Nieprzeczytane posty

Dlaczego warto odwiedzić Walencję?

1
Las Fallas!
Jest to 15 dniowa fiesta odbywająca się w samej Walencji, która rozpoczyna się 15 marca. W tym czasie miasto jest pełne życia z imprezami odbywającymi się praktycznie całą dobę, ze sztucznymi ogniami, koncertami, bazarami ulicznymi i procesjami
Maurovie vs Chrześcijanie!
Zawsze w kwietniu odtwarzana jest słynna (i częściowo mityczna) bitwa między Maurami i Chrześcijanami w Alcoy. Podobnie jak w przypadku fiesty Fallas, tak i tutaj przygotowania trwają cały rok.
La Tomatina!
Raz w roku spokojne, przemysłowe miasteczko Bunol w rejonie hiszpańskiej Walencji zamienia się w stolicę walk, gdzie odbywa się szalona bitwa na pomidory. Wydarzenie ma miejsce w ostatnią środę sierpnia.
Miasto Sztuki i Nauki
Ogromny projekt mający na celu rozbudowanie miasta na tereny wschodnie, które były porzucone i zaniedbane. Jest to projekt porównywany z londyńskimi dokami i składa się z L’Hemiferic, Muzeum Nauki, parku Oceanograficznego i Pałacu Sztuki. Powierzchnia tego miasta w mieście to ok. 36 hektarów. Miasto Sztuki i Nauki reprezentuje to co najlepsze w Walencji, m.in. niesamowitą, futurystyczną architekturę.
Ogrody Turia
Przykład na to jak coś dobrego powstaje z czegoś złego. Powódź z 1957 roku spowodowała wiele ofiar i skłoniła do wprowadzenia w życie ambitnego planu uregulowania koryta rzeki Turia dookoła miasta. Zbyteczne koryto przebiegające przez centrum miasta zostało przeobrażone we wspaniały ogród i tereny rekreacyjne pełne infrastruktury sportowej i wypoczynkowej. Idealne miejsce do spacerów i przemierzania miasta z dala od tłumów i ruchu ulicznego.

A do tego wszystkiego oczywiście plaże, liczne kościoły, katedry (w najstarszej katedrze ponoć ukryty jest święty graal ;) ), muzea i galerie sztuki :)

Re: Dlaczego warto odwiedzić Walencję?

2
Delfinarium jest fajne i Pałac Nauki, jest też muzeum Corridy (jesli ktoś się fascynuje). Poza tym sporo budowli modernistycznych. Jakiś czas temu była afera, że projektant tych futurystycznych amfiteatrów mających nadać wielkomiejski szlif Walencji, dostał niewspółmiernie duże pieniedze za projekty niż było to warte. No ale jesli ktoś lubi gigantomanię to proszę bardzo....Ja byłam w walencji kilka razy. Jednak wolę bardziej "wiejskie" zakatki Hiszpanii.

Re: Dlaczego warto odwiedzić Walencję?

3
Byłam na Fallas i myślę, że było warto:) miasto zmienia sie diametralnie... z dnia na dzień pojawiają się kolorowe figurki którym warto się przyjrzeć. Jeśli chociaż trochę orientujesz się w aktualnościach Hiszpanii, można w nich dostrzec sarkazm, który Hiszpanie w ten sposób wyrażają. No i oczywiście w piąty dzień miasto płonie i tydzień później następują przygotowania na następny rok.

Oprócz tego zachwyciły mnie stroje ludowe podczas pochodów w fallas. Mnóstwo kolorów, cekinów, piękne fryzury :)

No i oczywiście nie zapomnieć o spróbowaniu paelli, co mimo, że można ją zjeść w całej Hiszpanii, to oryginalnie wywodzi się z regionu Valencia

Re: Dlaczego warto odwiedzić Walencję?

6
Walencja to piękne miasto. Bogata kultura, dużo miejśc do zwiedzenia, zobaczenia. W zależności w jakim pory roku - miesto oferuje przerożne typowe imprezy. Do tego jedzenie, wszelkiego rodzaju ryże, które warto tu sprobować. No i tak jak wcześniej pisaliście Oceanografic, Biopark, Stare miasto, plaża i wiele innych.

Pozdrawiam
K

Re: Dlaczego warto odwiedzić Walencję?

8
Witam,
W tym roku zaliczyłam kolejny raz Las Fallas. Zdięcia z tej fiesty można zobaczyć w moim albumie ze zdięciami na stronie love espania pl- Napradę umielbiam to Święto tak jak Macleta która w tym czasie się odbywa.
Hiszpanie mają wiele tradycyjnych Świąt. Teraz w Alcoy dnia 3 maja odbywają się Moros y Cristianos - parada największa w Hiszpanii i też w tym czasie zmienia się miasto i przybywa wiele turystów z całego świata.
Pozdrawiam
Love Espana Pl
K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Walencja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości