Nieprzeczytane posty

Re: Kuchnia włoska

21
Byłam w Wenecji, teraz w Toskanii i zdecydowanie lody, lody, lody!
Lody mają bezkonkurencyjne. Zwłaszcza polecam lody w miejscowości San Gimignano - Gelateria Dondoli. Przez 2 lata byli mistrzami świata w lodach, pyszne i niedrogie. Mnóstwo smaków do wyboru. Ogromne kolejki.
We Florencji polecam Queen Victoria przed Mostem Złotników - dobra pizza (3,5 euro trójkąt) , makarony, tiramisu (4,5 euro), owoce z serkiem mascarpone.
I lazania mi smakowała.
A na Elbie grillowana świeża dorada z grillowanymi warzywami i ziemniakami.
Kawa - wszędzie pyyyyyszna.

Re: Kuchnia włoska

23
Prawdziwa włoska pizza, która jest dla mnie fenomenem nieosiąganym praktycznie nigdzie w Polsce.

- jest cienka i chrupiąca, ale nie jest wysuszonym skwarkiem jak w większości "włoskich pizzerii" w Polsce
- sos jest dominujący mocno wyczuwalny, świetny w smaku - bardzo pomidorowy, niewysuszony
- ser, lekko przypieczony, lekko ciągnący

Jeśli znacie w Krakowie pizzerie, która zrobi dobrą imitacje takiej pizzy to dajcie znać :mrgreen:
Sklep z wiklina, kosze wiklinowe rabat 10% dla podróżników 0623AD

Re: Kuchnia włoska

24
badyno pisze:Prawdziwa włoska pizza, która jest dla mnie fenomenem nieosiąganym praktycznie nigdzie w Polsce.

- jest cienka i chrupiąca, ale nie jest wysuszonym skwarkiem jak w większości "włoskich pizzerii" w Polsce
- sos jest dominujący mocno wyczuwalny, świetny w smaku - bardzo pomidorowy, niewysuszony
- ser, lekko przypieczony, lekko ciągnący

Jeśli znacie w Krakowie pizzerie, która zrobi dobrą imitacje takiej pizzy to dajcie znać :mrgreen:
To prawda, nie wiem dlaczego, ale u nas bardzo ciężko jest osiągnąć fenomen włoskiej pizzy. Praktycznie niespotykane jest nawet zbliżenie się do tego co oferują na półwyspie. Póki co chyba najbardziej zbliżoną do włoskiej pizzy (jeżeli chodzi o ciasto) jadłem w bardzo małej pizzerii we Wrocławiu. Pizza kosztowała 13 zł(!), a była jedną z lepszych pizz, które jadłem w swoim życiu.
głosowy przewodnik turystyczny: http://www.touristnavi.com

Re: Kuchnia włoska

28
Kuchnia włoska to temat rzeka;) Nie ma rzeczy, która by mi tam nie pasowała. Makarony na wszelkie możliwe sposoby alio, oglio, con ragu, con pesto, ala carbonara... i masa innych do tego pyszne (ale niestety stricte sycylijskie) arancini. Do tego frutti di mare, polenta i oczywiście wspaniałe włoskie wina w pięknym słońcu w restauracji przy plaży... aż się rozmarzyłam;)

Re: Kuchnia włoska

29
Makarony to podstawa wszystkiego :) też je bardzo lubię ale też w włoskiej kuchni bardzo lubię te wszelkiego rodzaju pizze na cienkim cieście. O wiele lepsze jak te amerykańskie pizze giganty, które mi nie smakują i nie podchodzą do mojego podniebienia. Po prostu w piątek zrobię sobie coś szalonego i razem z Kasią zrobimy pizzę naszą włoską.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości