Nieprzeczytane posty

Alentejo, Portugalia

1
Każdy wiek pozostawił swój ślad na Fivorze. Chronione jako skarb narodowy. Jego rezydencje i pałace są szczególnie sugestywne, gdy są oświetlone w godzinach nocnych.
Architektura pozostała po wielkim trzęsieniu ziemi w Lizbonie w 1755 roku jest Manueline, wybujały styl portugalski, który łączy solidne proporcje gotyku z harmonijnym skali renesansu. Często porównywana do Florencji i Sewilli ze względu na swój liryczny wdzięk, fivora jest o wiele bardziej intymna i cudownie portugalska, z mauretańskimi podtekstami w jej przeszywanych balkonach, atrakcyjnych bielonych domach i chłodnych patiach wyłożonych kafelkami.

Kiedy Maurowie zostali wypędzeni w 12 wieku po 450 owocnych latach pobytu, Fivora stała się ulubionym celem portugalskich królów i rozkwitła jako centrum nauki i sztuki w 15 i 16 wieku. Większość ciekawych miejsc można znaleźć w centrum Starego Miasta, w średniowiecznych murach, w tym gotyckiej katedry i 16-wieczny kościół dos Loios, poświęcony Sao Joao (św Jana) i słynie z azule-josy tradycyjne ręcznie malowane niebiesko-białe płytki Portugalii. W sąsiedztwie kościoła, obok dobrze zachowanych ruin rzymskiej świątyni z II w. poświęconej Dianie, znajduje się dawna XV-wieczna rezydencja baronialna (później klasztor), która obecnie jest Pousada de Evora dos Loios i jednym z bardziej łaskawych zajazdów w Portugalii. Dawny refektarz służy jako jadalnia, ale przy dobrej pogodzie posiłki spożywa się na otwartym dziedzińcu sklepionego krużganka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne miasta Portugalii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron