Nieprzeczytane posty

Re: norweskie fiordy

12
W zeszłe wakacje spędziłam cudowny tydzień wraz z mężem własnie na fiordach. Byliśmyna rejsie i na prawdę warto.Fiordy są po prostu przecudne, takiej ilości zdjęć jeszcze nigdzie nie zrobiłam. Myślę, żeniedługo znowu tam wróicmy. Jakbyście mieli pytania co i jak to piszcie, chętnie odpowiem!

Re: norweskie fiordy

13
Skandynawia bardzo podoba mi się pod względem przyrodniczym. Miasta są przyjazne, czyste, a zabytki zadbane.
Nie podoba mi się, to co przeszkadza mi też w podróżowaniu po Polsce - pogoda; kapryśna, nieprzewidywalna...
Wakacje lubię spędzić w rejonach, może nie upalnych, lecz ciepłych, bez deszczu i wieeelkich chmur.

Re: norweskie fiordy

16
Właśnie ze względu na przyrodę warto Skandynawie zwiedzić. Na uwagę zasługują górzyste tereny z niepowtarzalnymi skałami jak np. Preikestolen, z której widok rozpościera się na panoramę terenów niedotkniętych działalnością człowieka. Niesamowite widoki.

Re: norweskie fiordy

17
Polecam wizytę w Geirangerfjord.

Ukończona w 1952 roku droga pozostaje zdumiewającym wyczynem inżynierii. Zatrzymajcie się na ostatnim zakręcie, znanym jako Eagle's Turn, aby uzyskać niezapomniany widok fiordu wijącego się przez dolinę zieleni. Trasa od Andalsnes do Valldal jest kolejną śmiałą serpentynową norweską drogą, Trollstigen (Trolls' Path), która biegnie wzdłuż fiordu i przecina jeden z najbardziej odludnych regionów Norwegii.

Odwiedzający fiord mogą wybierać spośród licznych atrakcji - półdniowych wędrówek, połowów łososia, wycieczek pieszych, rowerowych, zwiedzania opuszczonych wiosek hodowlanych na wzgórzach oraz wycieczek do Jostedalsbreen a także do spektakularnych wodospadów. Naeroyfjorrj uważany jest za najwęższy w Norwegii (w jednym punkcie ma mniej niż 820 stóp szerokości), leży zaledwie 75 mil na południe od Geirangerfjordu i dzieli ten sam wspaniały krajobraz z czystymi klifami za krystalicznymi wodami.

Urocze, nadmorskie miasto 0ye jest wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania okolic Geirangerfjordu i sąsiedniego Norangsfjordu. Zameldujcie się w Union Hotel, jednym z tradycyjnych "zamków fiordowych", tak popularnych pod koniec XIX wieku i obecnie gruntownie zmodernizowanych. Król Norwegii Harald i królowa Sonjachose obchodzili tu w 1993 r. swoją srebrną rocznicę ślubu, a goście nadal zachwycają się jego historyczną atmosferą.

Więcej cennych info o Norwegii poczytacie w temacie ponizej:

Norwegia forum

Re: norweskie fiordy

19
Widzialem Fiordy, przepieknie wygladaja, szczególnie z promu, plywajacego pomiedzy nimi. Niestety koszt wycieczki np z Bergen dla 2 osób to cena ponad 2000 zl. W cene wliczone sa pociagi, autobus+ prom. Jest to calodniowa wycieczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Norwegia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości