Nieprzeczytane posty

Madryt

1
Warto zobaczyc 1)Pałac Królewski (El Palacio Real), 2)Prado-jedno z najwspanialszych muzeów na świecie, 3)Real Madryt-stadion, 4) Puerta del Sol-plac Madrytu z fontanną przedstawiającą herb miasta, 5)Plac Hiszpański z pomnikiem Don Kichota i Sancho Pansy, 6)Templo de Debod -starożytna egipska świątynia.Godziny otwarcia:
Październik - Marzec:
Wtorek - Piątek: 9:45 - 13:45 oraz 16:15 - 18:15
Soboty i Niedziele: 10:00 - 14:00
Kwiecień - Wrzesień:
Wtorek - Piątek: 10:00 - 14:00 oraz 18:00 - 20:00
Soboty i Niedziele: 10:00 - 14:00
Poniedziałki i święta - nieczynne, 7)Iglesia de San Nicolás de los Servitas to najstarszy kościół w Madrycie.Godziny otwarcia:
Poniedziałki: 8:30 - 13:00
Wtorek - Sobota: 9:00 - 9:30
oraz 18:30 - 20:30
Niedziele: 10:00 - 14:00 oraz 18:30 - 20:30
Wstęp bezpłatny, 8)Klasztor de las Descalzas Reales, 9)Kościół i Klasztor św. Hieronima (Iglesia y Convento de San Jerónimo el Real), 9)Ogród botaniczny (Real Jardín Botánico) usytuowany jest w centrum Madrytu, w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Prado i parku del Buen Retiro-Plaza,adres:Murillo 2,
Godziny otwarcia:
Styczeń, Luty, Listopad, Grudzień:
10:00 - 18:00
Marzec, Październik: 10:00 - 19:00
Kwiecień, Wrzesień: 10:00 - 20:00
Maj - Sierpień: 10:00 - 21:00 10)Parque del Buen Retiro to największy i najładniejszy park w Madrycie, położony w centralnej części miasta, w pobliżu Puerta de Alcalá i Museo del Prado.Godziny otwarcia:
Zimą: 7:00 - 22:00
Latem: 7:00 - 24:00 11)Casa de Campo to jeden z większych parków publicznych w Madrycie,znajduje sie na prawym brzegu rzeki Manzanares i zajmuje powierzchnię ponad 1700 ha.Na terenie parku znajdują m.in. park rozrywki Parque de Atracciones, Zoo oraz sztuczne jezioro, po którym można pływać łódkami. Casa de Campo jest to tez końcowa stacja kolejki linowej Teleférico. 12)Park publiczny Parque del Oeste-znajduje sie w nim La Rosaleda - ogromny różany ogród. 13)Puente de Toledo łączy Glorieta de Pirámides z leżącą po drugiej stronie rzeki Manzanares Glorieta Marqués de Vadillo.Most wznosi się na wysokość 12,5 metra nad poziom wody. 14)Puerta del Sol (Brama Słońca) była wschodnią bramą wjazdową do miasta. Obecnie jest to jeden z najbardziej znanych i ruchliwych placów w Madrycie, usytuowany w samym jego centrum.

Re: Madryt

2
Warto spróbować gazpacho,walencjańską paellę, kataloński pan tumaca, słodka ensaimadas (ciasto francuskie z różnorodnym nadzieniem), tumbet (mieszanka warzyw zapiekana na ziemniakach), arroz brut (ryż z warzywami i mięsem), sofrit pages (gęsta zupa warzywna z kawałkami mięsa lub ryby) no i oczywiscie napic sie sangrii (napoju przyrządzonego na bazie czerwonego wina i owoców).Sklepy czynne są zwykle poniedziałek - sobota w godz. 9.00 - 13.00 i 16.00 - 20.00. Najlepszym srodkiem transportu w Madrycie jest na pewno metro,nie polecam wynajmowania auta.Z lotniska Barajas tez metrem dojedziecie do centrum....Podstawowa karta - Madrid Card - umożliwia m.in. dostęp do 40 muzeów, Imaksu Madrid, nieograniczone korzystanie z komunikacji miejskiej i autobusu turystycznego Madrid Visión. Do tego zniżki w restauracjach, parkach rozrywki, teatrach. Dobowa karta kosztuje 36 euro, trzydniowa 56.Madrid Card Promociones oferuje darmowe przejazdy środkami miejskiej komunikacji, wejścia do muzeów oraz korzystanie z autobusu turystycznego.Karty mozna kupic tu http://www.madridcard.com/es/Inicio.aspx

Re: Madryt

3
Jeszcze cos do zobaczenia Plaza Mayor to jeden z piękniejszych placów w Madrycie. Usytuowany jest w historycznym centrum miasta, zaledwie kilka kroków od słynnego Puerta del Sol.Innym miejscem jest Plaza de Toros Monumental de las Ventas to największa w całej Hiszpanii arena corridy, uznawana za światowe centrum walk byków.Znajduje sie w dzielnicy Salamanca.

Re: Madryt

5
Owszem,jest sporo do zwiedzania.Zupelnie nie wiem dlaczego ludzie pomijaja Madryt bardzo czesto.Ok.moze rzeczywiscie ładniej jest na wybrzezu (bo plaza,itp),ale sadze ze i do Madrytu warto zawitac ;)

Re: Madryt

6
Witajcie, ja w Salamance bylam na erazmusie i mam straszny sentyment, bo i dobrze mozna zjesc, poimprezowac a przy okazji powloczyc po starowce. Jedno z peikniejszych miejsc w Hiszpanii. Dojazd z Madrytu albo autobusem o ile pamietam ok. 20 euro w dwie strony lub renfe 30 euro.
w kazdym razie jesli pojedziecie zabierzcie ze soba dobry aparat!

uraczona

Re: Mardryt

8
Madryt jest naprawdę przepiękny! We wrześniu udało nam się zobaczyć kilka podstawowych miejsc i jestem pod wielkim wrażeniem tego miasta.już mamy plan, że w przyszłym roku pojedziemy tam na kilka dni. Z miejsc wartych zobaczenia zabrakło mi (albo gdzieś mi umknęły w tekście):
La Almudena
Plaza de Toros de las Ventas - arena do corridy
Puerta de Europa i Cuatro Torres - to jeśli ktoś lubi nowoczesną architekturę.

Re: Mardryt

9
Zgadzam się z Wami, i nawet ostatnio dość tanio można było polecieć do Madrytu, urocze miasto, pewnie wrócę tam jeszcze kiedyś. Mnie osobiście najbardziej podoba się mentalność Hiszpanów. Podchodzą do życia bardzo na luzie, nie przejmują się niczym, na wszystko mają czas:)

Re: Madryt

10
Zwiedzając Madryt warto zafundować sobie przejażdżkę Segwayem! :)
Z miejsc wartych odwiedzenia dodamy Matadero Madrid - byłą rzeźnię przekształconą w nowoczesne centrum wystawowe - bardzo ciekawy, ambitny projekt! A także mniej znana niż Museo del Prado, ale równie atrakcyjna Real Academia de Bellas Artes de San Fernando :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Madryt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron