Nieprzeczytane posty

Wenezuela, Argentyna- Gdzie i jak?

1
Witam wszystkich serdecznie.

Jestem tutaj nowy i piszę ten post bo szukam odpowiedzi i pomocy ze strony doświadczonych podróżników. Do rzeczy.
Zainspirowany artykułem jaki czytałem o facecie który za 100 Euro żył cały miesiąc w Wenezueli jak król :D Nie powiem, sam chętnie wybrałbym się na taką przygodę, zwłaszcza że pracuje na komputerze więc śmiało mógłbym tam pojechać na 2-3msc. Ale rodzi się tu wiele pytań, mianowicie czy faktycznie artykuł ten mówił prawdę? Serio da się "na ulicy" wymienić Euro po kursie 100x większym niż oficjalny?
Oto cytat z artykułu:

"Oficjalny kurs euro wynosi 8,3 boliwara (BsF), ale na czarnym rynku dostaniesz ze sto razy więcej: 813 BsF za 1€"

Kolejne pytanie tyczy się samego miejsca czyli Wenezueli, czy przeżyje tam standardowy polak? Chodzi mi o język(czy ang wystarczy), przestępczość, warunki życia powiedzmy w stolicy, bo właśnie tam bym uderzał.
Kto wie może spodoba mi się i w ogóle nie wrócę :)
Z góry dziękuje za podpowiedzi. Czekam na ożywioną dyskusje, pozdrowienia dla wszystkich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ameryka północna i południowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości