Nieprzeczytane posty

Re: Hiszpańskie wyspy

41
Jeśli chodzi o Majorkę to polecam także zobaczyć na północy wyspy Alcudię (wcześniej Pollentia założona przez Rzymian) z pozostałościami po starożytnym mieście, samo miasteczko bardzo klimatyczne :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Można pospacerować po murze wokół miasteczka
Obrazek

Obrazek


I Alcudia nocą
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 mar 2012 10:33 przez rodzynek74, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Hiszpańskie wyspy

44
Wkrótce wyruszam na kolejną z wysp - Gran Canarię. Podczas listopadowej przerwy w szkołach Kanary to jedyna możliwość cieszenia się słońcem i wodą. Ponieważ w liniach lotniczych nie pracują debile to i ceny poszybowały do góry z zawrotną prędkością. Tak więc po raz pierwszy zamiast zorganizować wszystko samemu, zdecydowaliśmy się na biuro podróży.
I w końcu zrozumiałem dlaczego ludzie tak lubia korzystać z usług biura a nie organizuja się sami. Łatwość z jaką rezerwuje się wczasy jest niesamowita. Wchodzimy na stronkę, wybieramy daty wyjazdu i przeglądamy oferty. I to jest najdłuższa część. Gdy mamy wybraną ofertę klikamy na "Rezerwuj" i przenosimy się na strone gdzie wpisujemy dane uczestników, podajemy number karty kredytowej i gotowe! Trwa to raptem ze 3 minuty.
Po kilku dniach przychodzi list z potwierdzeniem a miesiąc przed wylotem bilety.
Pozostaje tylko sprawdzić jakie atrakcje są na miejscu i czekać z niecierpliwością do listopada...

Re: Hiszpańskie wyspy

47
Ja też w tym roku byłam na Gran Canaria. To taki kontynent w pigułce. Wydmy podobały mi się najbardziej. Warto się na nie wybrać, tylko nie w klapkach po piasek bardzo parzy w stopy, przepiękne Puerto de Mogan po zachodniej stronie wyspy, to bardzo urokliwe miasteczko portowe, które niestety widziałam przelotem, góry, w które warto zabrać sweter, bo wyjechać można na wysokość ponad 1800 m.
Polecam wszystkim osobom, którzy mieszkają w Warszawie:
http://www.gabinet-psychologa.com.pl

Re: Hiszpańskie wyspy

48
Jezeli chodzi o Baleary to tak na prawde polecam najmniejsza z wysp-Formentere, mozecie ja zwiedzic razem z Ibiza, czyli troche szalonych imprez i troche wiejskiego spokoju i niesamowitych plaz. Zapraszam do przeczytania mojej relacji z Formentery na blogu "zuzanadas"
Pozdrawiam z Majorki,

Re: Hiszpańskie wyspy

49
Polecam El Hierro, najmniejszą z zamieszkałych Wysp Kanaryjskich i najmniej znaną. Nie ma tam masowej turystyki, za to wyspa jest doskonale przystosowana do zwiedzania przez indywidualnych turystów, np. przy zatoczkach oceanicznych są specjalne miejsca na piknik z kamiennymi grillami i przygotowanym drewnem. Spodoba się tam osobom lubiącym wędrówki po górach, szlaki są doskonale oznaczone i o różnych poziomach trudności. Krajobrazy zmieniają się niemal co 100 m - raz widzimy zielone pola z kamiennymi murkami, niczym w Irlandii, po chwili wjeżdżamy w gęsty sosnowy las, z którego droga prowadzi przez pola czarnej lawy na płaskowyż pokryty powyginanymi jałowcami.
Portal o Wyspach Kanaryjskich
www.wyspy-szczesliwe.pl

Re: Hiszpańskie wyspy

50
Zapraszam do obejrzenia video relacji z Majorki, którą wraz z żoną mieliśmy przyjemność odwiedzić w czerwcu tego roku.

Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpańskie wyspy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości