Nieprzeczytane posty

Szwecja samochodem...

1
Witam serdecznie,
W lipcu planuję zabrać żonę do Szwecji. Plan jest taki, że wyruszamy promem ze Świnoujścia do Ystad. Następnie kierujemy się do Malmo, Geteborga, Uppsali, Sztokholmu i wracamy do Ystad. W sumie to mamy zamiar zwiedzić całą południową Szwecję. Przewidywany wyjazdu to połowa lipca, czas podróży to ok. 3 tygodnie. Jedziemy oczywiście autem i trasa nie jest sztywno ustalona :) Tutaj możecie zerknąć na pierwsze przymiarki co do przebiegu trasy.
https://maps.google.pl/maps/ms?msid=201 ... 321e&msa=0
Chciałbym Was zapytać, czy może ktoś przejechał podobną trasą. Co warto zwiedzić, w jakich miejscach warto się zatrzymać? Bardzo przydatne byłby informacje na temat noclegów. Jak najtańszych :) Część podróży spędzimy na kempingach, jednak część chciałbym spędzić w pokoju :) Nie istotne jakim :P Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje ;) Z góry dzięki.

Re: Szwecja samochodem...

2
Ja byłam na wycieczce zorganizowanej przez Polaka, który zaprzyjaźnił się z mieszkańcami szwedzkiej wioski. Do Szwecji płynęliśmy promem, a po kraju poruszaliśmy się autokarem. Mieszkaliśmy w prowincji Harjedalen i spaliśmy w niewielkiej wiosce w miejscowym domu kultury. Wiem też, że mieszkańcy chętnie przyjmowali turystów do siebie, więc nie powinno być z tym problemu, bo to na pewno jest tańsza opcja. Poza tym możesz zaznać miejscowej kultury, niezwykłej gościnności i przyjaznego nastawienia Szwedów. Jeśli uda wam się dotrzeć wgłąb Szwecji, to polecam właśnie te okolice - niewielkie miasteczka, jak np. Sveg, Dallsvalen czy Funasdalen mają niesamowity urok. Warto też odwiedzić okoliczne wioski i poszukać mieszkańców hodujących krowy i wytwarzających różne odmiany serów... Dużo bardziej wolę właśnie takie poznawanie obcych krajów. Uppsala czy Sztokholm to również piękne miasta, ale nie poznacie Szwecji tak bardzo, jak właśnie w mniejszych miejscowościach :)

Re: Szwecja samochodem...

3
asia_i_lukasz - nad CS się zastanawiam właśnie. Widzę w tym dobrą alternatywę :) Muszę czego poszukać :)

anitovska - właśnie o coś takiego mi chodzi. Będziemy właśnie po to samochodem, żeby zatrzymać się tam gdzie chcemy i kiedy chcemy. Oczywiście główne miasta są w programie, jednak wioski i male miasteczka jak najbardziej nas interesują. Chciałbym poznać trochę Szwecji "od środka" ;) Mam jeszcze takie pytanie. W jakim okresie byłaś w Szwecji? Jak z pogodą? Nam się trochę plany pozmieniały i chyba będziemy zmuszeni jechać już w maju :)

Re: Szwecja samochodem...

4
Mnie kusi północna Szwecja, najlepiej jak najbardziej północna. Oczywiście nie teraz zimą, ale gdy będzie cieplej, nawcześniej czerwiec. Czy ktoś może ma jakieś wskazówki jeśli chodzi o te rejony? Planuję podróż autem, bez sztywno ustalonego planu podróży. Wiem, że im dalej na północ tym mniejsze zaludnienie więc jak tam wygląda kwestia np. stacji benzynowych, hoteli itp. Czy też jest ich mniej niż w środkowej i południowej części Szwecji?

Re: Szwecja samochodem...

5
Poszukujemy zleceń powrotnych na stałych naszych trasach, mamy wolne pojazdy na ładunki w trasach Szwecja (Malmö, Trelleborg, Helsingborg, Kristianstad, Hässleholm, Landskrona), a Szczecin w zachodniopomorskie. Możliwy również dojazd do pozostałych miast.
Odwiedzamy tez takie kraje, jak Dania, Norwegia, Niemcy i Anglia

Re: Szwecja samochodem...

8
litossowata pisze:Ciekawa podróż, ale w tych czasach to taniej będzie polecieć..

Tanio nie było, jednak zdecydowanie warto. Zresztą samochód dał dużo możliwości noclegowych. Byliśmy niezależni jeśli chodzi o transport miejski i wybór trasy :) Zdecydowanie było warto :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szwecja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron