Nieprzeczytane posty

Alfa Star

1
Witam, mam zamiar razem ze znajomymi zamówić wczasy od Alfa Star, tylko trochę się boje bo czytałem dość nie ciekawe opinie o tym biurze. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym biurem, czy warto jechać z nimi. Też się boję o to , żeby czasem biuro nie padło.
Proszę o pomoc.

Re: Alfa Star

2
Mam znajomych, którzy od kilku ładnych lat korzystają z usług tego biura. Zawsze wracają zadowoleni. W ich przypadku są to wyjazdy rodzinne, do dużych hoteli z zapleczem w postaci aquaparku i animacji tzw. hotele dla rodzin.
Na pewno o każdym biurze znajdziesz negatywne opinie.
Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych - to tu powinieneś szukać w pierwszej kolejności. Sprawdzisz czy biuro jest zarejestrowane, czy nie toczy się jakieś postępowanie wobec biura i czy przypadkiem nie zostało wykreślone z rejestru.
Ważne jest też wczytanie sie w ofertę, dokładny opis hotelu, miejscowości - by nie nabrać fałszywych wyobrażeń, co do tego co Cię czeka na miejscu. Dopytuj w biurze.

Re: Alfa Star

3
wymienione przez Ciebie firmy obsłużyły wielu Polaków, ale na pewno są narażone i wrażliwe na zmiany na rynku. Nie ma ich co porównywać z TUI, Itaką czy Rainbow Tours.
Na pewno też ich oferta jest / bywa tańsza niż oferta (nawet w tym samym hotelu) np. TUI. Wziąć jednak musisz pod uwagę, że goście 'tańsi' umieszczani są w gorszych pokojach np. z b. kiepskim widokiem, nieodnowionych itp.
Widziałam nei raz różnicę w traktowaniu / podejściu do klienta Oasis, Wezyra itp a do klienta TUI Polska. Na korzyść tego drugiego.
Wezyr w podanym przez Ciebie zestawieniu wydaje się być przedstawiany w nieco lepszej sytuacji i prognozie niż Alfa Star

Re: Alfa Star

6
Kiedy dodawałeś ten wpis, to Alfa Star od pół roku nie istniało. Wiesz o czym piszesz?
A tak ogólnie - to czy turyści odzyskali kasę za swoje wyjazdy? Moim znajomym się udało, bo mieli ubezpieczenie na wypadek bankructwa, więc tylko zamienili sobie wyjazd, ale chyba wcale nie wszyscy mieli tak dobrze, co nie?
Bez ubezpieczenia ludzie odzyskiwali kasę?

Re: Alfa Star

7
z tego co wiem, choć pieniędzy z gwarancji powinno wystarczyć na ściągnięcie klientów biura do kraju i zwrócenie im kosztów wakacji, to niefortunnie zainwestowanych środków szybko nie zobaczą.
Odszkodowania związane z upadkiem Alfa Star będą wypłacane najprawdopodobniej dopiero w okolicach marca/maja 2017 roku. Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki określa procedurę. Klienci mają rok od czasu wygaśnięcia roszczenia. Wtedy urząd marszałkowski tworzy listę roszczeń i przekazuje ją gwarantowi. Gwarant dokonuje wypłat. Dlatego to trwa tak długo.
A tak a propos tego biura, czy raczej osób zarządzających- jeszcze na kilkanaście minut przed ogłoszeniem przez biuro upadłości z lotniska w Warszawie w startował samolot z niczego nieświadomymi klientami Alfa Star na pokładzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie biura podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości