Nieprzeczytane posty

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

301
Cześć Aniu,
Z lotniska do Colombo dojeżdżamy klimatyzowanym autobusem za 1euro.
Najtańszą opcją dotarcia do Hikkaduwy jest pociąg, kosztuje 1euro.
Z Colombo jeżdżą też klimatyzowane autokary autostradą do Galle(700lkr), z tamtąd tuk-tukiem lub autobusem.
Co do auta muszę się zorientować...

Pozdrawiam
Łukasz
Jarasz się Sri Lanką? Te filmy musisz zobaczyć!!

http://vimeo.com/50052825

http://vimeo.com/37594200

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

303
Witam wszystkich serdecznie,
piszę, ponieważ potrzebuję kilku rad.

Zdecydowaliśmy się z narzeczoną nad podróżą poślubną na Sri Lance. Na tę chwilę zarezerwowane mamy bilety lotnicze na lini Zurych - Abu Dhabi, oraz jesteśmy blisko zaklepania biletów z Abu Dhabi na Sri Lankę. Na miejscu bylibyśmy 14 sierpnia, samolot powrotny 23 sierpnia. Zastanawiamy się nad wyborem miejsca oraz hotelu. Poczytaliśmy trochę, i najkorzystniejsze w terminie sierpniowym wydaje się wschodnie wybrzeże. Jesteśmy po wstępnej selekcji hotelu, dodam że zależy nam na wysokim standardzie, w końcu podróż poślubna jest z reguły raz w życiu:
1) bardzo korzystnie wygląda hotel w miejscowości Passikudah o nazwie Amaya Beach (dawniej Centara Passikudah Resort & Spa), pokój dwu osobowy ze śniadaniem to koszt 110 dolarów. Pytanie tylko jak z tą lokalizacją, czy jest co robić w okolicy? Są jakieś restauracje, knajpki itp? Jak się tam dostać (myśleliśmy o wynajmie samochodu na te 10 dni, jednak po przeczytaniu w całości tego wątku taka opcja raczej nie wchodzi w grę)?
2) druga sprawa to że nie chcielibyśmy całego wyjazdu przeleniuchować na plaży, chcielibyśmy zobaczyć chociaż kilka najważniejszych miejsc, dlatego zastanawiamy się nad rozdzieleniem pobytu na 4 dni zwiedzania, 6 dni relaksu. Tylko gdzie wtedy się zakwaterować? W jakiej miejscowości najlepiej szukać hotelu?

Jesteśmy otwarci na wszelkie rady i sugestie, zarówno odnośnie miejsca pobytu jak i samego hotelu, ten wyżej podany jako przykład czego mniej więcej oczekujemy, poza nim w oko wpadły nam jeszcze Royal Palms Beach Hotel, Waskudawa oraz Centara Ceysands Resort & Spa, Bentota. Budżet jaki mamy na wyjazd to około 2500 dolarów, chcielibyśmy aby zmieściły się w tym koszty zwiedzania, wyżywienie oraz zakwaterowanie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, Pawel.

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

304
Cześć Paweł,

Amaya Beach to dobry 4 gwiazdkowy hotel, nasi klienci wracają z tamtąd bardzo zadowoleni. Muszę się przyznać, że jeszcze tam nie byłem. Co do miejscowości to jest tam środek sezonu więc powinno się tam coś dziać. Jeżeli chcesz, to mogę przygotować Ci ofertę na cały pobyt z objazdówką. Biuro, w którym pracuje mocno współpracuje z Amaya Beach więc i ceny mamy bardzo korzystne. Z tego co widzę to cena za HB w tym terminie bez negocjacji to 200$ za noc. Pobyt na Sri Lance polecam zacząć od zwiedzania, bo jak już się rozłożycie na tej plaży to nie będzie Wam się chciało nigdzie ruszyć. Z takim budżetem to na wypoczynek możesz atakować hotele 5*, a podczas objazdu *3+ spokojnie wystarczy.
Odezwij się na priv, chętnie pomogę i doradzę.

Pozdrawiam
Łukasz
Jarasz się Sri Lanką? Te filmy musisz zobaczyć!!

http://vimeo.com/50052825

http://vimeo.com/37594200

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

305
Witam. Po pierwsze podziw dla zrobionej mapki pogody .Od kilku dni przeglądam neta powiedzmy pod tematem " pogoda Sri Lanka październik " a tutaj konkretne info :) obrazki super . Wiem niby październik nazwijmy to jeden z najgorszych miesięcy na odwiedziny ale wiem że dla prawdziwego turysty nie ma złej pogody bo pogoda jest zawsze tylko turysta jest nieodpowiednio ubrany :) ale jednak ja mogę dreptać w śniegu , burzy i deszczu ale mam bilety na drugą połowę października do Bombaju i myślę co dalej : środkowe Indie widziałem , w lutym jadę większą ekipą na południe Indii dlatego teraz pomyślałem o Sri Lance no ale nie śmigam sam więc nie chcę aby ktoś miał do mnie pretensje dlatego potrzebuję w miarę na ile to możliwe info czy w październiku jechać czy nie .Lepiej zostawić na kiedyś tam czy jednak pogoda specjalnie nie przeszkodzi w dwutygodniowym pobycie i podglądaniu ciekawych miejsc . Dlatego do ostatecznej decyzji proszę o informacje na ile monsun może być upierdliwy :) Pozdrowionka .

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

306
Cześć Jacku,

Jeżeli przylatujesz na Sri Lankę i planujesz tripa wokół wyspy, to ja na Twoim miejscu w ogóle nie przejmowałbym się pogodą. W każdej części Sri lanki pogoda jest inna. W ciągu roku, na wybrzeżach temp. nie spada poniżej 28C. Na wyżynach i górach temperatura spada do 19C w ciągu dnia. Słońce potrzebujesz jedynie do wypoczynku, bo podczas objazdówki nie raz będziesz prosił o chłodny deszcz. Tutaj nie ma tak, że pada cały dzień. max 30min deszczu i wszystko wraca do normy. To nie są opady regularne, to jest totolotek np. w ostatnim tygodniu padało w Colombo ze 4 raz z czego 3 w nocy. Sezon na południowym wybrzeżu zaczyna się w listopadzie. Teraz plaże są tam dużo węższe i brzydsze niż w sezonie, fale są duże i nie regularne więc wszyscy surferzy siedzą na wschodzie. W październiku na Twoim miejscu szukałbym czegoś raczej jeszcze na wschodnim wybrzeżu np. Trincomale, Pasikudah, Arugam Bay

Pozdrawiam
Łukasz
Jarasz się Sri Lanką? Te filmy musisz zobaczyć!!

http://vimeo.com/50052825

http://vimeo.com/37594200

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

307
Paweł, na Sri Lance z hotelami jest naprawdę łatwo, a dużo łatwiej jest ocenić jak dany hotel wygląda faktycznie, jak jesteś już na miejscu.
Jest tam też dość popularne wynajmowanie "przewodnika", kogoś kto dzień, dwa lub kilka jeździ z nami, pokazuje różne miejsca. Choć nie jestem fanką takich rozwiązań to od kilku osób słyszałam, że dobrze się to sprawdza. Mając ze sobą "lokalsa" łatwiej jest uniknąć oszustów, których również tam nie brakuje.


Udanych wakacji! :)

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

308
Witam, w czwartek 13 go listopada zaczynamy z żoną naszą tygodniowa przygodę z Sri Lanką, jako ze od 16go do 19go mamy opłacony hotel w Unawatuna chciałbym sie doradzić jak zorganizować resztę pobytu, a raczej jej początek. O 1.40 w nocy przylatujemy z Singapuru i chcielibyśmy w te 3 dni, , 13, 14, 15 zobaczyć jak najwiecej, w jeden dzien jeśli to możliwe
- Sigiriya - Lwia Skała ( ponoć najlepiej z rana)
- Dambulla cave - Świątynia złotego

A w drugi
- Kandy – ogród botaniczny + świątynia Zęba Buddy oraz przejechać koniecznie pociągiem do
- Nuwara – Eliya – tea factory

I pytają moje czy damy radę to ogarnąć jeśli nie to z czegoś zrezygnujemy...

Z Unawatuna planujemy wycieczkę do Yala park i pytanie jak sie tam dostać ...
Czy możecie polecić ten park w zamian za Pinnawela sierociniec słoni - chcemy koniecznie zobaczyć słonie , itd gdzie lepiej?

Czy organizować na własna rękę czy brać kierowcę ?

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

309
Weźcie sobie kierowce a najlepiej Sunila (www.srilanka-tours.eu), tel- 0094776044550. My byliśmy niedawno i jesteśmy tym człowiekiem zachwyceni. Za 7 dni zapłaciliśmy 450 dolarów także Wy powinniście zapłacić dużo mniej! Widzieliśmy wszystko to co Wy chcecie zobaczyć i wszystko jest godne polecenia ale bez kierowcy w tak krótkim okresie czasu nie dacie rady. Powołajcie się na Wojtka i Beatę i na pewno dostaniecie dobrą cenę za tour.
Pozdrawiam, Wojtek
www.collectivejourneys.blog.com

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

310
Witaj, Wójt dZiekuje za odpowiedz, oczywiscie odezwie sie do polecamego kierowcy aczkolwiek porównam innych rownież z poprzednich wpisów, dziękuje za poradę. czy oby Waszym zdaniem mam szanse zrobić z nim drogę od lotniska w negombo gdzie ładuje o 1.40 w nocy odrazu do sigirya , bo z kandy do nuwara elia chcielibyśmy pociągiem jechać bo pomoc to tez atrakcja sama w sobie ta podróż pociągiem. bedIemy na polach herbacianych w Malezji alemponoc nie ma porównania do tych z Sri Lanki , które myślałem ominąć ze względu na napięty grafik. Wojt czy byliście w Yala parku, jeden dzien wystarczy by go porządnie zobaczyć , gdzie w okolicach kandy można spotkać sie z słońiem sam na sam, jakaś kąpiel z trąby plus przejażdżka ... Ale nie chcemy sierocińca gdyż słyszałem złe opinie... Pozdrawiam

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości