Nieprzeczytane posty

Re: Godne polecenia

11
Polecam 3-dniowy weekend w Berlinie. Industrialny klimat, parę zabytków, ciekawa architektura, mała lekcja historii, świetne kluby, kawiarnie, artystyczne squoty, rzeka Szprewa płynąca przez miasto oraz mnóstwo zieleni, parków, stawów i jeziorek. Do tego ścieżki rowerowe są w całym Berlinie, wiec póki jest (umiarkowanie) ciepło, można zwiedzać go pedałując. :)

Re: Godne polecenia

12
A możesz wspomnieć coś więcej odnośnie wypożyczenia rowerów, ile kosztuje i jakie warunki trzeba spełnić aby taki rower wypożyczyć.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Godne polecenia

13
Jeśli ktoś ma odwagę, sprawność i zapał można samemu zataszczyć rower do pociągu ( o ile się jedzie tym środkiem komunikacji ) i po trudach podróży cieszyć się własnym, niepłatnym środkiem transportu po tak ciekawym mieście jakim jest Berlin. Polecam

Re: Godne polecenia

14
W Niemczech polecam Wam Augsburg. Niesamowite miasto, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Miałam przyjemność zwiedzać je kilkanaście dni i nie zapomnę uroczego rynku, wspaniałych zabytków i biblioteki, której wielkość mnie oszołomiła. Jeśli ktoś lubi czytać i ma kłopot z dotarciem do jakiegoś egzemplarza książki, tam na pewno ją odnajdzie.

Re: Godne polecenia

16
Z mojej strony polecam Włoską pizze w Wenecji :).
A dokładniej jeżeli ktoś kiedyś będzie w Wenecji to polecam Antica Foronto, według Trip Advisor 4,5 gwiazdki i według mnie na pewno tyle jest. Świetna pizza, za duży placek pepperoni (naprawdę duży) około 16-17 euro. W zwykłym lokalu mamy pizze za 8-13 Euro i jest sporo mniejsza i gorsza pod względem smaku.

Re: Godne polecenia

17
Ja może trochę tak z innej beczki, ale zdecydowanie mogę polecić walizkę, która jest niemal idealna, jeśli ktoś tak jak ja często podróżuje samolotami. Mam tę czerwoną i jest naprawdę meega. Polecam, polecam, polecam :)

Re: Godne polecenia

18
Ja mogę natomiast polecić miejsce na wypad z rodzinką na weekend, bądź też na jeden dzień. Już jakiś czas temu byliśmy większą brygadą w Zoom Natury - placówka zlokalizowana jest w Janowie Lubelskim. Dlaczego właśnie tam? Piękne tereny, ogromny park linowy (frajda dla pociech) - latem nawet można się wybrać nad jeziorko, które jest zlokalizowane zaraz obok. Do tego właściciele inwestują w edukację i oferują ciekawe zajęcia, z których można wynieść w głowie to i owo. Jeżeli ktoś lubi bardziej aktywny wypoczynek i niekoniecznie musi z tego powodu wyjeżdżać za granicę, to zdecydowanie warto się zainteresować.

Re: Godne polecenia

19
Jeśli ktoś chce spędzić spokojny urlop w Polsce, to zdecydowanie polecam moje ukochane Bieszczady (chociaż z roku na rok przybywa tam coraz więcej turystów). Jeżdżę tam niemal co roku, jednak podczas każdych wakacji odkrywam coraz to nowsze miejsca, do których warto wracać... Zdecydowanie polecam spokojne, górskie szlaki, odpoczynek nad rzeką w niewielkich miejscowościach, np. w Bukowcu za sklepem spożywczym (wioska położona na trasie Wołkowyje-Zawóz), klimatyczne rozmowy z miejscowymi artystami w lokalnych knajpach - szczególnie polecam Siekierezadę w Cisnej. Niedaleko Cisnej, całkiem przez przypadek, znalazłam minizoo, w którym swobodnie biegają sobie sarny, kaczki i inne zwierzęta domowe... Okoliczne dzieciaki opowiadały mi nawet, że kiedyś w minizoo był niedźwiedź, ale wilk go zjadł, czy jakoś tak... (taka historia z przymrużeniem oka :)). Polecam też skansen w Sanoku, ale tylko z przewodnikiem. Moim przewodnikiem była starsza pani (niestety nie pamiętam, jak się nazywała) i w niezwykły sposób opowiedziała mi historię dawnych mieszkańców, mimo że jakoś bardzo się takimi rzeczami nie interesuję, to naprawdę byłam mocno zaangażowana w jej opowiadania :)
Poza tym, warto odwiedzić Bieszczady chociażby dla tych wspaniałych widoków, zieleni dookoła i klimatycznej, lekko westernowej atmosfery... :)

Re: Godne polecenia

20
Do godnych polecenia miejsc dorzucam Starą Wędzarnię na Helu - magiczne miejsce z niesamowitymi, romantycznymi widokami, idealne na uroczy obiad albo kolację dla dwojga, ale też i na obiad z rodziną czy przyjaciółmi. Śmiało możecie zajrzeć tam z dziećmi, bo mają dla nich kącik gwarantujący kreatywne zabawy, bez obaw możecie także podjechać na rowerach, bo jest miejsce przeznaczone na ich parking i zabezpieczenie. Jeśli chodzi o kuchnię to daję pełną piątkę z plusem za świeżutkie ryby oraz oryginalne dania kuchni kaszubskiej. Ale jeśli ktoś woli schabowe to.. jak kto woli, bo menu jest bogate i każdy znajdzie w nim coś dobrego. Byłam, sprawdziłam, polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości