Nieprzeczytane posty

Bezpieczeństwo na Cyprze Północnym

1
Witam :) Jestem nowa na forum i mam nadzieję, że ktoś coś będzie wiedział więcej na temat Cypru Północnego. Chcieliśmy wybrać się tam w lutym, ale przeczytałam, że Ministerstwo radzi zachować szczególną ostrożność w tym miejscu. Hotele na Północny są tańsze i czytałam, że Połnoc jest piękniejsza, ale teraz mamy wątpliwości. Czy ktoś z Was był w tym miejscu? Będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi :)

Re: Bezpieczeństwo na Cyprze Północnym

2
Witaj,

Turecka część Cypru jest bezpieczna przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, które stosuje się wszędzie. Północna część jest na pewno atrakcyjniejsza niż południowa, mam namyśli część turecką.

Jeśli jednak wybierasz się na Cypr pierwszy raz polecał bym najpierw zobaczyć część cypryjską a później turecką. Ewentualnie możesz zorganizować sobie wycieczkę na część turecką.

Byłem na Cyprze w tym roku, leciałem do Istambułu z Cypru tureckiego, rzeczywiście jest taniej, ludzie mili ale bardzo duża przepaść jeśli chodzi o turystykę, widać to już po przekroczeniu granicy. Tak czy inaczej obie części są warte odwiedzenia, zależy jak stoisz z finansami i ile masz czasu.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Bezpieczeństwo na Cyprze Północnym

3
Dziękuję za wiadomość :) na Cyprze bylibyśmy pierwszy raz, różnica w cenie to ok 2-3tyś zł, patrząc na oferty biur podroży gdzie za naszą 4osobową rodzinkę na połnocy zapłacimy 5tyś, a na połudnou ponad 7tyś za dużo gorszy hotel.Dodam, że chcemy się tam wybrać w lutym. A wczoraj jeszczd zobaczyłam ostrzeżenie na stronie ministerstwa wydane kilka tygodni temu żeby w tureckiej części zachować szczegolną ostrożność więc mimo kuszącej oferty biura podrozy mam prwne obawy :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cypr”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość