Nieprzeczytane posty

OSLO

1
Mam znajomego ktory wyemigrował tam i jako miejsce mowil ze jest bardzo ladne,jest co zobaczyc,ale za zimno i jezyk jakim sie tam posluguja jest okropny Co sadzicie o Norwegii? a moze odezwie sie ktos kto tam mieszka?

Re: OSLO

2
Czytałem ostatnio że Norweskie Firody uznano ( według National Geografic) za najpiękniejsze miejsce na ziemi i to już dwukrotnie,więc chyba jest pieknie,jeśli chodzi o pogodę to jest zimno ale czy bardzo,myślie że kolejny stereotyp tak jak w przypadku Szwecji
_________________
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: OSLO

3
Norweskie fiordy są piękne - zgadzam się w 100%. Co do temp: przez 1.5 miesiąca spałem tam pod namiotem, a podczas pobytu na Nordkappie chodziłem w krótkich spodenkach przez całą noc. W lecie jest tam bardzo przyjemnie, nie ma męczących upałów, ale jest ciepło i jasno przez 24 h
byle dalej...

Re: OSLO

4
Jeśli ktoś nabrał ochoty na zobaczenie Oslo to jest super okazja: lotnicze/Oslo,Ryanair,9220311688.html można polecieć za 2 dychy do Oslo Sam się zastanawiam, pomimo że byłem tam już kilka razy... RyanAir ma wiele wad, ale rekompensuje wszystko cenami biletów

Re: OSLO

6
Oslo samo w sobie jest bardzo przyjemne. to co "trzeba" zobaczyć napisane w każdym przewodniku wspaniała jest opera - to z cała pewnością jest wizytówka tego miasta - jest świetny Park Vigelanda z rzeźbami z kamienia i brązu, warto pójść do narodowego muzeum sztuki gdzie za darmo (!) można zobaczyć "Krzyk" Muncha, warto pojechać na skocznie narciarska Holmenkollbakken... Warto się powłuczyć i poobserwowac norwegów - co mnie zaciekawiło i zdziwiło to wielka ilość narkomanów w okolicach dworca głównego! Sporo podróżuję, ale takiego czegos nigdy nie widziałem! transakcje kulpa/sprzedaży jak na targu, a ilość strzykawek zatrważająca :/

Jednak jak dla mnie norwegi to tak na prawdę wspaniala przyroda i fiordy dlatego warto pokusić się na wyprawę dalej na północ. tez można w sumie polecieć w przystępnej cenie do bergen:

a jakby komus udało sie dotrzec za koło podbiegunowe w okolicach lutego, mozna z wielkim prawdopodobieństwem obejrzeć zorze - co jest moim wielkim marzeniem i planem na najbliższe ferie
_________________
byle dalej...
byle dalej...

Re: OSLO

7
Trzaba spelniac marzenia i tego ci życzę,ja co prawda nie przepadam za zimnem jednak Fiordy sam chciałbym zobaczyć,jest to bez wątpienia niesamowite przezycie.Myśle także że Norwegia jest tak piękna że nawet narkomani na dworcu nie odstrasza turystów,choc musze przyznac że ten widok musi bys straszny.Niestety każde miastko ma swoje bolączki i czy chcemy czy nie zawsze mozna sie spotkac z tego typu przypadkami.
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: OSLO

8
jasna sprawa. Zresztą miasta Norwegii to moim zdaniem i tak jej najsłabsza część Przyroda i jeszcze raz przyroda to jest prawdziwe królestwo tego kraju. Można z nią nocować na każdym kroku - można bez obaw deptać i odpoczywać sobie na każdym skwerku czy trawniczku, kapać w jeziorkach, zajadać się leśnymi przysmakami czy łowić ryby w morzu bez żadnego pozwolenia, czy uprawnień. Dużych miast nie ma dużo - narkomani na Dworcu w Oslo to też jakaś ciekawostka podobnie jak prostytutki na Rambli w Barcelonie. Do mnie bardziej przemawiają malownicze wioski rybackie na Lofotach - ale w Norwegi każdy znajdzie coś dla siebie
_________________
byle dalej...

Re: OSLO

9
MIEJSCA WARTE ZOBACZENIA:
- Vigelandparken - park Vigelanda - autobusami lub piechotę ze stacji Majorstuen
- skocznia Holmenkollen - T-bane linia nr 1 w kierunku Frognerseteren
- podgrzewany zimą deptak Karl Johans gate prowadzący od Pałacu Królewskiego (Det kongelige slottet) do Dworca Głównego (Jernbanetorget). Można spotkać tu wielu Polaków zarabiających tu grą na różnych instrumentach itp.
- Ratusz (Oslo Rådhus) - najbardziej kontrowersyjny budynek w Oslo, uznawany przez wielu mieszkańców za najbrzydszą budowlę w mieście
- Galeria Narodowa (Nasjonalgalleriet) piechotą od Karl Johans gate - ciekawa kolekcja norweskiej i europejskiej sztuki, z dziełami np. Muncha- wstęp wolny

MIEJSCA CIEKAWE A RZADKO ODWIEDZANE:
- Toyen - zaraz po wyjściu ze stacji T-bany znajdujemy się na osiedlu znanym z filmu "Kumple"
- Mauzeleum Emmanuela Vigelanda (brata Gustava) - czynne jedynie w niedziele w godz.12-16 (15 maj-15 września 12-17) - wstęp 30 NOK

Re: OSLO

10
No i nie można zapomnieć o świetnej operze! Wybudowana z białego marmuru - nie sposób jej nie zobaczyć :) co fajne można sobie (dosłownie) po niej pochodzić - ma taką bryłę, że chodzimy po ścianach i dachu :) Można (i polecam bardzo) wejść do środka. Żadnej sali pewnie nie uda nam się ot tak zobaczyć (bez wykupienia biletu na koncert) ale są w środku komputery z fajnymi wizualizacjami, także można sobie zobaczyć.

Jako dygresja: W Oslo, pod koniec jednej z wypraw, na pożegnanie poszliśmy pożywić się do Burger Kinga - wiecie, że duży zestaw "Big King" kosztuje tam z tego co pamiętam ok 80- 90 zł :D
byle dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oslo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron