Nieprzeczytane posty

Turcja czy Grecja

1
Witam wszystkich.
Odwieczne pytanie gdzie wybrać się na wakacje w tym roku, planuję wybrać się do Grecji lub Turcji.
Jeżeli moglibyście doradzić, który kraj bardziej atrakcyjny.
(jestem osobą która nie lubi siedzieć w hotelu, lecz aktywnie spędzać czas np. zwiedzać itp.)

Re: Turcja czy Grecja

2
2 lata temu byłam w stolicy Turcji, Ankarze! Może ten wyjazd dużo mnie kosztował lecz to co tam zobaczyłam nie było niczego warte! Piękne widoki i cudowne zabytki już mi wystarczyły... Grecja.. hmm.. Na pewno jest tam również pięknie, a największą atrakcją jest najpewniej sam stadion olimpijski w Atenach!
A jeżeli zainteresuje cię Turcja, a szczególnie jej południe to ostrzegam - panuje tam sakramencka wilgotność i potężne (latem) upały, dochodzące niekiedy do 50 stopni. Morze za to jest niezwykle ciepłe (pod 30 stopni), można leżeć w nim całymi godzinami. Hotele zazwyczaj mają gwiazdki przyznawane na wyrost, więc nie polecam lokali 3 gwiazdkowych ;) Co do ludzi - naród to trochę niechlujny i hałaśliwy, nie każdemu może podejść. Mi się generalnie podobalo.

Re: Turcja czy Grecja

4
Oj Honza, pytanie za milion ;)
Trudny wybór. W obu krajach jest masa pięknych miejsc - miasta, góry, zabytki....
W Turcji koniecznie trzeba zwiedzić Kapadocję i nieco już zniszczone wapienne skały Pamukkale z pieknymi tarasami, widokiem na pola bawełny. Mozna skusić się na popływanie w basenie Kleopatry w Hierapolis.Istambuł - to wycieczka na kilka dni. Jeśłi wylot z biurem podrózy, to najczęsciej do tzw Turcji Egejskiej bądź na Riwierę Turecką. I tu, i tu jest co oglądać i poznawać.
Grecja także oferuje wiele atrakcji. Meterory - tu najlepiej dotrzeć, gdy bazuje się na Riwierze Olimpijskiej lub Halkidiki (ale stąd już to dalsza i dłuższa wyprawa). Własciwie każda z Greckich wysp, to odrębny kraj wart zwiedzenia, poznania mieszkańców i skosztowania lokalnych specjałów.
Wybór destynacji zalezny jest od Twoich zainteresowań i upodobań.
Na pewno jeśi zwiedzać, to nei lipiec/sierpień bo to upalne miesiące i zwiedzanei to męczarnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turcja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości