Nieprzeczytane posty

Re: Łapalice - zamek

11
Z zamkami to nie jest taka łatwa sprawa. Jeśli faktycznie jest on zabytkowy, to musimy podczas remontu otrzymać zgodę od konserwatora zabytków, co oznacza, że nasze wizje przebudowania zamku na hotel, który spełniałby wymogi klientów, ległyby w gruzach już na samym początku. Jeśli jednak uda nam się dogadać z konserwatorem i wyrazi on zgodę na nasze pomysły, to potem podczas remontu pęka jakaś rura, ściana, albo jeszcze coś gorszego i zaczynają się schody, bo jak zastąpić taką rurę rurą zabytkową? Poza tym sama wizja ogrzania olbrzymiego zamku zimą nie napawa optymizmem. Siedzę sobie właśnie budynku, który nie jest pierwszej młodości i próbuję go dogrzać, ale całe ciepło mi ucieka go góry, bo dach mam gdzieś w niebie :)

Re: Łapalice - zamek

12
Zamek w Łapalicach jest piękny, ale się umówmy, że tam są tylko ściany dające kształt - wykończenie tego zamku w mojej ocenie to są miliony... kolejna sprawa, że obiło mi się o uszy,że to miało pełnić rolę hotelu - czy w takiej lokalizacji tak ogromny hotel miałby rację bytu ? Szczerze wątpię.

Re: Łapalice - zamek

13
W rzeczywistości to nie zamek... Zamkiem to "My" go nazwaliśmy i tak w mowie potocznej sie przyjeło. Projekt budowy tego czegos był na poczatku na dom mieszkalny,ale się właścicielowi troszke powiększyło. Był dobrze prosperującym przedsiębiorcą ,aż poszło kiepsko w interesach i mamy to co mamy...
Hotel miał by duża rację bytu ,wszystko ma zależało by od menagera takiego obiektu i kasy właściciela na wykończenie "jego" lub właściciela :-)

Re: Łapalice - zamek

14
Mam doświadczenie w branży hotelarskiej od środka i wiem,że w takim miejscu jak Sopot, nie jest łatwo z utrzymaniem się hotelu, a mówisz o miejscu na Kaszubach, które są mało znane i promowane w świecie. Obiekt odpowiada gabarytowo Grand hotelowi czyli samej obsługi miałbyś na stałe ok. 50 osób :) Bardzo duże koszta utrzymania, walory lokalizacji (lasy, jeziora) - brak infrastruktury turystycznej na poziomie bogatego klienta. Może ktoś zna i poda przykład hotelu 4-5* w małej miejscowości takich gabarytów, który bardzo dobrze prosperuje :) Ja nie znam dlatego tak sceptycznie podchodzę do całego przedsięwzięcia :)

Re: Łapalice - zamek

19
into_the_wild pisze:
Alex pisze:Co do wyremontowania zamku,to jeśli chodzi o mnie chyba bym go sprzedał.Wyobraziłem sobie że mam taki zamek :D :D :D
a później że muszę go wyremontować :o :o :o :o :o od razu nasunęła mi się myśl -sprzedam i na hawaje :D :D :D
nie wiem, czy tak by się dało :D pamiętam historię jakiegoś zamku, który został sprzedany za złotówkę bo w jego remont trzeba było włożyć miliony ;)
Dobrze, że takie transakcje nie są blokowane dla ludzi, którzy naprawdę chcą zmienić ruinę w piękny zamek. Dzięki temu zamek nadal będzie stał a sam właściciel może będzie mógł zarabiać to co włożył jego renowację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości