Nieprzeczytane posty

Re: Wycieczki na Antarktyde

45
Witam!

Udało mi się być koło Antarktydy parę razy i napiszę tak - zimno? Nie, chyba że w zimie, ale w zimie to tylko naukowcy, więc nie ma problemu.
Czy warto? Kwestia bardzo indywidualna, ale wg mnie BARDZO warto. Osobiście nie udało mi się po Antarktydzie chodzić - tylko pływałem tam statkami, ale za to kilka razy. I napiszę tak - pingwiny są lepsze na Falklandach, a cesarskich przeciętny turysta nie jest w stanie spotkać - one są tylko na kontynencie, a to wymaga poważniejszej ekspedycji.

Ale widoki - gór lodowych, lodowców, fok, pingwinów, wielorybów mgieł, sztormów - to jest coś naprawdę unikalnego i warto.

A jak to zrobić? No tanio nie jest. Albo w wersji "de luxe" czyli statkiem wycieczkowym, albo w wersji "ekonomicznej" czyli trzeba czekać w Ushuaii aż coś taniego (poniżej 3500$) się trafi. Tylko że dotarcie do Ushuaii i mieszkanie tam to też tanie nie jest, więc zasadniczo tanio się nie da.

Ale co by nie było - polecam! (y)

Re: Wycieczki na Antarktyde

46
No ja planuje podróż na Antarktydę już 2 lata chyba ale jest bardzo kosztowana. Mój kolega z pracy był z biurem podróży z Łodzi. Nazywają się Konsorcjum Polskich Biur Podróży, ale nie wiem czy ta wycieczka jest dostępna obecnie. W każdym razie wielkie przedsięwzięcie i spore koszty... zobaczymy.:)

Re: Wycieczki na Antarktyde

47
Podrozniszka pisze:No ja planuje podróż na Antarktydę już 2 lata chyba ale jest bardzo kosztowana. Mój kolega z pracy był z biurem podróży z Łodzi. Nazywają się Konsorcjum Polskich Biur Podróży, ale nie wiem czy ta wycieczka jest dostępna obecnie. W każdym razie wielkie przedsięwzięcie i spore koszty... zobaczymy.:)
Wbrew pozorom ofert jest całkiem sporo, więc poszukaj dobrze, a może uda Ci się znaleźc w miarę tanią, jak na ten kierunek oczywiście, wycieczkę

Wróć do „Antarktyda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości