Nieprzeczytane posty

La Ciotat

1
Witam wszystkich mieszkam i pracuje w pieknym miasteczku La Ciotat 40 km od Marsylii i 30 km od Toulonu w poludniowej francji pelnym turystow zjezdzajacych sie z calej europy nad Lazurowe Wybrzeze kazdego lata :D wokolo piekne gory, woda w morzu jest taka czysciutka nigdzie takiej nie znajdziecie ;) Zapraszam

Re: La Ciotat

2
Witaj.Lazurowe wybrzeże to rzeczywiście raj dla turystów,napisz coś więcej o miasteczku w którym mieszkach,a także o okolicy.Co warto zwiedzić,gdzie się zatrzymać,no i oczywiście ceny.Z tego co słyszałem to okolice całego Lazurowego wybrzeża nie należą do najtańszych niestety?

ps ( zdjęcia mile widziane oczywiście)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: La Ciotat

3
Pawel, tylko Ci pozazdroscic okolic w ktorych mieszkasz, pierwszy raz bylam tam kilka lat temu i jechalismy Route des Cretes laczaca La Ciotat z Cassis, cos niesamowitego!!! Szczerze, to wtedy za wiele nie widzialam bo tak bylam wystrachana, jedzie sie serpentynami, pnie sie do gory, by potem zatrzymac sie na parkingach z ktorych roztacza sie nieziemski widok!!! Mozna pospacerowac po klifach, a urwiska sa bodajze 500npm ....i ten lazur morza a na nim jak pudelka od zapalek plynace jachty. W zeszlym roku wynajelismy z przyjaciolmi dom z basenem w okolicach St. Raphael (koszt wynajecia takiego domu z dwoma sypialniami to 1400euro za 2-tyd w drugiej polowie wrzesnia) i wtedy po raz drugi przejechalismy cale wybrzeze od St Raphael przez St Tropez, port Grimaud (jachty, ktore tam stoja to istne cacka) Marsylie az do Cassis , i dopiero wtedy nie jechalam z zamknietymi oczami...bo prowadzilam auto;)
Lazurowe wybrzeze jest cudowne i ten zapach ziol, lawendy...
Innym razem pojechalismy do Grasse jest to miasteczko slynace z produkcji perfum. Wjezdzalismy na parking ktore jest prawie najwyzszym punktem tego miasteczka by potem schodzic w dol pieknymi jakze waskimi uliczkami. Jak sie wysiada z samochodu to wszedzie pachnie roznego rodzaju perfumami, pelno sklepow perfumeryjnych, a jednym z naslynniejszych to Fragonard, i wchodzac do niego zadna kobieta nie oprze sie zeby nie kupic jakiegos pachnacego flakoniku czy mydelka ;)
Bylismy rowniez w Nicei, a potem pieknie widokowa autostrada pojechalismy do Monte Carlo stolicy Monaco...ale innym razem napisze o tym;)

Re: La Ciotat

4
Zapomnialam dodac o moim ulubionym likierze Cassis de Dijon, czesto Belgowie pija szampana wlasnie z tym likierem....delicje! Mozna go kupic wszedzie ale ten najlepszy jest w cenie ok 10 euro za butelke. Polecam!

Re: La Ciotat

6
Chyba temat umarł - a szkoda - wybieram się w tym roku w te okolice i chętnie bym pogadał z kimś kto zna te tereny. Zabytki itp. mam mniej więcej obcykane, to nie problem, noclegi też - ale chciałbym znaleźć kilka miejscowości gdzieś w okolicy (pewnie bardziej trochę na północ) - gdzie można poczuć AUTENTYCZNY klimat prowansalskiej prowincji - nie taki dla turystów, tylko taki zwyczajny, codzienny. Czy ktoś może mi polecić, gdzie warto pojechać, żeby dotrzeć do takiego miejsca?

Re: La Ciotat

7
Witam, ja również jestem zainteresowany wyjazdem w te okolice, prosiłbym o podanie ciekwych miejsc przy la ciotat i jeżeli ktoś się orientuje to również okolice cassis.
Udało mi się dowiedzieć że w cassis można wynająć kajaki i na własną rękę pływać po Calanque. Jak bedę znał szczegóły odnośnie wynajmu kajaków napiszę w tym wątku.
Może ktoś się orientuje w którym miejscu cassis znajdują sie klify z których można skakać do wody, lub czy może przy la ciotat również znajdują się klify do skoków?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Miasta Francji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości