Nieprzeczytane posty

Co warto zobaczyć w Norwegii

1
Droga Trolli lub Drabina Trolli to inaczej Trollstigen,czyli trasa złożona z 11 serpentyn,a znajdująca się w Norwegii.
Ta bajkowa,a także niepowtarzalna sceneria natury Norwegii jest obowiązkowym programem turystycznym dla osób przyjeżdżających do Norwegii. Region ten jest górzysty, poza tym sąsiaduje z szerokimi płaskowyżami. Ta sceneria przyciąga całą rzeszę turystów by nie tylko poznać piękny zakątek Norwegii, ale także zrobić zdjęcia, które należą naprawdę do wyjątkowych.
Trollstigen znajduje się w gminie Rauma na trasie pomiędzy Geiranger – Trollstigen.
Droga ta została otwarta w 1936roku. Średnie nachylenie wynosi 1:12. Serpena biegnie po trzech stokach dolina i sięga wysokości 800 metrów nad poziomem morza. Łącznie 11 serpentyn, które w większości zakręcają się pod kątem 180 stopni.
Droga ta jest otwarta w okresie od połowy maja do końca sierpnia.Na trasie można spotkać turystów pokonującą tę trasę rowerami, motorami, a także można zobaczyć liczne autokary z turystami, którzy choć trochę chcą zasmakować adrenaliny.Należy dodać, że droga ta jest bardzo wąska, nie ma dodatkowo zabezpieczających barierek. Jest to miejsce godne polecenia i będąc w Norwegii warto odwiedzić to miejsce.

Re: Co warto zobaczyć w Norwegii

2
Będąc w Norwegii TRZEBA odwiedzić to miejsce. Drogę przejechałem dwukrotnie (jako kierowca) i za każdym razie niezwykle mi się podobało.

Z technicznego punktu widzenia, prowadzenie samochodu na tej trasie wymaga dużego skupienia i ostrożnego operowania hamulcami - bardzo łatwo jest je zagotować. Podczas pierwszego przejazdu (wypożyczonym samochodem), w pewnym momencie musiałem się zatrzymać i odczekać chwilę, aż hamulce wystygną. Rok później, kiedy pokonywałem tę trasę w przeciwnym kierunku poszło już znacznie lepiej, wiedziałem czego się spodziewać.

Kolesie na rowerach, którzy wspinali się pod te, na prawdę strome podjazdy, do dziś są moimi idolami :) Podobnie zresztą jak turyście przejeżdżający Drogę Trolli Camperami, busami, czy osobówkami z przyczepą. Mijanki na serpentynach faktycznie podnoszą poziom adrenaliny, ale widok ze szczytu, nagradza wszelkie niedogodności :) Polecam (któryś już raz) z całego serca!
byle dalej...
Załączniki
mała wizualizacja Drogi Trolli. Zdjęcie wykonane 22.07.2009
mała wizualizacja Drogi Trolli. Zdjęcie wykonane 22.07.2009

Re: Co warto zobaczyć w Norwegii

7
Aż dziw, że nikt nie wspomniał o Lofotach - najpiękniejszym miejscu w Norwegii!
Z Bodo pływają dość tanie (jak na norweskie warunki - niestety nie pamiętam dokładnie ile kosztują, bo płynąłem dwa lata temu) promy do Moskenes na samym końcu archipelagu. Z Moskenes już tylko rzut beretem do wioski o nazwie "A" (takie "A" z kropką), która wieńczy przejezdną część Lofotów.

Re: Co warto zobaczyć w Norwegii

8
Moim marzeniem jest wycieczka objazdowa po Norwegii! I jest duża szansa, ze w przyszłym roku się na nią wybierzemy. Wiem, że Norwegia jest drogim krajem, a jesteśmy dość leniwi - więc wybraliśmy zorganizowaną podróż z BP. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie dostępna, nie widzę jej na stronie (pewnie dlatego, że lada moment pojawią się zimowe oferty).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Norwegia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

cron