Nieprzeczytane posty

karnawał w Rio

1
Wszyscy wiedzą gdzie odbywa się najsłynniejszy karnawał na świecie- Brazylia- Rio de Janeiro. Powiem wam szczerze, że zawsze taki karnawał wydawał mi się niedostępny i tylko dla wybrańców ale wcale tak nie jest. Oczywiście, że musiałam oszczędzać dłużej niż na wakacje w Egipcie czy wczasy w Bułgarii, ale z dziesięcioma palcami na sercu przyznaję warto było i oszczędzałabym kolejny i kolejny raz gdybym miała wybierać. Naprawdę, dopiero gdy się jest na miejscu można ocenić to wielkie przedsięwzięcie. Feria kolorów, kształtów, zapachów i jednocześnie wszyscy uśmiechnięci, rozbawieni do białego rana. Po prostu szał na całego. Komu uda się dostać na sambodrom zobaczy przedstawienie- teatr i mistrzowską sambę w jednym. Nie widziałam czegoś takiego nigdy w życiu i myślę,że nigdzie indziej nie da się tych cudów zobaczyć. Na karnawał w Rio De Janeiro trzeba raz w życiu pojechać!

Re: karnawał w Rio

2
Myślę ze nie tylko ja chętnie dowiem się jak ową wycieczkę organizowałeś.Napisz coś o noclegach,jakimi liniami leciałeś.Ile czasu spędziłeś w Rio.Wiem z doświadczenia że są miejsca na świecie dla których warto jest oszczędzać,żeby choć raz je zobaczyć,bo przecież nikt nigdy nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: karnawał w Rio

7
Każdego roku, w tygodniach poprzedzających Wielki Post, całe miasto staje się sceną i organizuje jedną z największych na świecie imprez ulicznych typu free-for-all. To, co zaczęło się przed Wielkim Postem, to serie ulicznych imprez, maskarad i parad samby w szczytowym okresie lata w Rio, rozpoczynając się co najmniej tydzień przed oficjalnym wydarzeniem, które trwa od piątku przed Środą Popielcową do wtorku Shrove (Fat).

Ponad 70 "szkół" samby w Rio (sąsiedzkich grup społecznych, nie instytucji edukacyjnych) spędza cały rok przygotowując się do tej chwili, a wiele z nich jest otwartych dla zwiedzających od września dla tych, którzy przyjeżdżają poza sezonem Car-naval.

Dla tych, którzy przyjeżdżają do samego Camaval, centralnym punktem są jednak parady samby, złożone z wystawnie ubranych trupów i spławikowców z Grupo IC special (12 najlepszych szkół) - każdy w towarzystwie (150-metrowego korpusu perkusyjnego), którzy występują i rywalizują w niedzielę i poniedziałek.

Parady są transmitowane od 21:00 do świtu. Główna siedziba wydarzenia to Sambddromo (stadion zbudowany specjalnie w tym celu). Tutaj często skąpo ubrane drużyny wypełniają powietrze muzyką, pasją i nieokiełznanym szaleństwem, walcząc o upragnione mistrzostwa roku.

Halowe bale samby (często z udziałem gości w pełnym stroju) odbywają się w klubach nocnych, barach i niektórych hotelach w całym mieście. Ale najbardziej autentycznym przeżyciem jest przyłączenie się do koncertów plenerowych i zespołów tagi, które przemierzają Ireaohside, dzielnice Copacabana, Ipanema i Ublon oraz szczytową czeską dzielnicę Santa Teresa, tworząc swego rodzaju uliczną imprezę. Rio's Carnaval nie jest dla osób pruderyjnych i bojących się tłumu.

Więcej o całej Brazylii poczytacie w osobnym temacie: forum Brazylia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rio de Janerio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości