Nieprzeczytane posty

Re: Barcelona

63
Dzisiaj pomyślałem nad jeszcze inną opcją na ponowny wyjazd do Barcy - biura podróży z Polski robiąc citi break organizują noclegi w Santa Susana i podają czas transferu pociągiem do miasta 50 minut.

Można rzucić okiem po i przed sezonem turystycznym jak wygląda tam baza noclegowa.

Re: Barcelona

64
Barcelona, hmmm... piękne miasto z pięknymi zabytkami (Gaudi zrobił swoje), jednak zastanawiam się czy nie trochę przereklamowana. Wszędzie tłumy turystów (na La Ramblii czasem ciężko przejść niczym na Krupówkach).

Re: Barcelona

65
La Rambla o tak - mega przereklamowane miejsce, a tłumy czasami jak na Oxford Street podczas wyprzedaży. Jednak Barcelona to nie tylko La Rambla, Sagrada Familia i Park Guell. Miasto ma dużo przepięknych uliczek, w które nie zapuszczają się turyści i restauracji, w których jedzą tylko miejscowi. Mało który turysta schodzi z góry Montjuic piechotą, a przecież są tam klimatyczne parki. Wsiadając do pociągu lub przejeżdżając metrem kilka przystanków można trafić na przepiękne, nieprzeludnione plaże, itd...

Re: Barcelona

66
Ewenementu La Rambli to już w ogóle nie rozumie. Wiem że niektórzy mają potrzebę pokazania się i połażenia w tłumie ale...

Jak szybko tam doszedłem, tak szybko uciekłem i omijałem szerokim łukiem podczas całego pobytu ;)

Re: Barcelona

67
smakowaniepodrozy_pl pisze: Mało który turysta schodzi z góry Montjuic piechotą, a przecież są tam klimatyczne parki.
O tak, miałem okazję pospacerować po wzgórzu i naprawdę jest fajnie. Dla kogoś kto na szybko chce pozaliczać atrakcje, takie łażenie pewnie to strata czasu, dlatego każdy pędzi według przerwodnika. Nie każdy ma też czas na takie spacery. A niektórzy po prostu wolą dziesiąty raz zaliczyć Ramble, podobnie jak Krupówki :)

Re: Barcelona

70
Świetne miasto, warte odwiedzenia. Jedyne co mi się nie podobało w Barcelonie to niezbyt wysoki standard czystości na ulicach. Ale może było to związane z suszą i przejściowym niedostatkiem wody.

Wróć do „Barcelona”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości