Nieprzeczytane posty

Pociągiem do Hiszpanii ?

1
Witam,

Mam być może nietypowe pytanie, ale chciałbym pojechać pociągiem do Hiszpanii (Barcelony). Mam pytanie, czy ktoś może taką podróż odbył i ile kosztowały bilety ? Wiem, że mógłbym kupić bilety typu: Gdańsk -> Berlin, Berlin -> Paryż, Paryż -> Barcelona, ale ich koszt jest dość wysoki. Chodzi mi o to aby dojechać na miejsce możliwie tanio. Przykładowo, kilka lat temu jechałem pociągiem z Gdańska do Berlina. Gdybym kupił jeden bilet na pociąg relacji Gdańsk - Berlin (bezpośrednie połączenie), zapłaciłbym więcej, niż kupując w Gdańsku bilet na trasę Gdańsk - Szczecin, a następnie już w niemieckim pociągu bilet na trasę Szczecin - Berlin. Nie wiem czy jeszcze się to opłaca, ale kiedyś z tego skorzystałem i było taniej. Stąd moje pytanie, na jakie odcinki można by było ewentualnie kupić bilety, aby w miarę tanio dojechać do Barcelony ? (czyli np. z jakiego niemieckiego miasta wyjechać do Francji i.t.p aby bilet był tani) Zakładam, że dojazd przez Niemcy i Francję będzie tańszy niż przez Czechy, Austrię, Włochy i Francję. Kolejne pytanie: czy linie kolejowe francuskie, niemieckie sprzedają bilety w różnych cenach na ten sam przejazd, analogicznie, jak ma to miejsce w przypadku linii lotniczych. Szukałem informacji w necie o takim połączeniu, ale zwykle trafiałem na kilku zdaniowy tekst, że podróż jest droga i lepiej jechać autokarem lub lecieć samolotem.

Re: Pociągiem do Hiszpanii ?

3
Taki dojazd byłby dla mnie zbyt stresujący. Jeśli zaś chodzi o pociąg, to zwyczajnie lubię ten środek transportu i chciałbym zobaczyć jak jedzie się hiszpańską czy francuską koleją. Co do ceny - gdyby dojazd w obie strony zamknął się w kwocie 500 zł, to byłaby to dla mnie rewelacja. Jeśli taka podróż kosztowałaby mnie między 500 a 900 zł, bym się nad tym jeszcze zastanowił. Wiem, że autokarem można dotrzeć na miejsce bez przesiadek i koszt wynosi około 800 zł, ale jak już wspomniałem chciałbym dotrzeć na miejsce pociągiem. Co do samolotu - ten transport ma jedną zasadniczą wadę - nie zobaczę niczego po drodze. Co do samochodu, jechałbym w 2 osoby, ale nawet wówczas, cena za paliwo na głowę wyniosłaby około 1000 zł (razem około 2000 zł, w obie strony, wg moich wyliczeń).

Re: Pociągiem do Hiszpanii ?

4
Witaj Andrzej,
zacznę od tego,że pomysł przebycia drogi z Gdańska do Barcelony pociągiem wydaje mi się tyle interesujący,co ryzykowny,nie jestem bowiem pewna czy uda Ci się zamknąć w założonej kwocie...osobiście nigdy tego nie próbowałam i wolę raczej szukać dobrych i tanich połączeń lotniczych,których ostatnimi czasy nie brakuje.
Niemieckie połączenia możesz sprawdzić na stronie www.bahn.de, można tam ponadto zobaczyć opcje połączeń z Gdańska do Barcelony z trzema lub pięcioma przesiadkami,ale niestety nie pokazują się ceny(do sprawdzenia na stronach poszczególnych przewoźników). Zgodnie z sugestiami nimieckiej strony możesz dojechać z Niemiec do Perpignan we Francji,a stamtąd wsiąść w szybki pociąg do Barcelony lub podzielić ten odcinek na dwa: dojechać do granicy,czyli miejscowości Cerbere i potem przesiąść się na pociąg regionalny do Barcelony (www.renfe.es - strona kolei hiszpańskich).
Jest jeszcze jedna opcja:autobus z Perpignan do Girony,firma często robi promocje na bilety i nazywa się Frogbus.

Re: Pociągiem do Hiszpanii ?

5
Dodając kilka słów od siebie stwierdzam jednoznacznie że podróż pociągami to dużo lepsza forma podróżowania niż samolotami ( przynajmniej dla mnie) ale niestety droższa. Nie wiem czy nie lepiej było by polecieć samolotem do Hiszpanii dużo taniej i tam pojeździć pociągami. Trafił mi się tani pociąg z Walencji do Madrytu ( szybki pociąg) podróż zleciała mi tak szybko że zanim się obudziłem byłem już na miejscu. Z Madrytu również pociągiem udałem się do Malagi. ( Miałem lot do Alicante, zwiedziłem wybrzeże a wróciłem z Malagi)

Czyli np: Alicante, Torrewieja

co-warto-wiedziec-o-torrevieja-hiszpania-t1562.html

Z następnie w stronę Walencji i wszystko co jest po drodze, no może poza Benidorm, nie przepadam za imprezowniami

A jak już dojedziesz do Malagi to konicznie Figiliana, Ronda i wszelkie okoliczne miejscowości

Moja relacja z tej trasy oraz wszystko co mamy o Hiszpanii na naszym forum w pigułce

przewodnik-po-hiszpanii-barcelona-relac ... 10340.html
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Pociągiem do Hiszpanii ?

6
Obecnie łatwiej niż kiedykolwiek jest dostać się do Hiszpanii i podróżować po kraju, z większą ilością lotów i lepszymi połączeniami kolejowymi. Stosunkowo nowe szybkie połączenie kolejowe między np.: Paryżem a Barceloną oznacza, że rano możesz opuścić Londyn i przybyć do stolicy Katalonii w czasie na kolację. Dla mnie to brzmi bardzo cywilizująco.

Jeśli chcecie kontynuować podróż pociągiem, sieć kolei dużych prędkości umożliwia odwiedzenie kilku miejsc na jednej podróży, nawet jeśli masz tylko kilka dni. Taryfy również zostały obniżone, szczególnie jeśli zarezerwujesz bilet z dużym wyprzedzeniem.

Podczas gdy większość miejsc można dostać pociągiem lub autobusem, jeśli naprawdę chcesz zwiedzać, potrzebujesz samochodu. Z Barcelony, można jechać na południe w dół wybrzeża do regionu Walencji, lub jechać do Girony na kilka dni, a następnie udać się do wulkanicznych krajobrazów La Garrotxa.

Na zachód od Katalonii, wjeżdżasz do rozległego regionu Aragonii. Miasto Teruel, z zadziwiającą architekturą Mudéjar, ładne wioski Albarracín i Alqúezar oraz Park Narodowy Ordesa, to tylko kilka z rzeczy, które warto zobaczyć w tej niezasłużonej części kraju. Możesz polecieć do stolicy, Saragossy, z Ryanair ( ryanair.com ).

19 powodów, dla których wszyscy wracali do Hiszpanii tego lata

Navarra, na zachodzie, również nie otrzymuje swojego udziału w ruchu turystycznym. Wybierz się tam na naprawdę dobre lokalne jedzenie, wspaniałe wina, historyczne miasta Tudela i Olite oraz średniowieczne wioski takie jak Ujué.

Wielu Hiszpanów wybiera letnie wakacje we własnym kraju, wielu wybiera północne wybrzeże, a nie bardziej znane kostiumy na południe i wschód, które mogą być niewygodnie gorące w lipcu i sierpniu i wszędzie tam można dostać się pociągami.

Galicja, Asturia, Kantabria i Kraj Basków mają swoją własną kulturę i kuchnię. Wszystkie cierpią z powodu czasami horrendalnej konstrukcji wokół dużych miast - i, szczerze mówiąc, niektórych mniejszych miejscowości - ale jeśli można to zignorować, można cieszyć się wspaniałymi plażami i zielonymi krajobrazami, które często wyglądają bardziej jak Austria czy Szwajcaria niż tradycyjny obraz Hiszpanii.

Między północnymi regionami a Madrytem Kastylia León ma wiele do zaoferowania smakoszom i miłośnikom wina. Późną wiosną, wybierzcie pociąg aby zobaczyć kwitnące drzewa wiśniowe w pięknych dolinach Jerte i Ambroz, wejść do historii konkwistadorów w Cáceres i Trujillo, zwiedzić rzymskie miasto Mérida lub obserwować ptaki w rezerwacie przyrody Monfragüe.

Patrząc dalej na południe do Andaluzji, wielu ludzi zmierza prosto na wybrzeże, ale północ regionu jest bardzo satysfakcjonująca i spokojniejsza. Białe wioski w prowincji Kordoba są tak samo atrakcyjne jak bardziej znane miejsca w okolicy Rondy. To tutaj produkowane są jedne z najlepszych oliw z oliwek w Hiszpanii, wraz z sąsiednią prowincją Jaén, gdzie gaje oliwne pokrywają wzgórza, a miasta Úbeda i Baeza wypełniają się przepiękną renesansową architekturą. Hotele oraz nieruchomości wiejskie z własnym wyżywieniem są również na tych terenach znacznie tańsze.

Zobaczcie również

https://www.tripadvisor.com/Tourism-g18 ... tions.html

https://www.lonelyplanet.com/spain

Re: Pociągiem do Hiszpanii ?

8
Jeśli chodzi o podróże pociągiem po Hiszpanii to jeździ się super. Można np pojechać z Barcelony do Madrytu szybkim pociągiem, można także zwiedzić atrakcje Sewilli dzięki np szybkiemu połączeniu pomiędzy Madrytem i Sewillą. Kolejną ciekawą trasą jest Sewilla z Faro, można idealnie połączyć zwiedzanie Portugalii z Hiszpanią. A jeszcze lepszym rozwiązaniem może być np: podróż samochodem wzdłuż wybrzeża a później wyruszyć pociągiem w głąb lądu.

Re: Pociągiem do Hiszpanii ?

9
A jeszcze lepszym rozwiązaniem może być np: podróż samochodem wzdłuż wybrzeża a później wyruszyć pociągiem w głąb lądu.
jest to też jakaś opcja. Jednak zależy co chcemy zwiedzać i jaki mamy dostępny czas na to. Sądzę, że auto daje nam możliwość większej eksploracji a pociąg bezproblemowość przemieszczania się miedzy punktem A i B.

Re: Pociągiem do Hiszpanii ?

10
Nie ma bezpośredniego pociągu z Polski np: do Barcelony. Są jednak połączenia odjeżdżające z Warszawy Centralnej i przyjeżdżające do Barcelony-Sants przez Berlin Hbf, Frankfurt(Main)Hbf i Lyon Part Dieu. Podróż, łącznie z przesiadkami, trwa około 23h 30m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości