Nieprzeczytane posty

Re: OSLO

13
oj kosztowny, zaiste, ale małe szaleństwa sprawiają dużo radości - nawet jeśli jest to niezdrowy hamburger z frytkami :)

Z Oslo jeszcze jedno wspomnienie: Dworzec - można tam spotkać bardzo dużo narkomanów. Zarówno takich na głodzie, jaki i na haju. Można zaobserwować najróżniejsze transakcje i zakupy narkotyków, wszystko dzieje się jakby to było zupełnie normalne. Na ziemi walają się strzykawki. Poza dworcem - ciężko spotkać nawet bezdomnego...
byle dalej...

Re: OSLO

14
Pamietajcie aby zobaczyć w Oslo Muzeum w którym jest lodołamacz Framm i łodzie vikingów

Warto pojechac kolejka na wzgórze Holmenkollen i zobaczyc skocznie oraz panorame Oslo

Pałac królewski też można zwiedzać i bilety kupuje sie chyba na poczcie ale nie ma tak od reki

ogólnie Oslo i Norwegia to raczej drogie miejsca i lepiej wziąc z soba troche zupek Knorra aby jakos przeżyc i nie popaść w anoreksję

Re: OSLO

15
Norwegia z pewnością jest przeeeepiękną krainą fiordów, natury, kiedyś mam nadzieję odwiedzić te północne rejony. Jedyne co mnie 'odstrasza' to ceny tamtego kraju. Chodziłam kiedyś na kurs norweskiego, gdzie do czynienia miałam z fajną lektorką, która mówiła tam to i owo, na temat cen również. Dla nich to pewnie norma proporcjonalna do zarobków, ale dla nas...

Oslo Informacje

16
Oslo.jpg
Oslo.jpg (95.67 KiB) Przejrzano 4464 razy
Oslo, największe miasto Norwegii oraz stolica kraju, leży nad fiordem o tej samej nazwie. Początki miasta sięgają XI wieku, a za datę założenia przyjęto rok 1000. Jest ono centrum bankowości, handlu oraz transportu i przemysłu morskiego oraz zaliczane jest do najdroższych miast na świecie.

W Oslo znajdują się liczne muzea, m.in. muzeum Henryka II urządzone w mieszkaniu, w którym pisarz mieszkał. Dla fanów artysty ciekawostką będzie muzeum Muncha z największymi zbiorami tego artysty, który zapisał je w spadku miastu. Warte także Centrum Pokojowe Nobla z nowoczesnymi wystawami medialnymi.

Oslo to miasto słynnych podróżników. W Muzeum Kon-Tiki można oglądać tę znaną tratwę Thora Heyerdahla, którą dotarł na Wyspę Wielkanocną, oraz papirusową łódź Ra II, na której przepłynął Atlantyk.

Na dłuższą wycieczkę można wybrać się do Muzeum Łodzi Wikingów na półwyspie Bygdoy, gdzie podziwiać można najlepiej na świecie zachowane łodzie Wikingów. Nie wolno również przegapić Pałacu Królewskiego! Uroczysta zmiana warty odbywa się codziennie o 13. Zwiedzenie zamku i fortecy Akershus jest obowiązkowym punktem wizyty w Oslo Twierdza wzniesiona w XII wieku obecnie jest siedzibą kilku muzeów.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: OSLO

18
Myślę że turystycznie ciekawe miejsce , z tego co słyszałem to w Norwegii panuje bardzo duża kultura osobista. Warto zwiedzić nie tylko miejsca ale i poznać tutejszych ludzi.

Re: OSLO

19
Przepiękne miasto, połączenie klasycznej zabytkowej architektury z nowoczesnością, coś pięknego. Drogo, to prawda, ale podróżując na północ trzeba być na to przygotowanym.

oslo

20
Do stolicy Norwegii wyruszyliśmy spod warszawskiego lotniska w Modlinie. Bilety linią Ryanair kosztowały nas po 8 zł w każdą stronę, czyli łącznie tylko po 16 zł! Jechaliśmy na 4 dni, więc wszystko zapakowaliśmy do bagaży podręcznych oszczędzając po około 60 zł. Pomijając cenę, dodatkową korzyścią jest fakt że irlandzki przewoźnik ląduje na lotnisku Rygge, które położone jest najbliżej Oslo.

Z lotniska do centrum wzięliśmy autobus – Torp Ekspressen. Za 300 NOK kupiliśmy u kierowcy bilet tam i z powrotem. Jest to w zasadzie prawie najtańsza możliwość dojazdu do centrum. Prawie, bo gdybym jechał sam na pewno skorzystałbym z autostopa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oslo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości