Nieprzeczytane posty

Potrzebujesz informacji? zapytaj naszego eksperta

1
Witam wszystkich. Jeśli ktokolwiek z forumowiczów potrzebuje cennych informacji odnośnie Krakowa gorąco zapraszam do poniższego tematu. Nasi eksperci z Krakowa będący także przewodnikami po tym pięknym mieście chętnie pomogą w razie potrzeby.

Zapraszam jednak najpierw do zapoznanie się z ofertami naszych przewodników.Szczegóły znajdziecie poniżej

.........................................................................................................................................
Jestem licencjonowanym przewodnikiem miejskim po Krakowie (nr licencji PM/32/12), członkiem krakowskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych oraz licencjonowanym pilotem wycieczek (nr licencji PW/13/10), należącym do Małopolskiego Stowarzyszenia Pilotów Wycieczek. Ukończyłam filologię włoską na Uniwersytecie Jagielońskim oraz studia podyplomowe z zakresu komunikacji biznesowej i, zgodnie z nadanymi uprawnieniami zawodowymi, oprowadzam turystów w języku włoskim oraz w języku polskim.
Jako przewodnik miejski po Krakowie posiadam również uprawnienia do samodzielnego oprowadzania po wystawach Zamku Królewskiego na Wawelu.
Moim gościom proponuję zazwyczaj miejskie trasy standardowe (czas zwiedzania od 2 do 6 h) obejmujące Stare Miasto lub Stare Miasto i Kazimierz, pomagam jednak też w opracowaniu tras autorskich, dostosowanych do zainteresowań zwiedzających (np. sanktuaria Krakowa, kopce krakowskie, klasztory Krakowa i okolic, miejsca związane z osobą Papieża Jana Pawła II itp). Ze względu na moje szerokie zainteresowanie historią oraz historią sztuki organizuję również spacery z przewodnikiem ukierunkowane na poznanie historii sztuki Krakowa (muzea miejskie, wystawy, krużganki klasztorne itp) oraz oczywiście zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu (Apartamenty Prywatne - I p., Komnaty Reprezentacyjne - II p., Skarbiec, Zbrojownia, Sztuka Wschodu).
Posiadając szerokie doświadczenie w pracy tłumacza, współpracuję przy organizacji wizyt oficjalnych i zwiedzania studyjnego dla gości organizacji oraz instytucji państwowych.
Usługi dodatkowe:
- pilotaż grup przyjazdowych + zwiedzanie bliższych i dalszych okolic Krakowa (Opactwo w Tyńcu, Wieliczka i Kopalnia Soli w Wieliczce, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim, Częstochowa)
- pomoc w organizacji wyżywienia na terenie Krakowa (restauracje i gospody tradycyjne, folklorystyczne itp)
- pomoc w rezerwacji dodatkowych atrakcji (przejazd dorożką, rejs po Wiśle itp)
Polecam również swoje usługi jako pilot polskich wycieczek do Włoch (Rzym oraz południe kraju - Neapol, San Giovanni Rotondo, Sycylia).
Więcej szczegółów dotyczących mojej pracy przewodnika, pilota wycieczek oraz tłumacza znajdą Państwo na mojej stronie internetowej: http://www.kjaneczko.pl/

Re: Potrzebujesz informacji? zapytaj naszego eksperta

2
Witam wszystkich forumowiczów,

Kraków jest wspaniałym pięknym miastem z wieloletnią tradycją i hostorią - mamy tu wiele znanych obiektów do zwiedzania, choć coraz popularniejsze stają się tereny Nowej Huty, wcześniej kompletnie niedoceniane, czy Podgórza - dzielnicy Krakowa, w której mieściło się getto żydowskie w czasie II wojny światowej. Jeden dzień to zdecydowanie za krótko, aby dowiedzieć się wszystkiego i wszystko zobaczyć, ale mozna poznać Kraków na raty, do czego gorąco zachęcam :D
Joanna Czechowska
przewodnik po Krakowie
www.krakowguide.me

Re: Potrzebujesz informacji? zapytaj naszego eksperta

3
Joanna pisze:Witam wszystkich forumowiczów,

Kraków jest wspaniałym pięknym miastem z wieloletnią tradycją i hostorią - mamy tu wiele znanych obiektów do zwiedzania, choć coraz popularniejsze stają się tereny Nowej Huty, wcześniej kompletnie niedoceniane, czy Podgórza - dzielnicy Krakowa, w której mieściło się getto żydowskie w czasie II wojny światowej. Jeden dzień to zdecydowanie za krótko, aby dowiedzieć się wszystkiego i wszystko zobaczyć, ale mozna poznać Kraków na raty, do czego gorąco zachęcam :D
Centrum Krakowa znam już troszkę, bo miałam okazję być tam kilka razy (z czego ostatni raz kilka lat temu... pojechałyśmy z koleżanką z LO na wagary do Krakowa). Mam pytanie co do wymienionych terenów Nowej Huty i Podgórza: czy tam również należy spodziewać się tłumów turystów biegających z aparatami fotograficznymi? Czy jest mniejsze 'parcie' ze strony odwiedzających? Szczerze mówiąc, od Krakowa trochę odstrasza mnie masakryczna ilość zwiedzających.

Re: Potrzebujesz informacji? zapytaj naszego eksperta

4
Witam Cię
Pogórze to całkowicie na dzień dzisiejszy cicha miła dzielnica. nie grzeszy ona dużą ilością zabytków. Jako przewodnik po KRakowie muszę powiedzieć że na 20 wycieczek jedna się pyta o Pogórze, i wizyta kończy się na kościele sw Józefa, jest on pieknej urody zresztą jego architekt również był dość zdolną osoba ponieważ podobnych kościołów w taz Galicji i Londomerii zaprokjetował sporo - złośliwi mówią że mimo iż był katolikiem to jednak najpiękniejsze jego dzieło to cerkiew Grecko katolicka w jego rodzinnym Tłustym na dzisiejszej Ukrainie. Po za tym na Podgórzu możesz zobaczyć jeszcze Emalie - czyli fabryke Oscara Schindlera, oraz pospacerować sobie po górze św Benedykta, tam jest do zobaczenia ale niestety tylko z zewnątrz sliczny kościółek św Benedykta. Jeśli jesteś wytrwała zapraszam na cmentarze Podgórskie i kopiec KRakusa. razem cała wycieczka nie powinna zając Ci więcej niż 3-4 godz. NIe napotkasz tłumu turystów jak w Pradze, ale też i wycieczka w tzw kilometrach nie będzie dłuższa jak 3-4 km i to w porywach.
Pozdrawiam
Dominik Wojas
Pilot Przewodnik Kraków - Lwów.
www fidestur pl
Dominik Wojas Pilot - Przewodnik Krakowski, Przewodnik Lwowski
Moje biuro http:// http://www.fidestur.pl

Re: Potrzebujesz informacji? zapytaj naszego eksperta

5
Centrum Krakowa znam już troszkę, bo miałam okazję być tam kilka razy (z czego ostatni raz kilka lat temu... pojechałyśmy z koleżanką z LO na wagary do Krakowa). Mam pytanie co do wymienionych terenów Nowej Huty i Podgórza: czy tam również należy spodziewać się tłumów turystów biegających z aparatami fotograficznymi? Czy jest mniejsze 'parcie' ze strony odwiedzających? Szczerze mówiąc, od Krakowa trochę odstrasza mnie masakryczna ilość zwiedzających.
Witaj,
na Podgórzu zdarzają się zwłaszcza grupy izraelskie, ponieważ tam mieściło się getto żydowskie i można zobaczyć pozostałości murów po getcie, oraz poznać historię Żydów krakowskich i samego getta, ale ogólnie poza muzeum "Fabryka Schindlera" nie wyczujesz turystycznej atmosfery. Są to wciąż mało znane tereny - z Podgórza możesz sobie zrobić wycieczkę Płaszowa (tam mieścił się obóz koncentracyjny) o ile interesują Cię trudne wojenne tematy.
W Nowej Hucie turystów właściwie nie uświadczysz, chociaż tak jak wcześniej powiedziałam - staje się coraz bardziej popularna jako relikt komunizmu. Nowa Huta jest bardziej rozległa więc tutaj przygotuj się albo na długie piesze wycieczki lub na korzystanie z tramwaju. Pozdrawiam!
Joanna Czechowska
przewodnik po Krakowie
www.krakowguide.me
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron