Nieprzeczytane posty

Piękny kraj.

1
Byłem w tym roku w sierpniu. Nie do wiary, że to zaledwie 1,5 h lotu z Polski. Krajobrazy iście filmowe (katalogi nie oddają ich piękna), niesamowicie zróżnicowane. Dalmacja oczywiście najpiękniejsza.

Re: Piękny kraj.

4
Witam,praktycznie cała Chorwacja oferuje piękne krajobrazy i zabytki to jednak proponowałbym Dalmację .Od Zadaru po Dubrownik.Będąc w Dubrowniku koniecznie rejs na wyspę Lokrun,przepiękna przyroda,dociera tam niewielu "turystów plażowych".Jeśli czas pozwoli koniecznie trzeba zobaczyć Jeziora Plitwickie i Krk.Polecam również Istrię z amfiteatrem w Puli,kolorowym Rovinji i starymi oliwnymi gajami rozsianymi po całym półwyspie.Wybór jest ogromny!

Re: Piękny kraj.

5
Ja w Chorwacji zwiedziłam tylko Istrię. Porec, Rovinji i Pula. Piękne miejsca, wspaniałe krajobrazy. Byłam tam poza sezonem, brak turystów, spokój... Chorwacja tak mnie wciągnęła, że koniecznie muszę tam wrócić. Następnym razem zamierzam odwiedzić Dalmację :) Tyle dobrego słyszałam o Dubrowniku i Split, że muszę zobaczyć je na własne oczy :)
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego czego co zrobiłeś"

Re: Piękny kraj.

8
Przejazd wzdłuż wybrzeża morskiego Chorwacji - Makarską Drogą jest niezapomnianym przeżyciem, z jednej strony dzikie góry a z drugiej morze z tysiącami bajecznych wysepek. Z miast chyba najpiękniejszy jest Dubrownik, który zresztą jest na liście UNESCO, chociaż można spotkać wiele innych klimatycznych miast i miasteczek. Z natury - koniecznie trzeba zobaczyć Plitwickie Jeziora. Z dziesiątek wysp ja najbardziej byłem zadowolony z pobytu na wyspie Rab. Wybrzeże Dalmatyńskie jest skaliste, plaże pełne kamieni bez piasku a tymczasem Rab jest jedyną wyspą z białymi piaszczystymi plażami, płytkim morzem przy brzegu bez kamieni i kolczystych rozgwiazd.

Re: Piękny kraj.

9
Zgadzam się, chorwackie wybrzeże jest piękne i niewątpliwie warte uwagi. Największe wrażenie zrobiły na mnie właśnie małe, porozrzucane na morzu wysepki. Planowałam wybranie się do Jezior Plitwickich, ale niestety się nie udało :( Jednak mam teraz powód, aby wrócić do Chorwacji ;)
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego czego co zrobiłeś"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chorwacja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości