Nieprzeczytane posty

Girona

1
Starówka Girony jest jedną z najbardziej rozpoznawanych w Katalonii.W Gironie mieści się sześć muzeów z ciekawymi kolekcjami, m.in. dwa muzea prezentujące historię miasta: Museu d'art. i Museu Arqueologic.Między rzeką a murami obronnymi mieści się starówka,ktora najlepiej zwiedzac spacerujac waskimi uliczkami.Polecam tez: -Kościół Sant Pere de Galligants-dawne opactwo benedyktynów, -Łaźnie Arabskie (Banys Arabs); -El Call - dzielnica żydowska-jedna z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie.

Re: Girona

2
Moja znajoma była niedawno w Hiszpanii,a dokladnie w Barcelonie i miala zamiar zwiedzic rowniez Girone,ale myslala ze tam zupelnie nic nie ma i darowala sobie :roll: a okazuje sie ze niepotrzebnie.

Re: Girona

4
Gdy byłem w Gironie, nasza przewodniczka (wycieczka zorganizowana) stwierdziła - uważam, że trafiła w samo sedno - że Girona to mała Wenecja. Te domki nad wodą właśnie tak się kojarzą, mi przynajmniej. :)
Ogólnie piękne miasteczko, takie spokojne, a zarazem turystyczne. :)

Re: Girona

6
na costa brava jest kilka fajnych miejsc, np Palafrugell i Palamos, co można ciekawego tam zobaczyć i co jeszcze polecacie w tej okolicy, dla dzieci jak i dla nas samych? praktyczne ciekawostki oczekiwane również :)

Re: Girona

8
Jeszcze jedna mała informacja! Nie zostawiajcie sobie Girony na ostatnich kilka godzin przed odlotem. My tak zrobiliśmy i bardzo żałowaliśmy. To nadzwyczajne miejsce i warto spędzić w nim przynajmniej jeden pełny dzień. Klimat tego miasta jest urzekający. Jeśli chodzi o spacer murami obronnymi to warto to zrobić wieczorem, najlepiej o zachodzie słońca. Można wtedy zobaczyć panoramę miasta w pięknym popołudniowym świetle. To zagwarantuje wam niezapomniane wrażenia. Koniecznie róbcie zdjęcia! W Gironie jest też mnóstwo zieleni. Odsapnijcie sobie chwilę na ławeczce wśród zieleni a docenicie urok tego miejsca.
Zapomniałam też dodać, że w Muzeum Kinematografii jest mnóstwo ciekawych eksponatów, zabawek optycznych z przełomu wieków. Muzeum ma kilka pięter i raczej nie jest oblegane, ale zdecydowanie warte odwiedzenia!
Jeśli chcecie nocować w Gironie to polecam hostel Equity Point. Ma trzy podstawowe zalety: jest niedrogi, jest w centrum i jest zadbany. Nie spodziewajcie się luksusów, bo Equity jest raczej skromne, ale na jedną czy dwie noce wystarczy.
Mam wrażenie, że Girona jest słabo rozreklamowana a to naprawdę piękne miejsce. Dlatego, jeśli wybieracie się do Barcelony na urlop to koniecznie zróbcie sobie jednodniowy wypad do Girony. Gwarantuję, że zakochacie się w tym miejscu!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Girona”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości