Nieprzeczytane posty

Re: Praga

21
Czas leci bardzo szybko :) Już 27 kwietnia wyruszam po raz kolejny do Pragi.

odświeżyłem sobie nieco wątek i wiem już, że będę musiał skosztować tamtejszych win.

Co do zwiedzania to będzie to raczej standardowe punkty - (moja dziewczyna będzie tam po raz pierwszy)

Początkowo mieliśmy odwiedzić Pragę podczas wielkiego festiwalu piwa http://www.ceskypivnifestival.cz/ ale musieliśmy zmienić plany. Myślę, że dla osoby, która jedzie tam po raz pierwszy, zwiedzanie miasta będzie przyjemniejsze bez wielkiego i tłocznego festiwalu.

Sam festiwal wygląda bardzo ciekawe - może za rak, kto wie...
byle dalej...

Re: Praga

22
W Pradze byłam blisko 2 lata temu.
Tak się szczęśliwie złożyło,że wygrałam 2-osobową wycieczkę do tego miasta.ZAWSZE chciałam tam pojechac,radośc moja była więc przeogromna!
Jednak z całą stanowczością muszę stwierdzic,że nie dla mnie takie zorganizowane wyjazdy.Nie zobaczyłam wszystkiego,co bym chciała.Narzucony program zwiedzania,narzucone tempo,zbiórka "na gwizdek".
"Po swojemu" chodziliśmy z synem nocą,jednak wtedy wiadomo-nie wszystko się zobaczy.
Ostatniego dnia,gdy w planie był rejs po Wełtawie,zrezygnowaliśmy z tego i poszliśmy na pożegnalny spacer po praskich uliczkach.
Poszliśmy też na obiad (super są przed lokalem ci naganiacze z restauracji ;) ) I tu uwaga-usiedliśmy w jednym ogródku,wzięliśmy na początek kawę i zaczęliśmy studiowac menu..... Wszystkie składniki obiadu były rozpisane i wycenione oddzielnie.... Jak się poskładało to w całośc,to cena za obiad-szok!
Poszliśmy dwie uliczki dalej.Tam za 3/4 ceny jednego obiadu z wcześniejszej restauracji najedliśmy się oboje zapijając to jeszcze piwem ;)

Oprócz tych wszystkich atrakcji,które wymieniliście warto dodac jeszcze Krizikovą Fontannę.

Planuję wrócic do Pragi na samodzielne zwiedzanie.Mam nadzieję,że nastąpi to już niebawem.....

Re: Praga

23
Witam. Chcialem poinformowac wszystkich że niedawno zostala wyremontowana i otwarta Złota Uliczka ale niestety ceny wejściówek podnieśli. tanie typowo czeskie jedzenie można zjeść poza centrum Pragi w restauracjach i jest tego naprawde dużo a dojazd z centrum jest szybki i łatwy.

Re: Praga

24
Robinho: dzięki za świeże informacje! W miarę możliwości napisz proszę jakieś konkrety. Ile teraz kosztuje wejście na złotą uliczkę, może jakieś konkretne restauracje, które możesz polecić?
byle dalej...

Re: Praga

26
Witam. Najlepiej dojechac pociagiem (zalezy z jakiego miasta). Jada trzy pociagi przez dzien z Warszawy przez Katowice do Pragi. Bilety w Polsce niestety sa drogie wiec oplaca sie kupic tylko w jedna strone a z powrotem w Pradzen i tylko w jednym nocnym nie trzeba kupowac miejscowki. Jezeli jedzie wiecej niz jedna osoba to oplaci sie autem (wiem bo jezdzile). Hotele sa tam drogie ale jezeli tylko na przespanie to sa tam tak zwane Ubytovnie gdzie doba kosztuje od ok. 250 kc i jest ich pelno wszedzie kawalek od centrum.

Re: Praga

28
Zapraszam do tematu związanego z majówką w Pradze w temacie poniżej

Praga forum
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Praga

29
Mam pytanie czy wrzesień to dobry okres na odwiedzenie Pragi? Jak tam jest z pogodą w tym okresie? Słyszałam że latem jest tam mnóstwo turystów, co może być dość męczące, a jak to wygląda po okresie wakacyjnym? Moglibyście podać trochę aktualnych cen, bo chciałabym obliczyć ile będę potrzebowała na kilkudniowy wyjazd.Nie zamierzam stołować się cały czas w restauracjach (więc ceny sklepowe mile widziane), ale na pewno będę chciała skosztować tradycyjnych Czeskich dań w jakiś miłych restauracyjkach (może znacie jakieś fajne:) ). Interesuje mnie też czym najlepiej poruszać się po Pradze? Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)

Re: Praga

30
Witam. Szczerze mowiac co do pogody to tu w Pradze jest w kratke. Teraz jest tu ponad 30 stopni a tydzien temu bylo tu chlodno ale we wrzesniujest tu cieplo. Co do turystow to sa tu caly rok ale na lato jest ich najwiecej. Male chotele kosztuja od 300 kc za nocleg, poza centrum Pragi ( ok 5 km) jest duzo fajnych restauracji i tanich typowo czeskich. Najtansze sa chinskie restauracje a maja tam dobre jedzenie i rozne. Dobrze sie poruszac po Pradze metrem (bilet kosztuje 32 kc na godzine z przesiadka) a i tramwajem ( tylko ze teraz remontuja tory i niektore tramwaje nie jezdza). Zakupy najlepiej robic w marketach typu albert, tesco czy kaufland (chleb kosztuje od 25 kc, ser od 15 kc (pakowane), szynki od 17 kc) mozna tez kupic gotowe obiady za 65 kc do mikrofalowki. W najwazniejsze miejsca w Pradze bez problemu i szybko mozna sie dostac metrem.

Wróć do „Praga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości