Nieprzeczytane posty

MOJA NIAGARA

1
Moje zdjęcia Niagary
Załączniki
Największy z wodospadów Niagary zwany Końską podkową - zdjęcie ze stateczku
Największy z wodospadów Niagary zwany Końską podkową - zdjęcie ze stateczku
zejście pod jeden z wodospadów nazywany "Welonem panny Młodej"
zejście pod jeden z wodospadów nazywany "Welonem panny Młodej"
Niagara z wieżą widokową
Niagara z wieżą widokową

Re: MOJA NIAGARA

2
Piękne fotki aż chciało by się tam być :D Wiedzieli gdzie umieścić punkt widokowy
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: MOJA NIAGARA

3
Zdjęcia Dreamki z Wodospadów Niagary są rzeczywiście ładne, ale może warto dodać jeszcze parę. W końcu Niagara to naprawdę cud przyrody – obok Przełomu (Canyon’u) Colorado robiący chyba największe wrażenie na przybyszach do Ameryki Północnej.

Moje zdjęcia pochodzą z początku czerwca 2012. Od wizyty Dreamki (około maja 2010 r) Wodospady Niagary niewiele się więc zmieniły. Chociaż… Podobno ich próg – przynajmniej w części kanadyjskiej – cofa się na skutek erozji w górę rzeki ze średnią prędkością około 30 cm na rok. Kiedyś prędkość tej erozji wynosiła nawet około 1 metra na rok, ale process ten został zahamowany dzięki wybudowaniu w dwóch etapach wielkiej elektrowni wodnej. Obecnie tylko około 20% wód Niagary płynie przez wodospady; pozostałe 80% kierowane jest specjanie zbudowaną tamą i kanałem na turbiny elektrowni, jednej z największych na świecie o łącznej mocy prawie 2 tys. megawatów. Aż nie chce się w to wierzyć patrząc na te masy wody przewalające się przez obydwa wodospady – ten mniejszy prosty po stronie amerykańskiej i ten większy w kształcie podkowy po stronie kanadyjskiej…

Skąd więc bierze się tam tyle wody? Otóż rzeka Niagara nie jest “normalną” rzeką o źródle gdzieś w górach, z dopływami po prawej i lewej stronie itd. Jej jak gdyby “źródłem” jest olbrzymi teren czterech wielkich amarykańskich jezior – Superior (Jezioro Górne), Michigan, Huron i Erie – z wszystkimi rzekami i potokami, które do nich wpadają. Te masy wody muszą najpierw spłynąć do położonego o około 100 m niżej Jeziora Ontario, aby dopiero z niego ujść do Oceanu Atlantyckiego. I właśnie Niagara odprowadza je do Jeziora Ontario. Stąd tyle w niej wody. Naprawdę niesamowicie dużo… Zobaczcie sami i patrząc na te zdjęcia pamiętajcie, że widzicie tylko te 20%.

Narazie zamieszczam tylko zdjęcia wodospadów. Jak Wam się spodoba, to później dołączę trochę zdjęć i informacji o okolicy, bo i ta jest dość ciekawa.
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")
Załączniki
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy. Zdjęcie z tunelu pod progiem wodospadu.
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy. Zdjęcie z tunelu pod progiem wodospadu.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, po lewej stronie wieża i pomost dla zwiedzających oraz most do Kanady.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, po lewej stronie wieża i pomost dla zwiedzających oraz most do Kanady.
Niagara 2012: Tęcza przy wodospadzie amerykańskim - widok z bulwaru po stronie kanadyjskiej.
Niagara 2012: Tęcza przy wodospadzie amerykańskim - widok z bulwaru po stronie kanadyjskiej.
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy. Tu widziany z bulwaru po stronie kanadyjskiej.
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy. Tu widziany z bulwaru po stronie kanadyjskiej.
Niagara 2012: Tęcza przy wodospadzie kanadyjskim, tym w kształcie podkowy.
Niagara 2012: Tęcza przy wodospadzie kanadyjskim, tym w kształcie podkowy.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, prosty, tu widziany z bulwaru po stronie kanadyjskiej. Po prawej stronie schody dla zwiedzających.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, prosty, tu widziany z bulwaru po stronie kanadyjskiej. Po prawej stronie schody dla zwiedzających.
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy. Tu widziany z bulwaru po stronie kanadyjskiej.
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy. Tu widziany z bulwaru po stronie kanadyjskiej.
Niagara 2012: Płyniemy z wodospadu amerykańskiego w kierunku kanadyjskiego.
Niagara 2012: Płyniemy z wodospadu amerykańskiego w kierunku kanadyjskiego.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, po lewej stronie wieża i pomost dla zwiedzających. Nie byłem na nim ale podobno wrażenie wyjątkowe.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, po lewej stronie wieża i pomost dla zwiedzających. Nie byłem na nim ale podobno wrażenie wyjątkowe.
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy. Porządnie nas przy nim zmoczyło.
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy. Porządnie nas przy nim zmoczyło.
Niagara 2012: Wodospad amerykański. Jak się tam w słoneczny dzień płynie statkiem wycieczkowym, to piękna tęcza gwarantowana.
Niagara 2012: Wodospad amerykański. Jak się tam w słoneczny dzień płynie statkiem wycieczkowym, to piękna tęcza gwarantowana.
Niagara 2012: Jeszcze raz wodospad amerykański z tęczą.
Niagara 2012: Jeszcze raz wodospad amerykański z tęczą.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, prosty - zbliżenie.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, prosty - zbliżenie.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, prosty, mniejszy od kanadyjskiego.
Niagara 2012: Wodospad amerykański, prosty, mniejszy od kanadyjskiego.
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy.
Niagara 2012: Wodospad kanadyjski w kształcie podkowy.

Re: MOJA NIAGARA

6
Fantastyczne zdjęcia :)
Panie będące w pobliżu wodospadu pewnie nie były zachwycone ze względu na fryzurę czy makijaż ;) chociaż pewnie jak zobaczyły tak piękny widok to wygląd nie był najważniejszy ;)

Re: MOJA NIAGARA

7
Drogi kanalarzu. Myślę że nie tylko mnie przyzwyczaiłeś do profesjonalnych relacji z podróży, za które po raz kolejny bardzo dziękuje. Czytałem z ogromnym zaciekawieniem twoją fotorelację , i tak jak moi poprzednicy czekam na więcej ;) ;) ;) ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: MOJA NIAGARA

8
Cieszę się, że zdjęcia Wam się podobają. Ale bądźmy szczerzy – to nie jest zasługą fotografa lecz piękna tego naprawdę unikalnego tworu przyrody. Bulwarami po obu stronach Niagary chodzą – tak jak ja się nimi przeszedłem – setki ludzi. Setki innych pływają – tak jak ja sobie popłynąłem – stateczkami pod wodospadem (cena biletu: $ 20,-). I wszyscy oni pstrykają zdjęcia. I wszystkie te zdjęcia wychodzą!... Bo to wprost niemożliwe, żeby nie wyszły.

Jak zwykle w Ameryce, niemożliwym jest też, by taki cud przyrody ludzie pozostawili tejże przyrodzie. Wokół wodospadów wyrosła więc cała masa drogich hoteli, restauracji, kasyn i innych atrakcji. OK, to jeszcze nie Las Vegas, ale już trochę je przypomina. Czy szkoda, że tak się dzieje?... Hm, nie wiem. Z jednej strony może tak, bo odbiera to tej przyrodzie nieco autentyzmu. Z drugiej jednak pozwala to tzw. masowemu turyście na przeżycie tej nadal niesamowitej reszty zjawiska jakim jest Niagara. Ja bym tego więc nie ganił. Oto parę zdjęć z otoczenia wodospadów. Obiecuję też napisć za jakiś czas nieco więcej o Kanadzie a szczególnie o okolicach Toronto.
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")
Załączniki
Za około $ 10,- można też zwiedzić elektrownię im. Adama Beck'a. Moich oczekiwań to jednak nie spełniło. Dużo gadania, mało do zobaczenia.
Za około $ 10,- można też zwiedzić elektrownię im. Adama Beck'a. Moich oczekiwań to jednak nie spełniło. Dużo gadania, mało do zobaczenia.
Generatory elektrowni wodnej im. Sir Adama Beck'a. Widoczne niestety tylko ich "wierzchołki" i to z dość daleka.
Generatory elektrowni wodnej im. Sir Adama Beck'a. Widoczne niestety tylko ich "wierzchołki" i to z dość daleka.
Tzw. "masowemu" turyście nie wystarczy (zdaniem biznesu) samo piękno przyrody. Stąd dużo kasyn gry i innych atrakcji.
Tzw. "masowemu" turyście nie wystarczy (zdaniem biznesu) samo piękno przyrody. Stąd dużo kasyn gry i innych atrakcji.
Drogie hotele, pensjonaty itp. z widokiem na wodospady po stronie kanadyjskiej. Po stronie amarykańskiej rzecz wygląda podobnie.
Drogie hotele, pensjonaty itp. z widokiem na wodospady po stronie kanadyjskiej. Po stronie amarykańskiej rzecz wygląda podobnie.
Widok z wagonu wyciągu szynowego, o którym więcej przy następnym zdjęciu.
Widok z wagonu wyciągu szynowego, o którym więcej przy następnym zdjęciu.
Ten wieżowiec na wzgórzu, to kompleks restauracji i innych atrakcji. Wjechać tam z bulwarów nad brzegami Niagary można za niecałe $ 2,- odkrytymi wagonami wyciągu szynowego.
Ten wieżowiec na wzgórzu, to kompleks restauracji i innych atrakcji. Wjechać tam z bulwarów nad brzegami Niagary można za niecałe $ 2,- odkrytymi wagonami wyciągu szynowego.
Wieża widokowa nad Niagarą. Wjeżdża się na nią wagonikami wind umieszczonych na zewnątrz. Z nich również są piękne widoki.
Wieża widokowa nad Niagarą. Wjeżdża się na nią wagonikami wind umieszczonych na zewnątrz. Z nich również są piękne widoki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości