Nieprzeczytane posty

Tokio

1
Shinjuku, Shibuja i Harajuko to leżące na jednaj linii stacje metra, które oferują Tokio w pigułce.Panoramę Tokio mozemy za darmo podziwiac z budynku rządowego ;-) (Tokio Metropolitan Gov. Builidng) przy stacji Shinjuku.W poblizu Harajuku znajduje się jedna z piękniejszych świątyń sintoistycznych w Tokio (Meiji-jingu), kompleks drewnianych budynków świątynnych.Asakusa to stara dzielnica Tokio,pośrodku dzielnicy znajduje się ogromny kompleks świątynny - Senso-ji (jest to jedna z najstarszych świątyń buddyjskich Tokio).Do świątyni prowadzi ładna uliczka otoczona sklepikami z pamiątkami i innymi drobiazgami.Sąsiednia dzielnica to Ueno, w której znajduje się duży park będący siedzibą muzeum narodowego, jak rowniez schronieniem tokijskich bezdomnych.

Re: Tokio

2
Kolejne bardzo ciekawe posty twojego autorstwa.Wielkie dzięki :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Tokio

4
Jeśli ktoś się wybiera, to oprócz dzielnic wspomnianych przez Kasię polecam targ rybny w Tsukiji, ale trzeba się tam udać bardzo wcześnie. Zaraz obok jest jeden z najpiękniejszych parków Hama-rikyu. Można się tam napić herbaty pdanej w tradycyjny sposób. Polecam

Re: Tokio

5
Słyszałem o wspomnianym przez ciebie targu ( niestety tylko słyszałem).Napisz czy mieszkasz w Tokio,czy podróżujesz w te strony (oczywiście zapraszamy do wstawiania zdjęć ;) .)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Tokio

6
Dokładnie, gdyby bilety były tańsze. Tokjo to jedno z moich marzeń, odkąd tylko sięgam pamięciom zawsze chciałem polecieć do Tokjo i zetknąć się z tamtejszą kulturą. Ta mieszanka tradycji z nowoczesnością mnie fascynuje. Ale kiedy na pewno tam pojadę i możecie być pewni, że dokładnie opiszę to wszystko tutaj :)
tłumaczenia niemiecki zielona góra

Re: Tokio

7
Z Tsukiji jest taki problem, że ostatnimi czasy (a na pewno w trakcie mojego listopadowego pobytu) ciężko się tam w ogóle dostać. Mi się na przykład zwyczajnie nie udało. Trzeba rezerwować bilety, a dostęp dla turystów nie obejmuje już podobno najciekawszych godzin, w których odbywają się najbardziej spektakularne aukcje.

Harajuku i Shibuya to zdecydowanie jedne z najwspanialszych miejsc, w jakich byłem. Shinjuku to raczej strata czasu - jedno wielkie centrum handlowe. Podobnie Asakusa - jeśli planujesz wycieczkę do Kyoto czy Nary, to Asakusa na ich tle wrażenia nie robi.

Re: Tokio

9
Tokio i w ogóle Japonia to jedno z moich największych marzeń jeśli chodzi o podróże. Tamtejsza kultura ciekawiła mnie od dzieciństwa, więc mam nadzieję, że kiedyś ją odwiedzę:)

Re: Tokio

10
Chyba wszyscy odwiedzający ten temat chętnie by się tam wybrali. Moim skromnym marzeniem jest przeżyć tam miesiąc miodowy... Jeśli chodzi o Tokio chętnie obejrzałabym wierzę tokijską, park z zegarem kwiatowym i wiele innych pięknych miejsc. A wieczorem oczywiście karaoke.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tokio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości