Nieprzeczytane posty

Nauka języków obcych

1
Słuchajcie, odkąd poleciałam do Japonii, nie mogę wyrzucić z głowy magii tego miejsca. Ich kultura, jedzenie i język totalnie mnie zachwyciły. Bardzo chciałabym się uczyć języka japońskiego, ale zupełnie nie wiem jak to zrobić. Mam studia i pracę i ciężko będzie mi jeszcze gdzieś wcisnąć bieganie na zajęcia o stałej porze. Czy ktoś z Was uczył się gdzieś języka japońskiego i może mi coś polecić? Póki co kupiłam sobie książki, ale wiem że sama nie dam sobie rady. A w ogóle to marzy mi się, żeby poznac jak najwięcej języków obcych :)

Re: Nauka języków obcych

2
Bez wątpienia warto uczyć się języków obcych. Moim zdaniem najlepiej biegle nauczyć się języka, który jest najbardziej pożądany przez wszystkich pracodawców i w jakim można się porozumieć prawie na całym świecie, czyli angielskiego, ale również jakiegoś języka, który po prostu nam się podoba. Ja na przykład ostatnio zapisałam się na kurs hiszpańskiego i mam nadzieję, że szybko zobaczę efekty ;)

Re: Nauka języków obcych

3
Nauka jezyków moze sie naprawde przydac. Uczymy sie w zaleznosci od preferencji. Kiedys bardzo przydala mi sie SITA, pewnie dlatego ze ucze sie ze sluchu. BBC ma takze fajne któtkie lekcje. Oprócz tego ucze sie slówek na sucho, przy czym oprócz tlumaczenia uczac sie zawsze notuje jak wymawia sie dane slowa, to bardzo wazne gdyz wiele slów czyta sie inaczej niz pisze ( np slowo: available) . Pamietajcie takze o wymowie phonetycznej, co równiez jest wazne poniewaz obcokrajowiec moze nas nie zrozumiec.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości