Nieprzeczytane posty

Łapalice - zamek

1
Sama tam nie byłam ale trochę o tym miejscu słyszałam od znajomych, którzy byli i wiele czytałam. Wygląda imponująco!
Łapalicki zamek to miejsce nietuzinkowe z jednego powodu. Jest nowoczesnym zamkiem budowanym przez gdańskiego rzemieślnika Piotra Kazimierczaka od 1979r. Wizjonera, rzemieślinika i biznessmana. Jest jedną z najwiekszych budowli na Pomorzu i ewenementem na skalę europejską. Jego powierzchnia to ok. 5 tysięcy metrów kwadratowych, wykonano także sztuczne jezioro a calość okala 3 metrowy mur. Zamek posiada 12 baszt (miały symbolizować 12 apostołów), kilkadziesiąt pomieszczeń, basen i piwnice. Niestety od wielu lat nie postępują tu żadne prace a ta piękna budowla powoli niszczeje. W 2006 roku kartuski powiatowy inspektor nadzoru nakazał rozbiórkę (!) tego obiektu lecz właściciel odwołał się do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru budowlanego by ten unieważnił tą decyzję. W wywiadzie dla „Kuriera Kartuskiego” Pan Piotr mówił że zamek jest dziełem jego życia i zamierza dokończyć ten projekt.
Rzadka to okazja zwiedzać prawdziwy, choć nieukończony zamek.
Dzisiaj na to miejsce przyjeżdżają nielegalne wycieczki, które wita brama z tabliczką "Teren budowy - wstęp surowo wzbroniony". Prawdziwi poszukiwacze przygód wiedzą, że można obejść betonowy mur okalający posesję i przejść przez krzaki do środka.

Re: Łapalice - zamek

2
Zamki to temat dla mnie,i choć przebywam w kraju który słynie z pięknych zamków to jednak wciąż mi ich mało.Każdą wolną chwilę poświęcam na wypady i nie ma dla mnie znaczenia czy owy zamek jest pusty,ponieważ nie został ukończony,czy są to ruiny,które także są puste w środku. :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Łapalice - zamek

5
Ja bym wolała mniejszy (na początek ;]). Dziwi mnie tylko czemu koleś jak zbankrutował nie sprzedał zamku, albo nie wszedł z kimś w spółkę. Ja wiem, że ciężko rozstać się z marzeniami, ale teraz on nie ma zamku i nikt nie ma i chcą go zburzyć, bez sensu. Jakbym dostała gigantyczny spadek po dalekiej ciotce to bym go kupiła i otworzyła tam hotel ;)

Re: Łapalice - zamek

9
pierwsze skojarzenia związane z zamkiem :lol:
niekoniecznie hotel byłby pomysłem dobrym, zawsze trzeba zanalizować potrzeby rynku, istnienie konkurencji i wpasowywać się w luki - ale faktycznie nie warto budynku bezmyślnie wyburzać

Re: Łapalice - zamek

10
Alex pisze:Co do wyremontowania zamku,to jeśli chodzi o mnie chyba bym go sprzedał.Wyobraziłem sobie że mam taki zamek :D :D :D
a później że muszę go wyremontować :o :o :o :o :o od razu nasunęła mi się myśl -sprzedam i na hawaje :D :D :D
nie wiem, czy tak by się dało :D pamiętam historię jakiegoś zamku, który został sprzedany za złotówkę bo w jego remont trzeba było włożyć miliony ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości