Nieprzeczytane posty

Pierwszy wyjazd nad Polskie morze

1
Witam. ;) Latem 2013 planuję wybrać się nad Bałtyk, do tej pory zawsze wczasy spędzałem w górach
a na Pólnocy Polski jeszcze nigdy nie byłem. Czas najwyższy na wyjazd nad morze i może Mazury.

Ma to być mój " pierwszy" w życiu pobyt nad polskim morzem, dlatego chcę się jaknajlepiej przygotować
a wiele rzeczy niestety nie wiem.
Po pierwsze nie chcę godzinami całymi leżeć na plaży ale zależy mi na "aktywniejszym" spędzeniu czasu
coś żeby tam robić ;)
Chciałbym się zapytać do jakiej miejscowości najlepiej jechać żeby: nie było latem wielkich tłumów
na plaży, żeby niezbyt daleko do morza i gdzie najlepiej zamieszkać żeby mieć możliwość
większej ilości atrakcji np. rejsy po morzu, jakieś wycieczki statkiem krótsze lub dłuższe gdzieś do Szwecji
czy innego kraju itp. ?
Jeszcze pytanie o noclegi, gdzie są tanie pokoje? i na jak długo wcześniej należy "zaklepać sobie" miejsce
przed terminem wyjazdu.

Bardzo proszę o odpowiedzi , za każde informacje na ten temat będę bardzo wdzięczny :) .
Pozdrawiam.

Re: Pierwszy wyjazd nad Polskie morze

2
Po pierwsze to atrakcje są praktycznie wszędzie :) A co do wymagań to trochę wygórowane ale wydaje mi się, że sprawdzi się tutaj Jastarnia. Jest to niewielka miejscowość położona na półwyspie helskim. Jest to dobra baza wypadowa do wycieczek:
- na Hel (fokarium)
- do całego Trójmiasta
- do Władysławowa
- do Skandynawii z Trójmiasta.

Do Trójmiasta lepiej się dostać promem, kursują tam co jakiś czas. Płynie się mniej niż godzinę a samochodem z powodu korków podróż trwa około 2 godzin. Miejscowość nie jest duża, a że ma plażę z dwóch stron to nie ma też zbyt dużych tłumów nad wodą. Noclegi tanie to można na miejscu zawsze znaleźć, trzeba tylko być rano i mieć trochę cierpliwości.

Re: Pierwszy wyjazd nad Polskie morze

3
A ja polecam województwo zachodniopomorskie i tutejsze wybrzeże. Piszę to z własnego doświadczenia, to są moje strony. Trudno jednak wskazać jedno miejsce, które będzie spełniało wszystkie wskazane wyżej wymagania. Małe, spokojne miejscowości, w których można naprawdę we względnej ciszy wypocząć mają ten minus, że mają niewiele atrakcji, trudno tam np. o rejsy statkiem. Dobrze mieć samochód lub korzystać z tutejszej komunikacji (autobusy, prywatne busy). Proszę spojrzeć na mapę tego regionu - polecam odcinek między Świnoujściem, a Rewalem. Świnoujście właśnie lub słynne Międzyzdroje gwarantują atrakcje i rozrywkę ale latem te miejscowości żyją 24h na dobę. Szukając spokojniejszych miejsc lepiej wybrać np. Łukęcin lub Pustkowo. Niewielkie, wręcz malutkie wioski nadmorskie, położone z dala od głównej drogi, mocno zalesione. Idealnie byłoby więc połączyć to, a więc nocować tam, a atrakcji szukać w okolicach. A tych nie brakuje - latarnie morskie w Niechorzu i w Świnoujściu, słynna Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach, Woliński Park Narodowy (idealny na rower), Kamień Pomorski - miasto z historią, forty w Świnoujściu, taras widokowy w Rewalu, i wiele innych. W tych okolicach atrakcji nie brakuje, największym problemem jest niepewna pogoda :)
Tutaj można poczytać chociażby o wspomnianym Wolińskim Parku Narodowym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Woli%C5%84ski_Park_Narodowy

Polecam i życzę udanego wypoczynku!

Re: Pierwszy wyjazd nad Polskie morze

5
Mam podobne plany co autor postu :) Planuję się wyrwać na jakiś czas, porozmyślać i pobyć nieco w samotności (5 letni związek poszedł w...) więc mam pewne powody. Myślałem nad kwietniem/majem nie chcę jechać przez wakacje bo wtedy prócz widoku 16 letnich miłości i innych dziwnych przypadków raczej nie zrealizował bym tego co chcę ;) Wyruszam ze Śląska więc mam do przejechania całą Polskę, zastanawiam się jedynie nad tym czy jechać samochodem czy pociągiem? Jak polecacie? Druga sprawa, to tak jak autor, w które miejsce się udać? Chcę się trochę wyciszyć więc jakieś bardzo oblegane miejsca raczej odpadają, wycieczka promem do Skandynawii, brzmi bardzo ciekawie, więc pewnie się skuszę...:) Proszę o jakieś porady...Pozdrawiam.

Re: Pierwszy wyjazd nad Polskie morze

6
Jak nad morze to polecam pobyt w Jastrzębiej Górze. Na nadmiar turystów raczej nie ma co narzekać (na pewno będzie ich sporo, ale zapewne mniej niż w Trójmieście czy Kołobrzegu;) ) Sama miejscowość jest czysto wypoczynkowa i raczej nie można on niej powiedzieć, żeby obsypywała turystów atrakcjami ale parę kilometrów dalej jest Władysławowo a w drugą stronę Karwia, więc w najgorszym wypadku można potraktować Jastrzębią jak bazę wypadową do innych miast. Jeśli chodzi zaś o nocleg to polecam stronę pobyty.pl/noclegi/jastrzebia-gora można tam znaleźć zestawienie dość ciekawych ofert, z których warto skorzystać.

Re: Pierwszy wyjazd nad Polskie morze

7
Polecam niewielką miejscowość Wicie nad morzem. Nawet w sezonie brak tłumów. Miejscowość znajduje się nad morzem i sąsiaduje dodatkowo z dużym i malowniczym jeziorem Kopań. Wszechobecna przyroda i przepiękne pejzaże sprawia że wypoczynek w tej niewielkiej miejscowości na pewno będzie udany. Wicie oferuje sporo szlaków pieszo-rowerowych, własne mini zoo dla dzieci i nie tylko. O obiektach gastronomicznych nawet nie wspomnę :)
W okolicy są ciekawe, zalesione wzniesienia z fantastyczną panoramą okolicy gdzie zwierzyna ucieka z pod nóg.( Polecam szczególnie zachód słońca nad jeziorem i morzem jednocześnie - jest taka możliwość właśnie ze wzgórz Barzowickich - widok niezapomniany ! )



Jeśli chodzi o atrakcje to Wicie zlokalizowane jest pomiędzy dwoma kurortami nadmorskimi Darłówkiem i Jarosławcem.
Atrakcji jest tu sporo poczynając od długich deptaków z masą barów restauracyjek itp. aż po morskie rejsy za dorszem albo na Bornholm. Moc zabytków, parków i rezerwatów. Możliwości jest bez liku, tylko od ciebie zależy jak je wykorzystasz.
Naprawdę polecam.

Re: Pierwszy wyjazd nad Polskie morze

8
W tym roku ze znajomym, zrobiliśmy sobie całkiem niezły wypad - pociągiem. Nocowaliśmy we Władysławowie. Pierwszego dnia pojechaliśmy Na Hel. Drugiego też na Hel, ale wróciliśmy brzegiem plaży do Juraty. Szliśmy prawie 4h o_0' ale było warto. Następnego dnia pojechaliśmy pociągiem do Gdyni, a potem jeszcze zahaczyliśmy o Gdańsk. Warto było, trochę męcząco, no ale ... a poza tym pomiędzy tymi miastami są naprawdę super połączenia jeżeli chodzi o wszelkie pociągi i pociągi typu "mzk". Polecam :D

Re: Pierwszy wyjazd nad Polskie morze

9
Ja osobiście polecam Jastarnię. Gdziekolwiek byś nie zamieszkał wszędzie blisko do morza, w końcu to półwysep Helski. Jeśli chodzi o ludzi i miejsce na plaży to jest dużo lepiej niż w innych miejscowościach. Jastarni raczej nie można porównać np. do Mielna gdzie są tłumy małolatów. Co do aktywnego spędzania czasu Jastarnia oferuje mnóstwo możliwości między innymi to raj dla kitsurferów. W zatoce jest ich mnóstwo. Można popływać również skuterem wodnym, sam osobiście uwielbiam ten sposób aktywnego spędzania czasu, niesamowite wrażenia. Skuterem można popływać zarówno w Jastarni jak i w pobliskim Helu. Dla ludzi lubiących naprawdę silne wrażenia polecam skoki spadochronowe, których można spróbować w Jastarni. Co prawda ceny nieco wyższe niż w innych regionach Polski ale i widoki niesamowite, można się poczuć niemal jak w Dubaju. Co prawda żeby skoczyć samemu trzeba mieć spore doświadczenie wymagają minimum 200 skoków ze względu na trudną strefę zrzutu. Co do cen pokoi można znaleźć coś naprawdę taniego. Wielu moich znajomych dojeżdżało w ciemno i nie mieli problemów ze znalezieniem noclegu. Serdecznie polecam.

Re: Pierwszy wyjazd nad Polskie morze

10
Ja bym polecił Lubiatowo ale to chyba za duża dziura jak na Twoje wymagania. Jest tylko cisza, spokój, szerokie plaże ale do morza 1,5 km przez las. Na stronie kamerynadmorzem. napiasku. com (podałbym klikalny adres ale to forum ma jakieś ograniczenia pewnie przed spamem reklamowym) jest dużo kamer z widokiem na polskie plaże. Może się przyda przy wyborze miejsca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

cron