Nieprzeczytane posty

Re: Ślub na Sri Lance

61
kasiakrotoszyn pisze:Witam,
Brałam ślub na Sri Lance w grudniu 2012r.
Jeśli ktoś potrzebuje aktualnych informacji to służę pomocą.
Powiem tylko, że nieprawdą jest że trzeba spędzać w hotelu 5 pełnych dni. To bzdura. Hotele w ten sposób wymuszają kasę.
Ja w moim " ślubnym " hotelu spędziłam aż 2 noce. Aby formalnie zawrzeć ślub na Sri Lance trzeba przebywać owszem 5 dni ale od czasu wbicia wizy do paszportu, czyli 5 dni od przylotu.
Mam namiar na koordynatorkę ślubną z Niemiec, która pomagała mi załatwiać formalności, a także tłumaczenia i słonia :)

Koszta dużo niższe niż ślub w PL.
Ja za mój pakiet płaciłam 900 Euro.

Pozdrawiam
Jeśli chodzi o ilość dni spędzonych w hotelu zależy od wielu czynników. W moim przypadku proszono nas abyśmy nie udawali się na objazdówkę i byli dostępni przed ślubem przed ok 3 dni. Przecież to nie tylko wizyta urzędnika to także rozmowa z koordynatorem, fryzura próbna dogranie szczegółów w tym także z kamerzystą i fotografem i wiele innych równie ważnych rzeczy do przygotowania, więc nawet jeśli nie ma obowiązku pozostawać w hotelu to nie zawsze tak jest ze zostaniesz dwa dni w hotelu a potem objazdówka, czasem trzeba zostać dłużej.

Poza tym na przykładzie naszego hotelu MUSIELIŚMY wykupić hotel na 7 nocy żeby wziąć ślub akurat tam.

Re: Ślub na Sri Lance

62
Witam serdecznie. Wraz z narzeczonym zdecydowalismy się pobrać na Sri Lance w połowie marca 2014r. i myslę, że czas juz organizować wyjazd. Chciałabym prosić o pomoc w wyborze organiatora. Czy mógłby ktoś polecić jakies bezpieczne biuro podróży organizujace takie wyjazdy? Wysłałam na razie zapytanie do POLANKA TRAVEL oraz ROMANTIC TRAVEL (EUROPA-TRAVEL). Czy ktoś korzystał może z ich usług lub coś słyszał na temat tych biur? Może polecicie jakis innych organizatorów? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Re: Ślub na Sri Lance

63
Witam,

Planuje ślub na Sri Lance w październiku 2017, wybrałam hotel Mount Lavinia w Colombo. Chciałabym sama zorganizować sobie wyjazd, bez biura podróży. Martwię się, bo z tego, co przeczytałam wszystkie pary korzystały z pakietów biur podróży. Jednak po kontakcie z hotelami stwierdziłam,że ceny z biura są znacznie zawyżone..

Czy ktoś brał ślub w hotelu Mount Lavinia ?

Re: Ślub na Sri Lance

64
Witaj,

Oczywicie ze z biurem wychodzi drozej, przeciez oni tez musza na tobie zarobic. Kazdy hotel ma swoje pakiety wiec nawet jak zarezerwujesz pakiet z biurem to i tak szczegóły musisz dogadac z hotelem przez email albo na miejscu.

Zazwyczaj jest tak ze jak kupisz pakiet to hotel wysyla ci detale odnośnie pakietu slubnego, wybierasz takze kwiaty itd. Nastepnie po przyjezdzie masz spotkanie z urzednikiem i tyle.

W dzisiejszych czasach wszystko mozesz zalatwic sama. Lot ( hotel masz w poblizu) miasta nawet ewentualna objazdówke mozesz zoorganizowac jeszcze w domu.

PS hotel jest w miare dobry ma fajne opinie wiec nie obawial bym sie nieczego. W razie pytan pytaj smialo. Polecam przestudiować caly temat Sri lanki na forum.

Ps uważał bym tylko za fryzjerkę i makijażystke bo to pieta ahillesa hoteli wliczajac te na Sri Lance ( moze nie wszystkie ale warto miec to na uwadze)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

66
Gdybys jednak zdecydowała sie na fryzjerkę lub makijaż to pamietaj aby wstepna fryzura byla calkowicie dokonczona w przeciwnym razie moze sie okazac ze uprzejma Pani nie bedzie wiedziec co ma robic na godzine przez slubem

Pisalem sporo o dokumentacji mysle ze wiekszosc z tych kwestii jest nadal aktualna. Polecam takze kupic ciuchy i biżuterie w Polsce niz na Sri Lance no chyba ze chcesz sie ubrac w Sari.

Podejslij link do pakietu, który wybralas. Napisz takze jak zamierzasz zarezerwować hotel. Polecam Malediwy przynajmniej na kilka dni

Re: Ślub na Sri Lance

67
Dziękuję za informację, zastanowię się nad fryzjerką. A czy dużo polek bierze ślub w sari? Przyznam, że pomysł mi się podoba, ale nie jestem pewna czy to dobrze wygląda jak polka bierze ślub w takim stroju.

Myślałam, żeby rezerwować hotel bezpośrednio przez ich stronę internetową, chyba że przez inny portal jest taniej? ?Nie wiem.

Mój pakiet z hotelu wygląda następująco :

Services included in the wedding package
Price $
• Location charges- Compulsory
(Includes poruwa with flowers, arch, red carpet, sign board, standard cake structure, pressing of wedding costume) 375

• Bridal bouquet, Garland & Buttonhole for bridegroom 100
• Photographs (24 Nos. - 8" X 12") with the album & CD 175

• Filming of the ceremony (DVD) 175


• Bride’s Kandyan Saree and hiring of Jewelers 150
• Bridegroom's National costume 100
• Charges for the lady dressing the Bride , Hair & make-up 110
• Six young girls to chant the Jayamangala gatha 80
• Traditional Blessing (Ashtaka) 80
• Kandyan dancers & drummers 160

• Charges for registrar of marriages & translation of marriage certificate from Sinhala to English (compulsory) 120
• Sri Lankan traditional meal for the couple 50
• Exclusive Lobster dinner for two with a bottle of wine 150
• Firework display during dinner 150
• Adam & Eve Massage at Coco Spa 150

Re: Ślub na Sri Lance

68
Witaj,

Myslę że kupno przez hotel będzie dobrym wyborem, ważne jednak abyś miała możliwość wyboru poszczególnych rzeczy z pakietu tzn że jeśli czegoś nie weźmiesz to cena powinna być niższa. Musisz to wyjaśnić zanim kupisz pakiet, bo przecież po co masz płacić jeśli czegoś nie weźmiesz. Wiem pakiet to pakiet ale może pójdą na ustępstwa. Jeśli nie to kostium czyli podejrzewam sari jest wliczona w cenę ( męski ubiór również)

Ciuchy

Moja żona wzięła ślub w Sari i wyglądała zjawiskowo ( prześle ci zjęcie na piv) . Mam nawet sari użyta tylko raz z najlepszego materiału, tylko nie wiem jaki masz rozmiar :)

Ogólnie wygląda to tak. Sari na pewno bardziej pasuje do ślubu lankijskiego. Lokalnie także inaczej podchodzą ja widzą cie w sari ( na pewno pomogą ci sie w nią ubrać) . Fajne jest to że taki strój krawiec zrobi ci w 2 , 3 dni ( to samo męski ubiór). Wybierając strój wybierasz właściwie materiał a ten w zależności od jakość kosztuje mniej lub więcej.

Gdybyś się zdecydowała to musisz znaleźć fajnego krawca a tych nie brakuje gdyż ludzie jadąc na wakacje zamawiają garnitury na Sri lance.

Oczywiście w żadnym razie nie namawiam, to twój ślub i to ty musisz czuć się wyjątkowo. Większość osób rzeczywiście przywozi własne suknie.

Podsumowując:

Jeśli można coś wyciąć z pakietu to możesz uszyć sari w Colombo lub przywieźć swoją suknię.
Jeśli nie wytną ci ciuchów z pakietu i wybierzesz Sari to po co dopłacać i kupować nowy strój
Jeśli wybierzesz suknie z Polski to wówczas zapłacisz za ciuchy wliczone w pakiecie.

Możesz także rozważyć inne pakiety gdzie ubranie nie jest wliczone w cenę

Jest kilka opcji ale masz jeszcze sporo czasu.

Ja zrobiłbym tak:

Kupiłbym suknie lub wybrał wcześniej krawca może nawet przesłali by ci jakie mają materiały? ( nie brał bym tych z pakietu bo nie wiadomo co to będzie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

69
Przesłałem Ci film ze Ślubu na priv może sie przyda. :) :) :) Fajnie jest znów wrócić do tematu
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości