Nieprzeczytane posty

Co warto zwiedzić

1
Planując zwiedzanie Sri Lanki chyba najlepszą formą wycieczki jest objazdówka.Poniżej przedstawię kilka miejsc które warto a nawet trzeba zobaczyć

1) Pinnawela- Sierociniec słoni[/color],gdzie oprócz sierotek kąpiących się w rzecze,można również wziąć udział w kamieniu maluchów.

Karmienie słoni odbywa się w godzinach 9.15 , 13.15 , 17.45.
Warto również zobaczyć jak słonie wędrują nad rzekę wziąć kąpiel.(godzina 10.00-12.00 ,14.00-16.00)

Cena wejściówki LKR 2000 ( ok 60 zł )

Za dodatkową opłatą można umyć słonia a nawet skorzystać z kąpieli z wielkoludami.Całośc można nagrać na video

2)Sigiriya - Lwia skała,pozostałość po wygasłym wulkanie.Dla Cejlończyków miejsce historyczne, związane z ich władcami.Ponadto wspaniały punkt widokowy na całą okolicę a dla każdego turysty niebywały kunszt starożytnych rzeźbiarzy i malarzy.

Cena wejściówki LKR 2875 ( ok 85 zł )


3) Aukana- Dobrze zachowana starożytna miejscowość,w której znajduje się 13 metrowy posąg Buddy.

4) Polonnaruwa-Jest to starożytna stolica i jedno z miast wchodzących w skład obszaru zwanego "trójkątem starożytnych miast". Znajdują się tu pozostałości pałaców, kanałów, świątyń i monumentów.

5) Cave Temples -kompleks jaskiń ( miejsca kultu Buddy ) ściany pokryte malowidłami z wizerunkami Buddy.Nad wejściem jest 30 M złocona sylwetka Buddy ( NIE WOLNO ROBIĆ ZDJĘĆ ) W jaskiniach znajdują się 153 wizerunki Buddy, 3 wizerunki królów oraz kilka bogów i bogini. Do jaskiń można się dostać pokonując ponad 100 m w górę stopniami wyciętymi w skałach. Jest to największy i zarazem najlepiej zachowany jaskiniowy kompleks świątynny na Sri Lance.

6) Ogród botaniczny w Peradeniyi , 140 aktrów, 5000 gatunków roślin i drzew.

7) Nuwara Eliya górska miejscowość położona na wysokości 1889 m.n.p.m-centrum upraw herbaty
(plantacje herbaty ) gdzie oprócz zwiedzenia herbacianych pól warto zwiedzić fabrykę herbaty oraz zakosztowanie trunku w całej okazałości.
8) Park Narodowy-Równina Hortona

To rozległy płaskowyż,na wysokości 2000 m.n.p.m,gdzie podziwiać można dużo gatunków ptaków a także motyli.Główną atrakcją parku jest jednak punk widokowy zwany "Końcem Świata".W pogodny dzień jesteśmy w stanie zobaczyć ocean.

Yala

PARK NIECZYNNY W OKRESIE OD 1 WRZEŚNIA DO 15 PAŹDZIERNIKA

Park Narodowy Yala leży w południowo-wschodniej części wyspy i oddalony jest o 291 km od stolicy kraju Colombo. Podzielony jest na dwie części, większa zachodnia, zwana także Ruhunu, zajmuje ok. 103 893 ha, mniejsza wschodnia, 18 148 ha. Yale należy do nielicznych parków narodowych udostępnianych zwiedzającym. Największą atrakcją parku są stada słoni indyjskich. Żyją one tutaj w dużym rozproszeniu i nie zawsze jest gwarancja spotkania się z nimi. Do częściej spotykanych ssaków w parku należą oba gatunki jeleni Axis i Sambhur, dziki, małpy i szakale. Yala zamieszkują 124 gatunki ptaków, w tym 5 endemicznych. Oprócz tego między listopadem a kwietniem zimuje tu znaczna liczba ptaków wędrownych z Europy, Azji zachodniej i północnych Indii. Liczne kolonie ptactwa m.in. pelikany, ibisy, kormorany, zobaczyć można nieomal przy każdym zbiorniku

Kosgona-Wylęgarnia żółwi.Bardzo ciekawe miejsce gdzie oprócz obserwacji małych szkrabów,można małe żółwiki nosić do oceanu,co musi być nie lada frajdą.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Co warto zwiedzić

2
Od Jaśmina

Co chciałabym zwiedzić: rezerwat leśny Sinharaja, Sigirija, Świątynie Dambulla, oczywiście plantacje herbaty, dziką przyrode itp. Zazwyczaj w każdym miejscu gdzie byliśmy mało czasu spędzaliśmy na plażowaniu a więcej na zwiedzaniu.Myśle że 7 dni na zwiedzanie będzie ok.
Co do fryzjerki i makijażu - sądze, że daruje to sobie, spokojnie moja córka - leci z nami da sobie radę i z jednym i z drugim, hihiiihih


W odpowiedzi na twoje pytanie z wątku Ślub na Sri lance
Polecam podążyć naszą trasą opisaną już na forum. Ponieważ jednak masz aż tydzień na zwiedzanie jeśli chodzi o mnie dodał bym do listy Adam Speak

Niestety ja nie miałem czasu na wejście na sam szczyć ponoć warto a widok rekompensuje trudy wędrówki. Najlepiej udać się na samą górę z już w nocy tak aby na sam szczyt dotrzeć o wschodzie słońca.Wtedy bowiem widok jest najpiękniejszy. Adam speak znajduje się mniej więcej po drodze jadąc na plantacje herbaty. Polecam także będąc na plantacjach zwiedzić jedną z wielu tamtejszych fabryk herbaty. Przede wszystkim ponieważ można zasmakować i kupić tamtejszą herbatę, wejściówka jest darmowa.

Kolejną moją propozycją jest sierociniec słoni. Będąc na Sri lance trzeba zwiedzić to miejsce. Jest ona usytuowane ok godziny jazdy od jaskiń Dambulla (wszystko mniej więcej po drodze) .Odradzam jednak karmienie słoniątek ponieważ troszkę kosztuje a cała zabawa trwa tylko krótką chwilę. Polecam jednak zobaczyć jak słonie idą do rzeki, to niecodzienne widowisko dla nas europejczyków. Warto również zatrzymać się w Kandy na trochę, ja zatrzymałem się na jedną noc w hotelu kanielanka, jednak w porównaniu do Edenu hotel jest rzekł bym słaby.

Co do Sinharaja to możesz pojechać tam osobno, gdyż nie jest daleko od Edenu. Możesz także dorzucić wylęgarnie żółwi która usytuowana jest bardzo blisko hotelu.

Proponuje zatem zaplanować sobie mapę żeby dokładnie wiedzieć co zwiedzić i kiedy .Polecam zasugerować się naszą objazdówką, dodając Adam Speak i i sierociniec ( cała objazdowa wycieczka to min 3 dni) oraz ( Sinharaja + wylęgarnia żółwi 1 dzień ) .Niedaleko Sygirya znajduje się również starożytne miasto ale ponoć nie jest ono ciekawe, choć wiem to ze słyszenia, ja tam nie byłem.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości