Nieprzeczytane posty

Litwa Wilno

1
Serce Wilna to przepiękna starówka Senamiestis, (jedna z większych i rozleglejszych w Europie) wraz ze zabytkowymi, przeważnie barokowymi kościołami, wspaniałymi magnackimi rezydencjami i mieszczańskimi kamieniczkami.Zdecydowanie warto: kościół św. Piotra i Pawła.Kolejnym zabytkowym obiektem Wilna jest Pałac Prezydencki mieszczący się w obrębie wileńskiej starówki. W czasach odrodzenia obiekt odrestaurowano i zaprojektowano też ogrody należące do rezydencji biskupiej.

Re: Litwa Wilno

2
Wilno odwiedziłem niestety w przelocie. Wracaliśmy z Nordkappu (przez Estonię, Łotwę i Litwę właśnie) Wilno na pewno warto zobaczyć. Jako, że jest niedaleko, to można zorganizować przyjemną i tanią wycieczkę do stolicy Litwy. Z własnego doświadczenia mogę polecić camping w Trokach (niecałe 30 km od Wilna) gdzie tanio i w fajnych warunkach można się zatrzymać. Dodatkową atrakcją jest piękny zameczek, który widać niemal z samego campingu (a gdzie obowiązkowo należy się wybrać) Obsługa na campingu jest bardzo miła - nie charakteryzuje ich niechęć do Polaków, z którą gdzieniegdzie na Litwie możemy się niestety spotkać. Ceny - przystępne. Świetna sprawa na krótką wyprawę w wakacje, albo przystanek w dłuższej eskapadzie.
byle dalej...

Re: Litwa Wilno

4
Aj zdecydowanie WARTO! jest w miarę blisko, w miarę tanio a piekielnie atrakcyjnie! Ryga, Wilno, Tallin (sic!) są piękne i warte odwiedzenia! Hostel w samym centrum Rygi kosztuje 7 euro od osoby w pokoju wieloosobowym, ale w warunkach bardzo OK. Młodzi ludzie mówią po ang, nie ma problemów z komunikacją. Czasem wśród starszych Ukraińców wyczuwalna jest niechęć, ale nie jest to postawa dominująca...
Może nie powinienem hurtem zachwalać Litwy, Łotwy i Estonii w wątku o Litwie, ale z 2 strony może powinienem, bo powinno się chwalić te miejsca gdzie tylko się da.
_________________
byle dalej...
byle dalej...

Re: Litwa Wilno

5
Masz całkowitą rację.Dla osób które nie dysponują wygórowanym budżetem te miejsca są wręcz idealne na wyjazd.Będę musiał poważnie zastanowić się nad kilkudniowym wypadem w te rejony Europy.

Przystępne ceny i dużo do zobaczenia .Czy można chcieć coś więcej
_________________
Alex
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Litwa Wilno

6
Zastanawialiście się kiedyś ile czasu potrzeba, by zobaczyć wszystkie kościoły w Wilnie? Ile to trzeba mieć siły! Za to wrażenia - niesamowite, jestem pod wrażeniem jak wszystko jest tam zadbane. Jednak UWAGA, jak jedziecie na Litwę, bierzcie nawigację, jeśli chodzi o drogowskazy - są bardzo, ale to bardzo zacofani, nigdzie nie mozna dojechać. Nawet w mieście, szukając promu nie ma nigdzie drogowskazów.

Re: Litwa Wilno

7
Napisz coś więcej, co konkretnie miałaś możliwość zwiedzić. No i koniecznie troszkę fotek, było by super ;) ;) ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Litwa Wilno

9
Zdjęcie rewelacyjne, osobiście uwielbiam zwiedzać architekturę każdej epoki gdziekolwiek jestem, więc jak dla mnie super.Oczywiście prosimy o więcej :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wilno”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości