Nieprzeczytane posty

Re: USA co warto zwiedzić

11
Moja córka została zaproszona przez rodzinę żony do Chicago w Stanach Zjednoczonych. Wiem, że jest dobrze przygotowana do tej podróży, jednak przed wyjazdem chciałbym podarować Jej mały zestaw podróżnika. Mapy, przewodnik z najważniejszymi informacjami. Tak by wprowadzić Ja w kulturę miejsca, do którego jedzie. Znalazłem w Internecie dokładną mapę Chicago. Proszę Was o opinie co jeszcze mógłbym zamówić dla córki.

Re: USA co warto zwiedzić

12
guzik9 pisze:Moja córka została zaproszona przez rodzinę żony do Chicago w Stanach Zjednoczonych. Wiem, że jest dobrze przygotowana do tej podróży, jednak przed wyjazdem chciałbym podarować Jej mały zestaw podróżnika. Mapy, przewodnik z najważniejszymi informacjami. Tak by wprowadzić Ja w kulturę miejsca, do którego jedzie. Znalazłem w Internecie dokładną mapę Chicago. Proszę Was o opinie co jeszcze mógłbym zamówić dla córki.

Jesli jedzie do rodziny to nie ma sie o co martwic ! Nawet mapa Chicago niepotrzebna :P, Na pewno rodzina sie nia odpowiednio zajmie i pokaze jej to co trzeba ... Wazne zeby wziela ze soba dobry aparat jesli chce porobic zdjec i troche pieniedzy, ktore w Chicago na pewno jej sie przydadza :D

Re: USA co warto zwiedzić

15
tuptus pisze:wybieram sie za rok do stanow tak na 2 miesiace i zastanawiam sie co wrto zwiedzic.. pomozecie\?
To zależy, w które konkretnie rejony się wybierasz - Stany to ogromne Państwo. Ja sam uwielbiam Nowy Jork, na wschodnim wybrzeżu polecam też Waszyngton, w którym bardzo wiele atrakcji jest za darmo.

Na zach. wybrzeżu tylko Parki Narodowe.

Re: USA co warto zwiedzić

16
Witam :)

Ciekawym miejscem jesli chodzi o kulture i etnografie jest polnocna Alaska. Ten region jest zamieszkaly przez eskimosow roznych plemieni. Jednym z takich plemieni jest plemie Inupiat. Najwiekszym miastem na polnocy Alaski jest Barrow. Liczy okolo 5 tysiecy mieszkancow. W zeszlym tygodniu bylem w tym miescie przez 5 dni. Bylem zainteresowany nie tylko kultura i obyczajami Inupiat, ale takze polozeniem i krajobrazem miasta. O tej porze roku jest tam jeszcze sroga zima. Srednia temperatura w ciagu dnia nie przekracza -25 stopni. Ja mialem okazje trafic na piekna pogode ze sloncem i bezchmurnym niebem. Pogoda byla zludnie piekna poniewaz temperatura oscywlowala w granicach -30 stopni a przy silnym wietrze odczuwalna byla -46. Mimo to udalo mi sie okolice zobaczyc oraz odwiedzic miejscowe muzeum (Inupiat Heritage Center) i zobaczyc stala ekspozycje o wielorybnictwie. Dla zainteresowanych podaje link, gdzie znajduja sie zdjecia z mojej wycieczki: picasaweb.google.pl/fanofalaska.

Re: USA co warto zwiedzić

20
bylam w stanach na 3-miesiecznym roadtripie. bardzo trudno polecic jedna, czy kilka rzeczy, bo stany sa niesamowicie zroznicowane i bardzo ciekawe!
w 3 miesiace przejechalismy 27 stanow, zalezalo nam na taniej podrozy, bo jestesmy studentami. z limitem dziennym 40$ udalo nam sie zrealizowac wszystkie cele i zobaczyc niesamoite rzeczy!
przejechalismy ponad 40 tysiecy kilometrow zakupionym w USA samochodem, bylo to niezapomniane przezycie!
trudno je opisac w takim poscie, wiec zapraszam do pytan- parki narodowe, miasta- napisze co moim zdaniem warto zobaczyc i jak zobaczyc to tanio!
zapraszam wszystkich na bloga


pozdrawiam serdecznie i polecam podroz do USA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o USA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron