Nieprzeczytane posty

Re: Dlaczego Szwecja

23
Takich postów na forum nigdy dość.Bardzo dużo ciekawych informacji,które przydadzą się każdemu.

Sztokholm również jeszcze przede mną.Oby jak najszybciej :) :) :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Dlaczego Szwecja

24
Zaskoczyła mnie informacja o tym, że nie udało Ci się spędzić noclegu w Skandynawii na dziko ? Jak to możliwe ? Podczas naszej podróży w tamte rejony, spaliśmy praktycznie tylko na dziko i nie mieliśmy problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Co więcej, nigdy nie spotkały nas żadne nieprzyjemności.
byle dalej...

Re: Dlaczego Szwecja

25
Z tym miejscem na dziko to może nie miałem szczęścia.
Słyszłem, że wielu rozbijało się na dziko, może brak wyczucia miejsca :P . Cena za pola namiotowe była godziwa więc nie było problemu. Ale zgadzam się z tobą gdy chodzi o bezpieczeństwo. W żadnym kraju nie czułem się tak bezpiecznie. Chatki stojące na uboczu to nie mają nawet zamków.
Jeszcze jedna uwaga do Szwecji można pojechać z przyczepą campingową, natomiast Norwegię odradzam - tylko Camper. Ilość serpentyn i stromych podjazdów jest taka, że Alpy wymiękają. Serpentyny o takich zakrętach, że z przyczepą się nie wykręci. Ilość pól kampingowych przeogromna.
Piękne jeziora lecz niestety woda bardzo zimna, "normalni" ludzie nie mają szans popływać.

Re: Dlaczego Szwecja

26
jola i jurek pisze:Piękne jeziora lecz niestety woda bardzo zimna, "normalni" ludzie nie mają szans popływać.
Hehe - liczy się motywacja. Nie lubię zimnej wody, ale pływałem. Nie powiem, że przyjemnie, szczególnie na początku, ale zupełnie normalni ludzie dają radę. Znacznie gorzej wspominam dość szalony pomysł kąpieli w morzu Norweskim. Woda miała może ok 3-5 stopni. Kąpiel polegała na wbiegu, nurze i wybiegu. Po niej postanowiłem, że nigdy nie będę morsem ;)

Co do przyczep i campingów - słuszna uwaga. Warto wspomnieć że w całej Skandynawii podróże Camperami są bardzo popularne. Słyszałem ostatnio od zaznajomionych norwegów, że ten styl podróżowania wybierają coraz młodzi Norwegowie.
byle dalej...

Re: Dlaczego Szwecja

27
wodospad przepiękny :) żałuję, że byłam tam krótko, ale mam przynajmniej pretekst, żeby pojechać jeszcze raz ;)
jeszcze gdzieś na YT widziałam filmik, gdzie były przepiękne tereny, kamienne kręgi, plaże, góry, cudowne krajobrazy... później poszukam i wstawię :)

Re: Dlaczego Szwecja

30
Wycieczka przez biuro będzie droga. Ale warto.
Przejazd promem to cena za samochód i 5 osób. Ja zapłaciłem w jedną stronę 800 dla trzech osób ale miałem kabinę. Można wybrać krzesło albo podłogę, będzie dużo taniej. Jak ktoś lubi wycieczki rowerowe, to zabrać mały namiot i śmignąć na tydzień do pd Szwecji (prom będzie b. tani). prom z Gdańska jeździ przez dzień lub noc. polecam nocny, bo nie marnuje się czasu i po przypłynięciu do portu od razu można zwiedzać.
Inna wersja to zamówić sobie na booking.com hotel i wyskoczyć jednym samochodem w 2 pary do Sztokholmu lub innych miejsc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szwecja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości