Nieprzeczytane posty

Świętokrzyskie czaruje :)

1
W tamtym roku spędziłam kilka dni w województwie Świętokrzyskim. Początkowo miałam pewne obawy ponieważ moja wiedza o tym województwie ograniczała się do tego, że wiem gdzie są Kielce i Sandomierz (z uwagi na Ojca Mateusza :P).

Bardzo pozytywnie się zaskoczyłam:
Kielce to bardzo ładne miasto. Mają ładny rynek oraz kilka naprawdę dobrych restauracji. Polecem Si Senor na Placu Wolności.

Sandomierz to miasto pełne przepięknych i naprawdę niezwykłych zabytków. W niedalekiej odległości od centrum znajduje się Wąwóz Królowej Jadwigi, który jest warty zobaczenia. Idealny na spacer w upalne dni.

Kurozwęki - wszystko czego dusza zapragnie :). Pałac i w park, pensjonat, restauracja, kawiarnia, zagroda bizonów,
mini-zoo i stadnina koni arabskich. Pałac jest bardzo ładnie odrestaurowany. Niestety z tyłu już nie wygląda tak atrakcyjnie.

Święty Krzyż - szczyt w Górach Świętokrzyskich. Sanktuarium znajdujące się tam jest najstarszym polskim sanktuarium. Na szczyt można dotrzeć na piechotę lub bryczką. Preferuję 1 opcję naprawdę warto urządzić sobie spacer przez las :).

A Wy macie jakieś przykłady?

Re: Świętokrzyskie czaruje :)

5
A w samych Kielcach?
Przecudowny Razerwat Kadzielnia,Rezerwat Wietrznia z przepięknymi okazami skamielin,Pałac Biskupi,klasztor na Podkarczówce,parę kilometrów dalej ruiny zamku w Chęcinach,Zamek Rycerski w Sobkowie,Jaskinia Raj...
Wyliczać można bez końca!

Re: Świętokrzyskie czaruje :)

6
Czyli z powyższych wpisów wynika, że warto Świętokrzyskie odwiedzić, bo jest tam co zobaczyć. Sam ze wstydem muszę przyznać, że byłem tam tylko raz i do tego wiele lat temu w dodatku przejazdem. Ale region świętokrzyski to nie tylko wspomniane miasta, ale i najstarsze góry w naszym kraju-Góry Świętokrzyskie. Może ktoś kto w nich był napisze coś na ich temat. Wiem tylko, że jest w nich pięknie.

Re: Świętokrzyskie czaruje :)

8
No to wspaniale. Będę czekał niecierpliwością na te opisy. A jeśli jeszcze uda Ci się je okrasić jakimiś fotkami to już będzie dla mnie pełnia szczęścia. Jeśli na razie nie mogę osobiście odwiedzić tych okolic, to przynajmniej poznam je wirtualnie.

Re: Świętokrzyskie czaruje :)

10
Bywa. Ja też wkrótce będę miał nowego laptopa i obawiam się, że również będę musiał się uczyć wszystkiego od początku włącznie z wrzucaniem zdjęć na forum. W takim razie Marto czekam na ciekawe opisy. Oczywiście nie już, lecz kiedy znajdziesz wolną chwilę. Nie ma pośpiechu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości