Nieprzeczytane posty

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

311
to kwestia dogadania, myslę że nie będzie żadnego problemu, odbierze Was na lotnisku i zawiezie do Sigirija. Pociagiem jedzie sie z Nuwara Elija do Ella i to jest fantastyczna sprawa ale stańcie sobie na schodkach przy otwartych drzwiach- jest sto razy lepiej! Co do Yala- my polowaliśmy na słonia ale nie mieliśmy szczęścia - był jeden ale w krzakach i ciężko było go dobrze zobaczyć. Widzieliśmy za to kilka słoni jadąc samochodem w tym jednego dosłownie na drodze! W Yala nie wykąpiesz się ze słoniem bo wszystkie sa dzikie. Sierocińca nie widzieliśmy z tego powodu o którym mówisz- podobno kicha straszna! Zobaczcie na naszym blogu- http://www.collectivejourneys.blog.pl - może znajdziecie jakieś użyteczne informacje.
Pozdrawiam,
Wojtek

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

312
Dzięki ponownie za informacje, przez weekend dopracuje swój plan i odezwie sie do Sunila , widziałem ze wybierajcie sie w grudniu do Malezji, Adam wiec ci opinie po powrocie gdyż przed Sri Lanka właśnie w Malezji spędzimy 8 dni, tyle ze ładujemy w Singapurze skąd ruszymy a nie tak jak wy chcecie w Bangkoku. trasa po Malezji rownież jest przygotowywana wiec może za wczasu czymś mńie zaskoczyła, wypoczynek raczej na Langkawi, ale to już w rubryce Malezja wiec jak coś wrócimy do tematu.. Pozdrawiam, dam znac co u Simila mam nadzieje

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

314
Wojt i inni jak myślicie , czy cenę jaka zaproponował mi kierowca już po negocjacjach za 3 dni, odbiór z lotniska, sigirya, dambulla, Minneryia , kandy, nuwaria elia, ella i podwiezenie nas do unawatuna. Sunil którego polecił mi Wojt chce 320$ za całość, + 35 $ za pokój-każdego dnia. zastanawiam sie czy dalej nie szukać ale z drugiej strony jest on sprawdzony przez poprzednika który bardzo był z niego zadowolony. Wspominaliscie iż płaciliście 450 $ za 7 dni tyle ze trasa jest podobna, wiec kierowanie i benzyna tyle samo, jedynie jego czas z nami sie skróci pozdrawiam

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

315
Nie wiem czy cena jest ok czy nie ale wiem na pewno że ten Sunil jest na prawdę spoko! Nas skasował na 420 dolarów ale pokoje były po 45 i myślę że Was zawiezie do tych samych hoteli a one były bardzo fajne! Po każdym dniu, wieczorem siedzieliśmy razem z nim przy piwku do późna w nocy a inni, którzy jeździli z innymi przewodnikami siedzieli sami a przewodnicy jedli i pili osobno. To też o czymś świadczy. Ja mam zamiar wyjechać na jakiś czas na Sri Lankę i kupić tam mały dom i on mi szuka najlepszych okazji (w listopadzie jadę oglądać te cuda!) Na prawdę super gość!
Pozdrawiam, Wojtek

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

318
Hej. Wybieram się ze świeżo upieczoną małżonką na Sri Lankę + Malediwy w połowie listopada. Będzie to podróż poślubna więc chcemy zarówno zwiedzić i przeżyć, jak i mocno wypocząć.

Nasz wstępny plan jest taki:

14-19.11 - mamy hotel w Bentota
- tam chcemy przede wszystkim wypocząć na plaży;
- farma żółwi;
- zorganizowana wycieczka na oglądanie wielorybów;
- Galle;
- pełnodniowa wycieczka na safari Yala lub Udawalawe - widziałem na necie, że są w Bantocie biura turystyczne które taką wycieczkę zorganizują (czy ktoś może potwierdzić, albo polecić coś?)

19-22.11 - Kandy (tam chcemy dotrzeć pociągiem - widziałem taki o 14:40 będący na miejscu 20:50 -> czy ktoś może potwierdzić takie połączenie i dostępność miejsc w takim pociągu?
- Sigiriya + Dambulla + Anuradhapura
- pola herbaty
- samo Kandy czyli złoty ząb i te sprawy

22-23.11 - Male (spędzamy tam noc tylko dlatego, że taki mamy samolot)

23-27.11 - jedna z wysepek na Malediwach - korzystam z koleżanki Magdy prowadzącej blog "dzienniktypelka", która prowadzi tam Guest House
- chillax

Pytania:
1) Czy faktycznie w Bentocie są jakieś biura turystyczne które zorganizują nam wycieczkę safari - bo tą jedyną chcemy mieć zorganizowaną.
2) Czy można gdzieś wcześniej przez neta kupić bilety na pociągi, czy nie? Jaka jest ich dostępność i regularność?
3) Czy może ktoś polecić pewnego kierowcę w Kandy - chcemy go wynając na 1 lub 2 dni na nasze plany wycieczkowe.
4) malaria - jest ryzyko? które piguły są najlepsze?

Na razie nie mam więcej pytań bo i tak nie wiem czy ktoś jeszcze odwiedza to forum :)

pozdr

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

320
glodny1985 pisze:
Pytania:
2) Czy można gdzieś wcześniej przez neta kupić bilety na pociągi, czy nie? Jaka jest ich dostępność i regularność?
4) malaria - jest ryzyko? które piguły są najlepsze?
2 - nie można zrobić tego online. Bilety kupisz na dworcu, zazwyczaj nie ma żadnych problemów z dostępnością, zazwyczaj tylko bilety do przedziałów "widokowych" potrafią się wyprzedać.

4. Polecam sprej oraz maść ODOMOS.
TanieZwiedzanie.com - strona o budżetowym podróżowaniu

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron