Nieprzeczytane posty

Re: Co warto zobaczyć we Włoszech?

14
Pamiętajcie, że przez powódź w 2011 roku jest zamknięta trasa pomiędzy pierwszym i drugim oraz drugim i trzecim miasteczkiem. Nie można przejść się słynną drogą miłości "via di amorre" bo ta niestety się obsypała do morza. Opcją jest podróż pociągiem lub przejście górami. Góry niestety zajmują zamiast 1 godziny około 5. Ale serdecznie to polecam bo widoki są niesamowite :)

Re: Co warto zobaczyć we Włoszech?

16
We Włoszech jest tyle ciekawych miejsc do zwiedzania, że ja nie wiem od czego miałbym zacząć. :) Trzeba na pewno pojechać do Wenecji i zobaczyć to jak się Gondolą płynie. :) Trzeba również odwiedzić stolice Włoch Italii czyli Rzym - zobaczyć to słynne koloseum. Taki widok to tylko jest jeden w Europie i na świecie.

Re: Co warto zobaczyć we Włoszech?

17
wyprawa do Włoch marzy mi się od dawna, co polecilibyście takim zupełnie zielonym w tym temacie osobom? Włochy znam tylko z opowiadań i zdjęć w necie... koleżanka spędziła tam zeszłoroczne wakacje i na wszystko narzekała - hałas, gorąco i brudno, była m.in. w Rzymie, ona nie jest maniaczką podróży i zwiedzania, ale ja lubię zwiedzać i interesują mnie włoskie klimaty

Re: Co warto zobaczyć we Włoszech?

18
osobiście uwielbiam Padwę. Głównym obiektem w mieście jest bazylika św. Antoniego,gdzie przechowywane są relikwie patrona.Jednak istotę Padwy stanowi uniwersytet założony w 1222 roku. Padwa szczyci się też najstarszym na świecie ogrodem botanicznym. Został on założony w 1545 roku jako ogród roślin leczniczych działający na potrzeby Wydziału Medycznego tamtejszego uniwersytetu. Prato della Vale („plac bez trawy”), dawniej plac wypełniony był kramami i odbywały się tam jarmarki. Aktualnie trwa porasta tylko centralną część Prato della Vale z wyspą Memmia, która otoczona jest kanałem w kształcie elipsy.
Nie ma nic bardziej relaksującego i optymistycznego, jak cappucciono i cornetto o poranku na jednym z placów w centrum miasta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości