Nieprzeczytane posty

Co lepiej kupić?

1
Witam wszystkich,

W lipcu wyjeżdżam do USA. Będę dużo zwiedzał, więc na pewno przyda mi się coś, żeby to uwiecznić. Zastanawiam się nad dwoma wariantami. Albo zakupie aparat fotograficzny tak do 200 $ i będę robił zdjęcia, czy lepiej kupić kamerę w takiej samej cenie i uwiecznić wszystko na filmie, a potem ładnie zmontować?

Co jest lepsze?

Re: Co lepiej kupić?

2
Tak do 200$ to będzie Ci ciężko kupić porządną kamerę. Więc raczej pozostaje aparat. Żadnego wypasu też za to nie dostaniesz ale coś co może robić całkiem przyzwoite zdjęcia. O lustrzance nie masz co marzyć ale możesz kupić średniej klasy cyfrówkę z możliwością robienia filmików w HD. Jeżeli nauczysz się trzymać rękę w miarę sztywno i nie wykonywać gwałtownych ruchów to masz szanse mieć i zdjęcia i w miarę przyzwoity film. Innych opcji za 200$ nie widzę

Re: Co lepiej kupić?

4
Ja na wycieczkach najczęściej jestem właśnie "kamerzystą". Kamerą można załapać rzeczy, których nie da się uwiecznić na zdjęciach. Wychodzą ciekawe, śmieszne rozmowy i sytuacje. Z drugiej strony zaś, filmem ciężko się z kimś potem podzielić po powrocie, bo kto będzie zaciekawiony 2 godzinami siedzenia przed monitorem, a zdjęcia to raz dwa... :)
No i można pozaśmiecać portale społecznościowe typu fejsbuk. :lol:

Jedziesz sam czy z grupą? :)

Re: Co lepiej kupić?

5
My z mężem jak podróżujemy to zawsze mamy aparat i kamerę. Trudno powiedzieć co lepsze, bo po powrocie zarówno zdjęcia oglądamy z ciekawością jak i film. Z tą różnica, że mamy córeczkę i na filnie widać jej gesty, uśmiech, słychać co mówi i na pewno będzie to dla niej pamiątka na lata. Film bardziej oddaje emocje...Zdjęcia nie zawsze.

Re: Co lepiej kupić?

6
Na taką wycieczkę najlepszy będzie dobry kompakt, którym w razie potrzeby nagrasz film. Dobra kamera odpada, bo owszem, materiał video będzie dużo lepszy, ale nie zrobisz nią dobrych zdjęć. Z kolei lustrzanki cyfrowe wymagają zabrania dodatkowego bagażu w postaci obiektywów, poza tym nie są Ci potrzebne, jak się domyślam, aż tak profesjonalne zdjęcia. Dlatego właśnie moim zdaniem powinieneś kupić dobry, uniwersalny kompakt, bo będziesz miał i dobre zdjęcia i materiał video do zmontowania.
podróżować to żyć!

Re: Co lepiej kupić?

8
A ja robię zawsze odwrotnie niż pisze Kasia – jak muszę wybierać to zawsze biorę Cyber-Shota, bo częściej robię jednak zdjęcia niż filmuje więc dla mnie kompakt jest w takiej sytuacji bardziej funkcjonalny. Więc dużo zależy od tego, czy bardziej chcesz się skupiać na zdjęciach czy wideo, to jest kluczowa kwestia ;)

Re: Co lepiej kupić?

9
W tych czasach aparaty zdecydowanie przebiły kamery,no chyba,że masz duży kapitał to można zakupić dobrą kamerę,ale a wyprawy i tak najlepszy będzie aparat,bo nie dość że zrobisz nim zdjęcia to jeszcze film w świetnej jakości nakręcisz no i cenowo to zdecydowanie lepiej wygląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o USA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości