Nieprzeczytane posty

Kopenhaga

1
kopenhaga.jpg
kopenhaga.jpg (43.42 KiB) Przejrzano 8838 razy
Kopenhaga to miasto, które powinno się odwiedzić choć raz w życiu, ponieważ duńska stolica jest wyjątkowo urokliwa. Dania to najstarsza monarchia świata, a rodzina królewska mieszka w samym centrum miasta, w pałacu Amalienborg. Nie bądźcie zaskoczeni, gdy zobaczycie królową Małgorzatę na ulicy, rodzina słynie j egalitaryzmu.

Wszędzie czuje się historię. Przechadzając się wybrukowanymi placami i zaułkami, na każdym kroku spotyka się zabytkowe budowle. Zanim znajdziecie obszerny plac ratuszowy, skręćcie w bok, by zobaczyć Ogrody Tivoli oraz ulicę Str0get i najdłuższy deptak w Europie z pięknymi sklepami i urokliwymi sklepikami. Idąc dalej, znajdziecie plac Gammel, z wytworną fontanną z brązu z 1608, należy przysiąść w kafejce na Gräbr0dre, by odetchnąć po zakupach.

W Kopenhadze jest wiele pięknych parków, a park Tivoli oferuje każdy rodzaj rozrywki (przede wszystkim dla fanów kolejek górskich). Nie możesz przegapić Małej Syrenki, rzeźby Edwarda Eriksena z 1913, stojącej na nadbrzeżu portowym.

Nowy port (Nyhavn, zbudowany w XVII wieku) jest malowniczym miejscem z apetycznymi restauracjami i tętniącymi życiem barami, ; Duński pisarz Hans Christian Andersen mieszkał tu przez kilka lat. Jest to również punkt startowy rejsów, które dają zupełnie inne spojrzenie na to niezwykłe miasto.

populacja:

504 000(2007)

kiedy jechać: Odkryj Kopenhagę wiosną, kiedy jest piękna pogoda, a wieczory jasne i długie.

nie przegap: mostu 0resund, otwartego w 2000, łączącego Kopenhagę ze szwedzkim Maliftl;

Fontanny Życzeń bogini Gefion, największego zabytku Kopenhagi;

-kościoła Jezusa Zbawiciela z niesamowitymi złotymi schodami, wychodzącymi na zewnątrz wieży; zamku Rosenborg, dawnej letniej posiadłości królewskiej, gdzie można zobaczyć kolekcję królewską, w tym

-klejnoty koronne; bezpłatnej rozrywki popołudniami- . i wieczorami na deptaku straget, gdzie wielu artystów daje przedstawienia, warto wiedzieć: Kopenhaga swój rozwój w XV wieku
Zapraszamy na nasze forum turystyczne oraz na zaprzyjaźnioną stronę opisującą podróże i ukryte miejsca na świecie

Nasze forum turystyczne https://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Kopenhaga

2
Mała Syrenka jest rzeczywiście mała - wyobrażałam ją sobie jako nieco bardziej majestatyczną osobistość. Kopenhaga szczerze mówiąc nie zachwyciła mnie tak bardzo, jakbym tego oczekiwała. W zasadzie jedyną prawdziwą atrakcją było to, jak prom pasażerski uderzył o nabrzeże... a raczej otarł się o nie delikatnie. Tak po prostu, nie była to wina ekstremalnej fali w kanale, czy wzmożonego naporu wiatru. Może następnym razem (będę mieć wtedy więcej niż 16lat) coś przykuje moją uwagę bardziej. O ile oczywiście będzie ten następny raz:)

Re: Kopenhaga

3
Tak sie złożyło ze PLL Lot zafundowały mi powrót z Aten przez Kopenhagę do Warszawy. Ale żeby nie marnować czasu na lotnisku chce pojechac do centrum na obiad. Czy możecie cos doradzic jaka jest specjalność Danni. Bo niestety zabardzo sie tym rejonem nie interesowałem i mam niewielka świadośc na temat kuchnie tego małego pańśtwa. Kraj nadmorski to pewnie jakaś ryb? Czy możecie coś polecić ??

Re: Kopenhaga

4
Na pewno Smorrebrod czyli kanapka z razowego chleba i dodatkami oblanymi sosem majonezowym , cebulowe krążki (Dyrlegens Natmad), śledź , flądry, dorsze, sery ,oraz mięso w przeróżnej postaci (wieprzowinie, wołowinie, kurczakach i inne)
Zapraszamy na nasze forum turystyczne oraz na zaprzyjaźnioną stronę opisującą podróże i ukryte miejsca na świecie

Nasze forum turystyczne https://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Kopenhaga

8
Kiedy pod koniec lipca 2009 r. pojawiła się możliwość wyjazdu do Kopenhagi, nie wahaliśmy się zbyt długo. Choć pobyt w stolicy Danii miał być bardzo krótki, postanowiliśmy zwiedzić przynajmniej najważniejsze miejsca tego uroczego miasta. Podstawowym środkiem komunikacji w tym mieście są rowery. Znajdziemy ich setki na każdym kroku - na chodnikach, placach, skwerach, przy domach... Są również miejsca, gdzie można rower wypożyczyć. Jest to bezpłatne, wystarczy wrzucić 20 koron, a po zakończeniu korzystania z roweru można go odstawić w jedno z wielu wyznaczonych miejsc, po czym pieniądze zostaną zwrócone.
cofać się tylko po to by wziąc rozbieg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kopenhaga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron