dla mnie atmosfera tego miasta. Mnóstwo turystów - często obcokrajowców, świetna atmosfera na osiedlach studenckich, wiele osób aktywnych fizycznie, biegaczy, rowerzystów. Sporo osób dorabiających grając na instrumentach, śpiewając, tańcząc, malując, możliwość wypicia piwka w miłej atmosferze. Naprawdę polecam, chętnie tam wrócę.

Re: Zabytki Krakowa

33
Kraków to piękne turystyczne miasto. Większość miejsc wartych zobaczenia została oczywiście wymieniona. Krakowski rynek, kościół mariacki, sukiennice, spacer po Kazimierzu, gdzie warto zajrzeć do "Alchemii", spacer nad Wisłą, Wawel. Dla tych, którzy chcą poznać miasto od strony nie tak starej jak królewskie włości, mogą się wybrać do nowej huty na wycieczkę śladami prl-u. Najmłodszych można zabrać do zoo, albo do Parku Wodnego.

Re: Zabytki Krakowa

34
Dziś przeglądam robione kiedyś zdjęcia, mam kilka z Krakowa. Są w miarę dobre jakościowo, bo była wtedy piękna pogoda. Przy okazji zapraszam do Krakowa, na każdym kroku jest jak na załączonych fotkach :-)
Wawel
Wawel
DSC_0023.JPG (223.69 KiB) Przejrzano 5495 razy
Wawel
Wawel
DSC_0019.JPG (239.76 KiB) Przejrzano 5495 razy
Teatr im. Juliusza Słowackiego
Teatr im. Juliusza Słowackiego
DSC_0057.JPG (243.64 KiB) Przejrzano 5495 razy

Re: Zabytki Krakowa

36
Henna zgadzam się. Ogród Doświadczeń jest świetny! Dzieciaki nasze tam latały jak szalone, a nawet my z mężem popróbowaliśmy niektórych urządzeń :D Jak chcecie jeszcze gdzieś z dzieciakami wyskoczyć to polecam Dinolandie w Inwałdzie, tam też zabawa na cały dzień, fajny mają minigolf i plażę z leżakami :D

Re: Zabytki Krakowa

37
Również polecam Kraków , obowiązkowo Kościół Mariacki , rynek,stare miasto ogólnie, Wawel oczywiście i żydowską dzielnicę . Ogólnie jest bardzo przyjaźnie i na nudę nie można narzekać.
Carpe diem !

Re: Zabytki Krakowa

39
Wszystkie te miejsca znam i odwiedziłam wiele razy. Dopisałabym jeszcze teatr Słowackiego ale nie jestem pewna czy kwalifikuje się on jako zabytek. Wspaniałe miejsce gdzie można zasmakować wysokiej kultury. Poza tym Kraków jest miastem pięknym samym w sobie. I to nie ważne w jakiej porze roku się tam wybierzemy.

Re: Zabytki Krakowa

40
Kraków to jedno z najpiękniesjszych miast w POlsce i zdecydowanie warte jest polecenia, ale z doświadczenia wiem, że żeby móc je poznać potrzebna jest wspaniała baza wypadowa, z której możecie bez problemu dojechać nie tylko na Wawel, Stre Miasto czy Kaziemierz ale również odwiedzić mniej znane a zapierające dech w piersiach miejsca. Wspaniałą i niedrogą bazą jest np Hotel Daisy

Wróć do „Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości