Nieprzeczytane posty

Wrocławskie Zoo i Muzeum Przyrodnicze

1
Brakuje mi tutaj takiego tematu.
We wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym byłam dotychczas dwukrotnie. Raz w wieku 16 lat, z rodziną, drugi raz w 2013 pojechałam sobie trochę spontanicznie pociągiem. Zauważyłam masę pozytywnych zmian przez te niemal 4 lata mojej nieobecności tam. Powiększyli niektóre wybiegi lub poprzenosili zwierzęta na większe, powstały nowe wybiegi np. z tygrysem, nosorożcem indyjskim, tworzą nowy wybieg dla żyraf i okapi, czy odzwierciedlenie fauny Odry aż do ujścia. Nadal nie podoba mi się za to terrarium - od razu stamtąd wyszłam a jak jeszcze zobaczyłam przed wyjściem naklejkę na małym terrarium, że ''tutaj zamieszka waran z Komodo'' to się w ogóle załamałam - przestrzeń z 30 razy mniejsza niż wybieg waranów z Komodo w małym poznańskim Zoo. Poza tym w 2015 ma być oficjalne otwarcie Afrykarium, gdzie najbardziej interesuje mnie sprowadzenie manat - od lat interesuję się syrenami. Mam nadzieję, że stworzą im dobre warunki. Porównuję to zoo przede wszystkim do ogrodu zoologicznego w moim mieście - w Poznaniu, gdzie większość zwierząt ma naprawdę ogromne wybiegi, co dla mnie (dobre warunki dla zwierząt) jest w pierwszej kolejności jako ważna rzecz i chyba pod tym względem Wrocław nigdy nie przegoni Poznania - poznańskie zoo jest na uboczu miasta, przy lasach i łąkach, a wrocławskie w centrum. Szkoda. Ale mimo tego uważam, że warto je zwiedzić. Oby jak najszybciej poprawili warunki niektórym zwierzętom, jak właśnie tym w budynku ''terrarium''. A wy jakie macie wspomnienia stamtąd?

Z kolei w Muzeum Przyrodniczym we Wrocławiu nigdy nie byłam, ale z informacji jakie wyszukałam to jest to chyba jedyne w miarę porządne muzeum przyrodnicze w Polsce. Bardzo nam tego brakuje. Takiego muzeum. W marcu będę we Wrocławskim szpitalu to i przy okazji zajrzę w to miejsce :).

Re: Wrocławskie Zoo i Muzeum Przyrodnicze

2
Wrocławskie ZOO jest najstarszym i największym (pod względem liczby wystawianych zwierząt) ogrodem zoologicznym w Polsce o powierzchni to 33 hektary. Obecnie trwa budowa nowej części Wrocławskiego ZOO - Afrykarium-Oceanarium, gdzie spacerując w tunelu z pleksi będziemy mogli podziwiać wodną faunę Afryki. Już w tym roku będą oddawane sukcesywnie kolejne gotowe obiekty Afrykarium. Po otwarciu bilet będzie podobno kosztować 50 zł.
http://afrykarium.com.pl/index.php

Re: Wrocławskie Zoo i Muzeum Przyrodnicze

10
Wkrótce wrocławskie ZOO zrobi się jeszcze bardziej atrakcyjne dla zwiedzających. Powoli dobiega końca budowa Afrykanarium i Oceanarium, w którym będzie można zobaczyć bardzo dużą ilość gatunków zwierząt zamieszkujących wszystkie morza i oceany świata, a ponadto powstaje Odrarium, w którym zostanie pokazana fauna zamieszkująca Odrę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrocław”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości

cron