Nieprzeczytane posty

Re: Kraków z kopców

11
A ja właśnie dzisiaj zaliczyłem czwarty z krakowskich kopców. Każdy z nich ma ciekawą historię, każdy wyjątkowy widok. Z kopca Kościuszki jest bardzo ładny widok na planty, stadiony i Wawel, za to kopiec Piłdsudskiego zachwycił mnie widokiem na lotnisko i lądującymi samolotami. Zaiste niesamowite wrażenie! Na kopcu Krakusa byłem dwa razy, raz na wschodzi słońca i chyba z tego kopca najlepszy jest widok nocą. Kopiec Wandy jest najmniejszy ale i najstarszy zarazem (razem z kopcem Krakusa), stoi na nim pomnik zaprojektowany przez Jana Matejkę. Ogólnie każdy ciekawy i każdy warto zobaczyć.

Re: Kraków z kopców

12
Ja jestem rodowitą Krakowianką, ale na Kopcu Wandy nigdy nie byłam. Kopiec Piłsudskiego i Kopiec Kościuszki są położone w bardzo urokliwych zakątkach, ale moim faworytem jest zdecydowanie Kopiec Kraka. Chyba głównie dlatego, że w przeciwieństwie do pozostałych nie okupują go tłumy rozkrzyczanych dzieci. Można na nim naprawdę odpocząć i nacieszyć się cudownym widokiem, z czystym sumieniem mogę wizytę tam polecić :)

Re: Kraków z kopców

13
Ja z kolei mieszkam w Krakowie od 10 lat, ale nie byłem nigdy na kopcu Piłsudskiego. W sumie nie spodziewałem się z niego jakiś ciekawych widoków, ale dla tych samolotów pewnie warto się wybrać.

Moim faworytem jest z kolei kopiec Wandy, z tych samych powodów, co powyżej. Spokój, mała liczba zwiedzających :)

Re: Kraków z kopców

16
W Krakowie zakochałam się od pierwszego przyjazdu. Niestety zawsze były to wycieczki organizowane ze szkoły a co za tym idzie miały bardzo wąski zarys atrakcji. Niestety nie byłam na Kopcach ale zapewne jak tylko pojadę odwiedzić przyjaciółkę to wyciągnę ją w to malownicze miejsce. Jeśli uda mi się zrobić jakieś fotki na pewno się nimi podzielę.

Re: Kraków z kopców

19
Jak dla mnie najciekawszy jest Kopiec Kraka. Przede wszystkim za piękną panoramę Krakowa. Jednocześnie jest to super miejsce na zachody słońca a dojazd tutaj z centrum to tylko kilka minut.


W okolicy kopca też jest ciekawie. Opuszczony kamieniołom Liban gdzie kręcono zdjęcia do Listy Schindlera. Nawet dziś przechadzając się po jego dnia natkniemy na ścieżkę wysadzaną płytami nagrobnymi. Pod ręką jest Podgórze, bardzo ciekawa dzielnica Krakowa z licznymi zabytkami.

Polecam także temat:

Co warto zobaczyć w Krakowie

oraz

Porady związane z wyjazdem do Krakowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości