Nieprzeczytane posty

Re: Filmy z podróży po Islandii

11
bartek pisze: 20 gru 2020 23:40 Rany jak tam biało. A właśnie, co w takim razie z nartami? Jeździliście gdzieś na nartach, jak wygląda sytuacja z infrastrukturą i ewentualne z cenami. Pytam z ciekawości, choć w przyszłości kto wie, może właśnie zimą warto tu przyjechać.
Jeżdżenie na nartach jest tu bardzo pospolite, dzieci ledwo nauczą się chodzić a już za chwile zaczynają jeździć. Popularne są tu zarówno narty biegowe jak i zjazdowe. W niemalże każdej miejscowości, nawet w tych mniejszych, znajdzie się jakiś stok bądź trasa biegowa. Cenowo wypada całkiem dobrze - jeśli wziąć pod uwagę tutejsze zarobki.

Re: Filmy z podróży po Islandii

13
W kraju składającym się z niezliczonych zachwycających atrakcji przyrodniczych, może się wydawać, że trudno wybrać tylko jedną, która przewyższa inne, a mimo to Laguna lodowcowa Jökulsárlón za każdym razem przyjmuje koronę. Wiem takze ze mozna tam podziwiac zorze polarna. Mialas okazje ja podziwiac bedac na Islandii?

Re: Filmy z podróży po Islandii

15
Mirek pisze: 27 gru 2020 09:44 W kraju składającym się z niezliczonych zachwycających atrakcji przyrodniczych, może się wydawać, że trudno wybrać tylko jedną, która przewyższa inne, a mimo to Laguna lodowcowa Jökulsárlón za każdym razem przyjmuje koronę. Wiem takze ze mozna tam podziwiac zorze polarna. Mialas okazje ja podziwiac bedac na Islandii?
Oczywiście, ciężko wybrać coś konkretnego, dlatego warto zwiedzić jak najwięcej - wszystko ma tu swój niepowtarzalny urok.
Co do zorzy to jak najbardziej. Bywa, że dłuższy czas ciężko jakąś wytropić. Ale bywa też tak, że jedno z nas spojrzy w okno i powie: "O, znów jest zorza" i usłyszy jedynie odpowiedź "Ok" ;)

Poniżej obrazek jaki udało się złapać w ubiegłym roku.
Obrazek

Re: Filmy z podróży po Islandii

16
Ale się pięknie temat rozkręcił. No i ta zorza. Zawsze chciałem ją zobaczyć i nigdy do tej pory nie miałem takiej sposobności. Zazwyczaj jak ktoś ją dostrzeże do znajduje się ona gdzieś daleko na horyzoncie a tu proszę, wystarczy spojrzeć za okno. Jestem pozytywnie zazdrosny. ;) ;)

Re: Filmy z podróży po Islandii

17
Zorze sa widoczne powyżej znaku 60° szerokości geograficznej na północy i poniżej 60° szerokości geograficznej na południu (te "światła południowe" są nazywane zorzą polarną (aurora australis). Islandia, znajduje się około 64° szerokości geograficznej północnej, jest więc idealnie położona, aby zobaczyć zorzę polarną.

Nie wiem czy wiecie ale zanim nauka mogła wyjaśnić, czym są te tańczące światła, istniało wiele teorii w różnych kulturach.

Na przykład, Stara Norwegia teoretyzowała, że mogą one być blaskiem pancerza Walkirii. Te mityczne postaci kobiece wybierały, kto będzie żył i umierał w walce, a następnie zabierały zmarłych do życia pozagrobowego.

Re: Filmy z podróży po Islandii

18
Wiele osób bawi się w Reykjaviku, a następnie wyrusza na jednodniowe wycieczki, aby poznać Islandię. Jest to szczególnie dobra opcja w miesiącach zimowych dla tych, którzy nie chcą sami jeździć samochodem i chcą wracać do tego samego hotelu lub apartamentu każdego wieczoru. Jednodniowe wycieczki mogą zaprowadzić Was do wszystkich najpopularniejszych atrakcji Islandii, a ja polecam skupić się na zachodniej i południowej Islandii

Re: Filmy z podróży po Islandii

19
max pisze: 05 sty 2021 10:00 Wiele osób bawi się w Reykjaviku, a następnie wyrusza na jednodniowe wycieczki, aby poznać Islandię. Jest to szczególnie dobra opcja w miesiącach zimowych dla tych, którzy nie chcą sami jeździć samochodem i chcą wracać do tego samego hotelu lub apartamentu każdego wieczoru. Jednodniowe wycieczki mogą zaprowadzić Was do wszystkich najpopularniejszych atrakcji Islandii, a ja polecam skupić się na zachodniej i południowej Islandii
Trochę prawdy w tym jest jednak nie wszystkie atrakcje da się zrobić jednodniowym wypadem, tym bardziej, że jadąc zobaczyć jeden punkt natrafiamy po drodze na 5 innych, równie ciekawych. No i nie zapominajmy o północnej części kraju (tam gdzie mieszkamy) oraz tej daleko na wschodzie, jest równie piękna :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy podróżnicze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości