Nieprzeczytane posty

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

291
Witam wszystkich serdecznie

Wraz z chlopakiem wybieramy się w grudniu na Malediwy. Wstępnie zarezerwowalismy 14 nocy na wyspie Maafushi. Jednak po głębokich przemyśleniach zaczelismy sie zastanawiać czy nie dałoby rady odwiedzic rowniez Sri Lanki w tym czasie. I teraz moje pytanie do ludzi którzy byli na objazdowkach na Sri Lance. Czy jest możliwe, zeby zwiedzic najważniejsze miejsca w 3-4 dni i zmieścic sie w budżecie okolo 250 dolarow na osobe? czy lepiej sobie darowac, a Sri Lanke odwiedzic kiedy indziej, i poswiecic jej wiecej czasu i pieniedzy? Niestety, budżet mamy ograniczony, a pobyt na Malediwach wraz z wycieczkami kosztuje już i tak sporo. A po zabookowaniu biletow do Male, zaczelismy sie martwic, że znudzą nas te Malediwy po 15 dniach. Na stronie Srilankan airlines bilety na trasie Male-Colombo w terminie ktory nas interesuje to 280 dolarow za osobę, troche duzo.

Jak myślicie, czy taka wycieczka ma sens?

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

292
Witam,
Ja po 4 dniach na plaży mam dość a co dopiero po dwóch tygodniach. Jest szansa, że się wynudzicie. Wszystko zależy od hotelu i atrakcji jakie oferuje. Za 500$ na Sri Lance można dużo... szczególnie jak ma się dużo czasu.

Będąc na Sri Lance jest kilka rzeczy do odhaczenia. Zobaczyć słonia lub pojeździć(Pinnawala), poczuć buddyjski klimat (Kandy), zobaczyć plantacje herbaty (Nuwara Elyia). W tym wypadku będzie to napięty grafik ale do zrobienia. Przez 4 dni można tylko liznąć Sri Lanki i wrócić tu z większą ochotą na dłuższy pobyt.
Za noclegi w guest housach w 150$ spokojnie się wyrobicie. (tripadvisor.com)
Transport (auto z kierowcą) za 200$ też powinien się znaleźć.
Reszta to wejściówki i wyżywienie.

Przykładowe:
Pinnawala -25/- USD
Świątynia Zęba w Kandy -8/- USD
Sigiriya – 30/- USD
Colombo National Museum – 6/- USD
Gangarama Temple – 2/- USD


Pozdrawiam
Łukasz
Jarasz się Sri Lanką? Te filmy musisz zobaczyć!!

http://vimeo.com/50052825

http://vimeo.com/37594200

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

293
WITAM wszystkich szanownych forumowiczów i mam do bardziej doświadczonych prośbę o poradę. Wybieram się na 3-4 dniową objazdówkę po Lance i skorzystałem z jednego z polecanych na forum przewodników, po kilku mailach dotałęm pierwszą propozycję z jego strony odnośnie 4 dniowej wycieczki. Proszę Was o podpowiedzenie czy cena czasem nie jest za wysoka ponieważ wg wielu wskazówek przyjąłem sobie budżej ok 100$ dziennie(hotel przewodnik benzyna..)
poniżej przesyłam kopie maila od przewodnika i bardzo proszę o ocenę:
Dodam tylko, że podana cena jest za 3 osoby nocujące w jednym pokoju.

we will sleeping.
1 night sigiriya.
1 night nuwera eliya or ella.
1 night yala. every day open.


we will visit:

pinnawela.
sigiriya.
dambulla.
matale.
kandy.

nuwera eliya tea plantation.
ella water fall.
yala national park.

option.
( taxi. fuel. driver. aircondition. and nice small hotel with break fast for 3 person 1 triple room 3 night 4 days 460$ )
include: hot water. aircondition. WI.FI. all taxes. parking.


Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE RADY I SUGESTJE

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

299
Witam,
Podobną wycenę na objazdówkę robiłem dla Patrycji z forum.
Hotele są 3 i 3+ gwiazdki. Cena nie zawiera wejściówek.
Jeżeli szukacie czegoś tańszego to polecam skarbnice wiedzy tripadvisor :)

Day 01 – 02nd Dec – Arrival to Sri Lanka / Pinnawala / Kandy – Hill Top Hotel, Kandy – 3* (Standard room)
Day 02 – 03rd Dec – Kandy city / Peradeniya / Nanuoya / N’Eliya city / N’Eliya – Avian Breeze, Nuwara Eliya – 3* (Deluxe room)
Day 03 – 04th Dec – Nuwara Eliya / Ella / Tissamaharama – Hotel Chandrika, Tissamaharama – 3* (Standard room)
Day 04 – 05th Dec – Tissamaharama / Galle city / Airport / Departure


Cena za osobę w pokoju DBL / TWN - 418/- USD z opcją HB

Do lipca jestem dostępny pod: +48606143707

Pozdrawiam
Łukasz
Jarasz się Sri Lanką? Te filmy musisz zobaczyć!!

http://vimeo.com/50052825

http://vimeo.com/37594200

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

300
Witam,
Planuje wyjazd na Sri Lanke na początku stycznia 2015 r., lądować będę w Colombo.
Mam pytanie jak dostać się z Colombo do Hikkaduwia? Interesuje mnie bardziej wynajęcie kierowcy z samochodem.
Ile taki transport może kosztować? chodzi mi o to, że kierowca zawozi nas i np. za 4 dni odbiera nas i wracamy do Colombo. A może, że znacie jakiś inny szybki sposób przemieszczenia się :)
Pozdrawiam
Ania

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

cron