Nieprzeczytane posty

KARTA TURYSTY Gdańsk - Sopot - Gdynia...

1
Turyści mogą już korzystać z Karty Turysty "Gdańsk - Sopot - Gdynia - Plus"
Jutro, 1 maja rozpoczyna się drugi sezon Karty Turysty "Gdańsk - Sopot - Gdynia - Plus". Jej koncepcja opiera się na połączeniu w jednej ofercie metropolitalnego biletu komunikacyjnego oraz oferty zniżek na usługi dla turystów odwiedzających Metropolię Gdańską.


Karta Turysty jest pierwszą elektroniczną Kartą Turysty w Polsce. Projekt realizuje Gdańska Organizacja Turystyczna (GOT) w ramach zawartego w dniu 1.08.2008r. "Porozumienia" - pomiędzy GOT, Samorządem Województwa Pomorskiego, Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, Gminami Miast: Gdańsk, Sopot i Gdynia oraz Metropolitalnym Związkiem Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej.

W ramach Karty Turysty "Gdańsk - Sopot - Gdynia - Plus" dostępne jest 200 ofert. Są to bardzo różne propozycje: noclegi, spektakle, koncerty, wystawy, zakup pamiątek, książek i biżuterii bursztynowej, obiady i inne posiłki, wypożyczanie sprzętu wodnego, wypożyczanie aut, rozgrywki paintballowe, atrakcje w Aquaparku, wizyty w studiu urody, wejście na molo i wiele, wiele innych możliwości. Z oferty w ramach Karty można ułożyć co najmniej kilka dni atrakcyjnego pobytu w Trójmieście i okolicach, zarówno przy dobrej, jak i nieco gorszej pogodzie - w sezonie, jak i w okresie mniejszego ruchu turystycznego.

Turysta ma do wyboru:
- Kartę Turysty MAXI: bilet turystyczny + bilet na komunikację miejską (metropolitalny),
- Kartę Turysty STANDARD: bilet turystyczny.

Karta Turysty MAXI oferuje bezpłatne zwiedzanie 27 obiektów, 172 zniżki u Partnerów Karty (Grupa II), metropolitalny bilet na komunikację miejską (w tym: SKM) - w cenie Karty.

Integralną częścią Karty Turysty MAXI jest metropolitalny bilet komunikacyjny (24 lub 72-godzinny). Bilet ten jest zapisywany na bezstykowej karcie elektronicznej w standardzie MIFARE (zgodnie ze wzorcem dla systemów biletu elektronicznego funkcjonujących na terenie Trójmiasta).
Bilet metropolitalny na Karcie Turysty będzie ma ważność ograniczoną do 24 lub 72 godzin, zależnie od zakupionej opcji. Zawartość zapisu na Karcie jest weryfikowana w czytnikach ulokowanych w obiektach, z których turysta korzysta bezpłatnie w ramach Karty (Partnerzy - Grupa I) oraz w czytnikach kontrolerów w komunikacji miejskiej u wszystkich organizatorów: Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni, Zakład komunikacji Miejskiej w Wejherowie oraz Szybka Kolej Miejska.

Natomiast Karta Turysty STANDARD oferuje: bezpłatne zwiedzanie 27 obiektów i 171 zniżek u Partnerów Karty (Grupa II). Karta STANDARD nie zawiera biletu na komunikację miejską.

Na sezon 2010/2011 Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała kilka nowości w Karcie Turysty:
Karta rodzinna (2+1 oraz 2+2)
Karta grupowa (powyżej 10 osób).

Partnerzy Karty Turysty
W sezonie 2010/2011 do projektu Karta Turysty "Gdańsk - Sopot - Gdynia - Plus" dołączyli kolejni Partnerzy, co dało 200 zniżek!
Partnerzy Karty - Grupa I (0 zł z Kartą):

1.Centralne Muzeum Morskie - Sołdek
2.Centralne Muzeum Morskie - Spichlerze
3.Centralne Muzeum Morskie - Żuraw
4.Centralne Muzeum Morskie Statek - Muzeum "Dar Pomorza"
5.Drogi do Wolności
6.Kuźnia Wodna
7.Muzeum Archeologiczne
8.Muzeum Archeologiczne Centrum Edukacji Archeologicznej "Błękitny Lew"
9.Muzeum Archeologiczne Oddział "Grodzisko" w Sopocie
10.Muzeum Historyczne Miasta Gdańska - Dom Uphagena
11.Muzeum Historyczne Miasta Gdańska - Dwór Artusa
12.Muzeum Historyczne Miasta Gdańska - Muzeum Bursztynu
13.Muzeum Historyczne Miasta Gdańska - Muzeum Poczty Polskiej
14.Muzeum Historyczne Miasta Gdańska - Ratusz Głównego Miasta
15.Muzeum Historyczne Miasta Gdańska - Twierdza Wisłoujście
16.Muzeum Kaszubskie w Kartuzach
17.Muzeum Narodowe - Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
18.Muzeum Narodowe - Oddział Etnografii
19.Muzeum Narodowe - Oddział Sztuki Dawnej
20.Muzeum Narodowe - Oddział Sztuki Nowoczesnej
21.Muzeum Narodowe - Oddział Zielona Brama
22.Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie
23.Muzeum Sopotu
24.Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
25.Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża
26.Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich Twierdza
27.Ratusz Miejski Wejherowo

Partnerzy Karty - Grupa II (zniżki):
Muzea (5 zniżek)
Kultura i Nauka (9 zniżek)
Rekreacja i Uroda (28 zniżek)
Noclegi, Hotele & Spa (54 zniżek)
Restauracje i Kluby ((45 zniżek)
Pozostałe (30 zniżek)

Od sezonu 2010/2011 Gdańska Organizacja Turystyczna oferuje hotelom (ale także innym firmom i instytucjom) zakup voucherów na Kartę Turysty. Hotel, włączając Kartę do swojego pakietu, daje turyście voucher, który podlega wymianie na określony typ Karty. Celem tego projektu jest zwiększenie dostępności Karty oraz zwiększenie atrakcyjności hoteli.

Źródło turystyka news
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: KARTA TURYSTY Gdańsk - Sopot - Gdynia...

2
Polecam Kartę Turysty. Sama rok temu z niej skorzystałam przy okazji pobytu w Trójmieście. Przyznam, że nawet troszkę zaoszczędziłam - zniżka w restauracji i nawet za nocleg mniej zapłaciłam, do tego bezpłatne wejścia do niektórych zabytków. Uważam, że więcej miast powinno stwarzać takie możliwości odwiedzającym. Na wiosnę mam zamiar znów odwiedzić te rejony i zastanawiam się czy ta karta nadal istnieje? Wiecie może coś o tym? Z góry dziękuje za odpowiedź!

Re: KARTA TURYSTY Gdańsk - Sopot - Gdynia...

3
Z przyjemnością podzielę się swoim doświadczeniem w tej kwestii:) Otóż, byłam w większość muzeów całkowicie za darmo ( oczywiście za okazaniem tej Karty Turysty ) z wyjątkiem Wystawy Drogi do Wolność ( tam miałam 50 % rabatu ), którą naprawdę polecam! Odwiedziłam także ZOO, również za darmo:) Przyznam, że taka karta, to naprawdę świetna opcja, bo nie dużo kosztuje, a pozwala zaoszczędzić dużo więcej. Moi znajomi też z niej korzystali i podobnie jak ja otrzymali w pensjonacie 20 % rabatu.
Wystawą Drogi do Wolności jestem naprawdę zafascynowana.

Re: KARTA TURYSTY Gdańsk - Sopot - Gdynia...

4
Takie karty to idealne rozwiązanie,jak dotąd korzystałem ze zniżek za granicą,ciesze się że i u nas również władze miast wychodzą na przeciw turystom.Oby tak dalej.Jeśli możesz to napisz proszę gdzie zatrzymałaś się będąc w Gdańsku,może troszkę zdjęć ? :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości